Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magas szintű Excel ismeret...

A magas szintű Excel ismeret az mit jelent?

Figyelt kérdés
Miket kell tudni?

2018. nov. 14. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Magas szintű Excel ismeretet.


(Ha infóból leérettségiztél minimum 4-esre, de inkább 5-re; az már jó)

2018. nov. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Ez változó...


Látod, az előttem író szerint ha 4-esre vagy 5-ösre érettségizel infóból az már "magas szintű".


Most megnéztem a 2017-es informatika érettségi feladatsort, aki azt az excel feladatot ami benne van nem tudja csillagos 6-osra megcsinálni az nálunk még titkárnőnek sem lenne alkalmas. De aki megtudja az sem "magas szint", sőt, még abszolut minimumnak is kevés...


Egy magas szintű excel az én esetemben azt jeletni, hogy:

- Teljesen természetesen használ nem csak alap, hanem összetett függvényeket és tömbfüggvényeket

- Tökéletesen kezel PIVOT táblákat

- Haladóan programoz VBA makrókat

2018. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak van igaza....

mai cégeknél tényleg ezt jelenti a magas szintű Excel.

Középsulis érettségi infóból = Alap excel használat


Sokatt nőtt a cégek igénye az excel/word használata iránt. Mivel szinte már minden itt forog... Elvárják hogy becsukkont szemmel írj összetett, bonyolult függvényeket, és álmodból is felkeltve tudd őket.

2018. nov. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem cég függő, hogy hol mi a magas szint.

Persze ha objektíven nézzük akkor igaz amit írtak itt, de a gyakorlatban van ahol azt se tudják mi az a makró programozás, nem használják. Így nem azt értik magas szintnek.

2018. dec. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Régen tudtam mindent mára, már alap szinten sem megy a legújabb excel kezelése, leragadtam 2010-ben :)
2018. dec. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
Talán annyit tennék hozzá, hogy inkább jelenti ugyanazt a magas szint, minthogy valami egyéni elképzelés szerintit. Százalékos arányban a ténylegesnek adnék 70-80 %-ot, és a maradék egyéni meglátás. Szerintem. Mert csak nem hülyék annyira, hogy náluk, egy adott cégnél mi a követelmény, csak tudják, hogy elég az alap pl.
2018. dec. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!