Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vidéken ez normális munkakörül...

Vidéken ez normális munkakörülménynek és bérnek számít?

Figyelt kérdés

Leköltöztünk barátnőm családjához vidéki kisvárosba.

Akarok melót vállalni, elmegyek a közeli fatelepre, mert hallom apósomtól, hogy targoncást keresnek. Bemegyek, kérdezem, hogy hol a főnök, jöttem targoncásnak. Bevezetnek egy bádogbódéba a talpasok, mondja a főnök, hogy milyen jó, hogy jöttem, mert már hónapok óta nem talál embert. Már ezen elgondolkodtam, hogy az így kemény. Elkezd vallatni, hogy mi a neve, minek jött ide, honnan tud erről a helyről, ki küldte, minek van itt, hol dolgozott eddig, miért jött el, stb.

Mondom neki, hogy pajtás, állj, állj, állj. Kezdjük azzal, hogy mit is kell itt csinálnom, hány órában hetente és mennyit is fizetsz te nekem ezért? Még mielőtt kivallatsz, hogy mennyi a székletem egy nap és mekkora a farkam, jó lenne ezt tisztázni.

Erre már láttam az arcán átsuhanni a haragot, de belekezd, hogy napi 10 óra meló, be kell menni szombaton is és gyakran nap végén túlóra, na de nem csak targoncázni kell, hanem én vezetem a nehéz munkagépet és ha átvezényelnek a fűrészszalag mellé, akkor szaladok teljesíteni a parancsot.

Ekkor lestem rá, hogy mi van, de mondjak egy bért, hogy mennyit gondoltam. Nem akartam megsérteni, mondom neki, hogy nettó 180. Erre egyből elkezdi húzni a száját, hogy az bizony sok, ő annyit maximum úgy ad, ha minimálbérre jelent be.

Erre mondom neki, hogy ember, tisztában vagy azzal, hogy amit akarsz velem csináltatni heti legalább 60 órában, ahhoz külön három ember kellene? (szalag mellé talpas, targoncás, nehézmunkagép-kezelő)

Ráadásul heti 40 órában már 200-at kifizetnek a mezei prolinak is egy gyárban jobb helyeken? Egy targoncásnak bőven többet, egy nehézgépesnek meg pláne? Te szerinted miért nem találsz embert hónapok óta? Mert senkinek nem kell a Dógozó Magyarország Munkaérdemrended és a pezcukor?

Néz rám a pali, hogy mi bajom, erre felháborodottan benyögi, hogy idefigyelj te hülyegyerek, ha nem tetszik valami, akkor menj el a gyáradba és dolgozz ott, de az én időmet ne húzzad!

Mondtam neki, hogy a viszontlátásra, erre megfordultam és otthagytam.

Ez vidéken teljesen normális, hogy ilyenek vannak?

2018. nov. 21. 04:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
68%
Sajnos, sok helyen igen! Nem bírnak magukkal a bunkó vállalkozók! Azt hiszik, azért van a másik ember élete, hogy az övét szolgálja! Mindegyiknek ki kellene verni a szemét! Patkányok!
2018. nov. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
85%

Ez bizony igaz, úgyvan ahogy leírtad kérdező, sőt tudnék neked még ennél is keményebbeket sorolni.

Ezek a vállalkozók nem munkaadók hanem rabszolgahajcsárok, egy emberről 4-5 bőrt is leakarnának húzni.

Velem történt meg hogy felhívtam egy hirdetésben munkát ajánló céget és a cégvezető vette fel, teljesen normálisan köszöntem és mondom neki hogy azt szeretném megkérdezni hogy mit kell csinálni, mennyi a munkaidő, hány műszak van, mennyit lehet egy hónapban keresni, erre a pali pökhendi kioktató stílusban kiabálva mondja a telefonba hogy még egy percet sem dolgoztam és már az érdekel hogy mennyit lehet keresni. Hát mondanom se kell hogy felszaladt nálam a pumpa és én is hangnemet váltottam, mondom neki, te szerencsétlen! ha egy vagyont fizetnél akkor sem dolgoznék neked, és lecsaptam a telefont. Az ilyen idegbeteg paraszt persze hogy nemtalál embert a magának.

Ilyen pökhendi idegbeteg bunkókhoz minek menjen az ember dolgozni?

2018. nov. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell ehhez vidékre menni, tapasztalatom szerint ilyen a KKV-k egy jelentős része. Más korszakban szocializálódtak, alattvalóként tekintenek az alkalmazottra, nem partnerként.
2018. nov. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Egyik oldal sem normális, sehol sem.

Egyik félnek sem kellene átesni a ló túloldalára, a munkavállalás egy kölcsönösen hasznos üzleti megállapodás.

Ha te hívatlanul beállítasz valahová, hogy jöttél dolgozni, akkor a munkaadó hadd kérdezze már meg, hogy ugyan ki a tököm vagy. Miért neked áll feljebb? Egy normális állásinterjú úgy kezdődik, hogy bemutatkozol illedelmesen, elmondod, hogy ki vagy, mit csináltál eddig, mihez értesz. Majd ezután, ha szimpatikus vagy, elmondják, hogy mi lenne a feladat. És nem a fizetési igényed taglalásával kezded, semmilyen munkahelyen.

Aztán, ha megismerted a feladatot, a munkaidőt, akkor adhatsz meg egy összeget, amiért vállalod. Ha elfogadja rendben van, ha nem, akkor megköszönitek egymás idejét, és mentek dolgotokra.

Ha elkezded magyarázni, hogy máshol mennyit keresnek, akkor én is megmondanám, hogy akkor mit bamulsz még itt, kit érdekel? Örülök neki, dolgozz ott. Majd rájön magától, hogyha nem kap annyiért embert, hogy vagy változtat, vagy bezárja a boltot, de ehhez semmi közöd innentől.

