Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik az az okj-s vizsga...

Melyik az az okj-s vizsga amit érdemes elvégezni és el lehet vele helyezkedni? Vagy mennyek egyetemre?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok 140e a nettó fizetésem de nagyon nem szeretek itt dolgozni. Szeretnék váltani de sima érettségivel nem igazán lehet...

Német és Angol b2-es nyelvvizsgám van de angolból csak az írásbeli van meg. (állítólag rossz a kiejtésem) Szeretnék tanulni egy szakmát amivel el tudok helyezkedni és amire büszke lehetek. Vagy ha nem szakma akkor egyetem de akkor sajnos csak a német szak jöhet szóba amivel nem hiszem, hogy nagyon el lehetne helyezkedni. A nyelvekhez mindig is elég jól értettem, könnyen felszedem őket de az ilyen SSC meg ilyen munkákat nem szeretem... Tudnátok ötleteket adni? Vagy tanácsot?



2018. nov. 14. 20:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Menny egyetemre.
2018. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Menj, har har har. Igen nekem is leesett utána. De azért nem akartam kommentet írni, hogy kijavítsak egy szót.
2018. nov. 14. 21:18
 3/24 anonim ***** válasza:
Programozás mennyire érdekel? Junior fejlesztő netó 350-től indul, egy senior pedig már millás fizetést visz haza (okés mondjuk ahhoz tehetség is kell).
2018. nov. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
*nettó
2018. nov. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem igazán, középiskolában programozást IS tanultam, csak ilyen alapokat mint html,css,python de annyira nem jött be hosz öszinte legyek. Tudom, hogy nagyon jól lehet vele keresni de nem igazán az én világom. Akkor már inkább a cad/cam informatika tűnik érdekesnek valamint a 3D modellezés.
2018. nov. 14. 22:18
 6/24 anonim ***** válasza:
26%
Magyar szakra mindenesetre ne menj, inkább valami olyanra, amit meg is értesz!
2018. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Na akkor azt nyomd le legalább egy okj-s képzés keretében, azzal is jól lehet keresni (persze végig kell járni a szamárlétrát ott is)
2018. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Damn, how i love grammar nazis... a real pleasure to have you guys here and read my stuff, yes i may make accidentally some grammatical errors because i usually write fast and dont stop to think if the word or the sentence is grammatically correct or not, but i at least can speak and write in 4 languages if we count my English, German, Japanese and Hungarian, while you guys can speak one.. maybe two. Congrats.


Az a baj, hogy a legtöbb helyen ahol 3D modellezőt keresnek ott kikőtés, hogy legyen egyetemi végzettsége az embernek...

2018. nov. 14. 22:28
 9/24 anonim válasza:
Ha beszélsz angolul, németül és japánul, akkor mi a kérdés? :D Elvileg beszélsz 3 nyelvet..tudod te, mennyit kereshetnél ezekkel a nyelvekkel? Mondjuk az angol annyira nem számít, azt a huszon-harmincévesek többsége beszéli... De kicsit furcsállom, hogy állításod szerint több nyelvet beszélsz, mégis olyan melót választottál, ahol nettó 140-et keresel...miközben nyelvtudással azért jópár helyen el tudnál helyezkedni, jóval magasabb fizetésért. :/
2018. nov. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
Amúgy a magyart, vagyis az anyanyelvet nem szokás beleszámítani... azt mindenki beszéli, az is, akinek 70-es az IQ-ja. :D
2018. nov. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!