Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kevesebb a munkaidőm mint...

Ha kevesebb a munkaidőm mint a havi keret, akkor mennyit vonhatnak le?

Figyelt kérdés

Irodai munkát végzek, viszont másik városban, változott a vonat menetrend, így naponta 10 perccel korábban jövök el, mint mielőtt letelne a 8,5 óra. Megbeszéltem a főnökömmel, bele is egyezett, majd tegnap szólt, hogy minden egyes nap miatt mikor eljöttem fél órát be kéne dolgoznom vagy levonják a fizetésemből. Na most bedolgozni nem tudom, hiszen így is 13 óra utazással együtt egy nap, nem akarnám ezt még túlórával növelni.


Hogy működik a fizetésből való levonás?



2018. nov. 30. 07:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Inkább a szüneted legyen kevesebb. 6 óra munka után 20 perc egyedfüggő szünetet kell kiadni,te 30at veszel igénybe. Abban a plusz fél órában a szünetet dolgoznod le. Szóval ha 20 perc a szünet, akkor 8óra 20 percet dolgozol, a vonatot is eléred. Mindenki happy.

Amúgy ha heti szinten 5-6 alkalommal 10 perccel előbb mész el (50-60 perc), akkor a főnököd ne akarjon már 5-6x 30 percet dolgoztatni (2.5-3óra), vagyis legalább egy óraval dolgoznál többet mint eddig ~s azt a pluszt tuti nem fizeti ki.

2018. nov. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!