Szóval a leírt sztoriból én annyit látok, hogy két idióta vitatkozik a semmin. Nem a te dolgod felvilágosítani egy vadidegent, hogy hogy vezesse a cégét. Ő sem oktatott ki téged.

2018. nov. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azóta érdeklődtem és az alkalmazottak 2/3-a ukrán és orosz. :D

Hát behalok, bazzeg...

2018. nov. 21. 09:50
 6/13 anonim válasza:
70%

09:10! ezt írod:"Egyik oldal sem normális, sehol sem."

Mondjuk az esetek 99 százalékában a munkaadó a nemnormális, azt hiszi hogy ha odamentél hozzá érdeklődni akkor te már egy nulla ember vagy, még semmilyen jogviszonyban sem áll veled de már fölényesen osztja az észt számodra.

Ezt is írod:"Ha te hívatlanul beállítasz valahová, hogy jöttél dolgozni, akkor a munkaadó hadd kérdezze már meg, hogy ugyan ki a tököm vagy."

Nos nem hivatlanúl állítok be mert ő akar felvenni embert ezt hírdette, tehát hívott.

Ezt is írod: "Egy normális állásinterjú úgy kezdődik, hogy bemutatkozol illedelmesen, elmondod, hogy ki vagy, mit csináltál eddig, mihez értesz. Majd ezután, ha szimpatikus vagy, elmondják, hogy mi lenne a feladat."

Ez normális esetben úgy zajlik hogy bemutatkoztok egymásnak illedelmesen, érted? egymásnak, és ha színpatikusok vagytok egymásnak, érted? egymásnak, a munkaadó elmondja hogy mi a feladat milyen képzetséggel lehet az állást betölteni és megkérdezi hogy van e ilyen képzettséged? ha van akkor elmondja a feladatodat a munkarendet, hány órát kell és hány műszakban dolgozni. ezek után megkérdezi hogy ezekkel kapcsolatban van e kérdésed. Ha ezeken túlvagytok te akkor tudsz képet alkotni arról hogy mit kell csinálni mennyit kell dolgozni és mikor. Ezek után ha kérdezi, elmondod hogy eddig hol dolgoztál és hány évet milyen beosztásban és mennyi gyakorlatod van, Ezek után ha ő rákérdez hogy mennyi bért gondolsz ezért akkor a fentiek tudatában tudsz rá válaszolni. Ha megtudtok egyezni akkor jó ha nem akkor ennyivolt.

Ahogy ezeket leírtad már abból is sugárzik a fölényeskedés a másik semmibevevése.

2018. nov. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

9:10-es vagyok, nem akartam fölényeskedni, pont, hogy a kölcsönösséget szerettem volna hangsúlyozni, de úgy néz ki, nem sikerült.

Alkalmazottként dolgozom, nem a másik oldalt akartam ezzel védeni. Gondolom, mivel eddig csak normális munkaadókkal találkoztam, illetve partneri kapcsolatban tudok dolgozni, annyira nem látom át a helyzetet.

Azt is írni akartam még az alapkérdésre válaszolva, hogy a bér és a munkakörülmény közel sem korrekt.

Viszont annyi melett továbbra is kiállnék, hogy a kérdezőt nem hívták interjúra, nem adott be önéletrajzot - csak hallotta, hogy embert keresnek. Más a helyzet szerintem így beállítva ismeretlenül, mint egy önéletrajz alapján való behívás után.

Illetve még mindig úgy gondolom, hogy a leírt stílus nem megfelelő és nem profi. A munkáltató elmondta a feltételeket, amik mint megbeszéltük közel sem korrektek, erre a kérdező elkezdte kioktatni. Szerintem ez nem az ő dolga, még ha igaza is van. Felesleges ilyen vitába belemenni.

2018. nov. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

"Elkezd vallatni, hogy mi a neve, minek jött ide, honnan tud erről a helyről, ki küldte, minek van itt, hol dolgozott eddig, miért jött el, stb."

Tehát egy idegen ember áll az irodájában, és volt mersze megkérdezni, hogy ki az, és mit szeretne tőle? Ez valóban felháborító! Tisztességes ember minden idegennek bemutatkozzás és kérdés nélkül azzal kezdi, hogy mennyi pénzt szeretne adni neki.

Viccet félretéve, senkinek sem kötelessége téged jól megfizetni. Ha igazad van, és többet ér a munkád annál, amit adott volna, akkor sarkonfordulsz, és találsz máshol jobbat. Aztán majd rájön, hogy ez így nem működik, vagy nem jön rá és bedől a vállalkozása, kit érdekel. De minek ezen így megsértődni?

2018. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Mostanság elég sok HR-es cikk jelenik meg arról, hogy az ilyen önjelölt kiskirály főnököknek leáldozott. Ha ezek nem változtatnak, akkor eltünnek a sűlyesztőben a pcsába, mert nagyjából minden alkalmazottjuk a középső ujját lengetve fog marhagyorsan távozni a cégtől (vagy ugye senki nem fogja elvállalni a melót).
2018. nov. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan munkakörökben normális, ahol dömping van, és ha nem tetszenek a feltételek, fél óra múlva már ott is van helyetted valaki más (konyhai kisegítő, pultos, boltos minimálbér feletti fizetéssel, stb).

Páran még abban a tévhitben élnek, hogy minden munkakörben dömping van, valószínűleg el fog még telni pár hónap/év, amíg a kiskirályként pattogó "vállalkozók" agyáig is eljut a növekvő munkahiány.

2018. nov. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2