Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szellemi munkával 185ezret...

Szellemi munkával 185ezret keresnék/havonta, fizikai munkával 259ezer/hónap, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Már jórégóta keresek munkát, és diplomám is van, a szellemi munkák egyszerűen nem akarnak jól fizetni, vagy általában vissza sem jeleznek, pedig van angolul elkészített önéletrajzom is. Egyébként felsőfokon beszélek angolul. Volt olyan hely, ahova felvettek az angolom miatt (nemzetközi call center), de 180-nál nem fizetett többet.


a 259ezer/hónap (nettóban ez is) egy szalag melletti munka, fizikai tekintetben magas igénybevétel viszont.


Azt hozzátenném, hogy jelenleg az utóbb említett raktárosi munkában vagyok a szalag mellett. Néha megfordul a fejemben, hogy talán a szellemi munka mellett kellett volna döntenem.


Szünetekben rejtvényt fejtek, érzem, hogy kellene a szellemi igénybevétel is...


(23 éves vagyok)


2018. nov. 30. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy jelenleg többet fizet a fizikai, de nem érzed jól magad és nem fejlődsz. Én pl 130ért vállaltam el egy munkát a szakmámban kezdőként, 5 év alatt megháromszoroztam ugyan annál a cégnél. Sok kezdő pedig jönne ezzel vagy nagyobb fizetési igénnyel, persze, hogy nem kapja meg amíg nem bizonyít. Hozzáteszem vidéki munkáról van szó, nem fővárosi fizukról beszélek.

Szóval van, hogy megéri kitartani. Próbálkozz még és ne azonnal akarj babérokat.

2018. nov. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem babérokat akarnék, hanem több pénzt. És 3-4 évig várni erre eléggé luxus. Elképszető árak vannak, a 185 hajszálra fedezné csak a költségeimet. (Albérlet+eü költségek stb stb)
2018. nov. 30. 22:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ valóban hogy most mi kell. Ha pénz akkor egyértelmű hogy jól döntöttél, majd ha lecsillapodnak a dolgok, lesz egy kis megtakarítás vagy össze költözöl valakivel és tudjátok osztani a költségeket akkor válts. Tényleg szellemi munkánál általában ahogy fejlődsz, több tapasztalatot szerzel többet kapsz, de pénz hiánynál meg nem tudsz várni ennyit.
2018. nov. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Budapest, bármilyen SSC-ben megkeresel nettó 3-at csak az angol miatt.
2018. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem választanám a fizikait. Korrepetálsz még 3 embert angolból a szellemi mellett és meg is vagy. Ha nem a jelenre figyelsz, hanem a jövőre akkor mit látsz? Nulla szellemi munka gyakorlatot, leépült testet, mindezt havi pár 10ezerrel többért. Nen jutsz sehova. Nyugdíjig szalagozhatsz. Inkább tegyel azért hogy jobb munkahelyet találj! Tanulj még és fejlődj! 23 vagy nem 73!
2018. dec. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

185k valóban siralmas fluent angolra, de mivel az utóbbi években/évtizedekben olyan majmok is egyetemre mentek, akikre a lámpakapcsoló kezelését nem bíznám, dömping van szellemi munkára a hülyékből, én úgy látom, hogy jól specializált tudás nélkül lényegében szellemi segédmunkás kategória kezd lenni.

Eközben fizikai munkára egyre kevesebb a jelentkező ugyebár.

Nem írtad le, hogy szellemi munka alatt mit értettél, de ha pl. tudsz valamennyire programozni, érdemes szabadidőben jobban belejönni és esetleg egyéni vállalkozást tenni rá. Az sokkal jobban fog fizetni, mint a lutri 259.000. :)

2018. dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van.(: most szabin vagyok, de talán nem megyek többet. átgondolom
2018. dec. 1. 11:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Hirdesd magad olyan fórumokon, ahol cégvezetők is mozognak! Ha akarod, akkor csak e-mailezz önéletrajzokat, tökmindegy, csak derüljön ki, hogy mit adsz ténylegesen, na meg a bérigény. Aztán akinek kell egy komoly arc, az megkeres.
2018. dec. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!