Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár-e a 19-es minimálbér...

Jár-e a 19-es minimálbér emelés ha most nem minimálbéres vagyok de 19-ben az emelés miatt már alatta lesz a bérem?

Figyelt kérdés

A kérdésem.

Most bruttó 138E a minimálbér. Ezt fogják emelni 19-ben a tervek szerint br 150E -re.

Mi most br 142E-t kapunk tehát nem minbéresek vagyunk. De ha emelnek 19ben akkor már a bérünk az akkori minbér alatt lesz.

Kell-e emelni a cégnek ebben az esetben? A főnök azt mondja az emelés a minbéresekre vonatkozik mi nem azok vagyunk tehát nem emel semmit.

Na de a mindenkori minbér alá nem mehet a bérünk.

Tehát így is úgy is emelnie kell.

Vagy tévednék?


2018. nov. 26. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Ki kell fizetnie az új minimálbért, de annál feljebb tudtommal nem KELL emelnie, tehát jó eséllyel nem fogsz ugyanúgy arányosan a minimálbér felett keresni.

Vagyis jövőre minden bizonnyal Te is minimálbért fogsz keresni -- már amennyiben továbbra is 8 órára leszel bejelentve, mert ha semmiképp nem fog emelni, akkor max. heti 7 órára fog szólni a bejelentés, úgy már ki tudja fizetni a minimálbér alatti összeget.

2018. nov. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen, meg kell emelje, ha teljes munkaidős vagy. Minimálbér alatt nem foglalkoztathat teljes munkaidőben.
2018. nov. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

de annak nincs akadálya hogy áttegyen papíron 6 órába és az új emelt bért csak 6 órára fizesse ki és az még annyi se lesz mint a mostani bér 8 órára?

persze ugyanúgy 8ba kell majd járni.

várható ilyen csalás?



mert már most is vannak itt 6 órások papíron de ugyanúgy 8ba járnak.

2018. nov. 26. 11:11
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Alapvetően ha korrekt a cég, akkor igen. Jogilag az a szabályos ha a jövő évi minimálbérre felemeli legalább a fizetést.
2018. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Alapvetően ha korrekt a cég"


Ez? Aki papíron 4-6 órásként futtat 8 órásokat?

2018. nov. 26. 12:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

Ha papíron már most is 4-6 órában jelent be 8 órát, akkor jó eséllyel az lesz amit mondtam, hogy nem fog emelni. 6 órára a bruttó 142.000 bőven a 2019-es minimálbér felett van, tehát megteheti, hogy nem emel, akkor sem, ha igazából 8 órát dolgozol.

Persze ez az egész illegális a munkáltató részéről és kimeríti az adócsalás fogalmát (de szerintem még a rabszolgatartás fogalmát is, bár az a korrektül bejelentett minimálbérről is elmondható).

2018. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan 120 bruttora csokkentve lesz a bér, de orul hogy ebben a vilagban dolgozhazst
2018. nov. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vigyázat troll a kérdező.
2018. nov. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha valakinek 6 órás szerződése van akkor minek dolgozik 8 órát? Nálunk vannak akik kisgyerek mellett csak 4-6 órában vannak. Aki 6 órás az pl 9-15-ig dolgozik. Miért maradna többet?!
2018. nov. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

" Miért maradna többet?!"


Mert ha nem marad többet nem kell bemenni, azért....

Na de bonyolult ugye?

2018. nov. 27. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!