Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vidéken ez normális munkakörül...

Vidéken ez normális munkakörülménynek és bérnek számít?

Figyelt kérdés

Leköltöztünk barátnőm családjához vidéki kisvárosba.

Akarok melót vállalni, elmegyek a közeli fatelepre, mert hallom apósomtól, hogy targoncást keresnek. Bemegyek, kérdezem, hogy hol a főnök, jöttem targoncásnak. Bevezetnek egy bádogbódéba a talpasok, mondja a főnök, hogy milyen jó, hogy jöttem, mert már hónapok óta nem talál embert. Már ezen elgondolkodtam, hogy az így kemény. Elkezd vallatni, hogy mi a neve, minek jött ide, honnan tud erről a helyről, ki küldte, minek van itt, hol dolgozott eddig, miért jött el, stb.

Mondom neki, hogy pajtás, állj, állj, állj. Kezdjük azzal, hogy mit is kell itt csinálnom, hány órában hetente és mennyit is fizetsz te nekem ezért? Még mielőtt kivallatsz, hogy mennyi a székletem egy nap és mekkora a farkam, jó lenne ezt tisztázni.

Erre már láttam az arcán átsuhanni a haragot, de belekezd, hogy napi 10 óra meló, be kell menni szombaton is és gyakran nap végén túlóra, na de nem csak targoncázni kell, hanem én vezetem a nehéz munkagépet és ha átvezényelnek a fűrészszalag mellé, akkor szaladok teljesíteni a parancsot.

Ekkor lestem rá, hogy mi van, de mondjak egy bért, hogy mennyit gondoltam. Nem akartam megsérteni, mondom neki, hogy nettó 180. Erre egyből elkezdi húzni a száját, hogy az bizony sok, ő annyit maximum úgy ad, ha minimálbérre jelent be.

Erre mondom neki, hogy ember, tisztában vagy azzal, hogy amit akarsz velem csináltatni heti legalább 60 órában, ahhoz külön három ember kellene? (szalag mellé talpas, targoncás, nehézmunkagép-kezelő)

Ráadásul heti 40 órában már 200-at kifizetnek a mezei prolinak is egy gyárban jobb helyeken? Egy targoncásnak bőven többet, egy nehézgépesnek meg pláne? Te szerinted miért nem találsz embert hónapok óta? Mert senkinek nem kell a Dógozó Magyarország Munkaérdemrended és a pezcukor?

Néz rám a pali, hogy mi bajom, erre felháborodottan benyögi, hogy idefigyelj te hülyegyerek, ha nem tetszik valami, akkor menj el a gyáradba és dolgozz ott, de az én időmet ne húzzad!

Mondtam neki, hogy a viszontlátásra, erre megfordultam és otthagytam.

Ez vidéken teljesen normális, hogy ilyenek vannak?



2018. nov. 21. 04:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Ráadásul heti 40 órában már 200-at kifizetnek a mezei prolinak is egy gyárban jobb helyeken?"


Nekem a gyárban kifizetik, és nem kell hozzá szakképesítés:

[link]


205.835 + 34.834 = nettó 240.669Ft./hó.

2018. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy annyira nem volt ember, hogy Oroszországból hozattak maguknak. :D
2018. nov. 21. 15:08
 13/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"már hónapok óta nem talál embert"


A millió forintos kérdés: na, vajon miért? :D

2018. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!