Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudok a munkakeresői...

Hogyan tudok a munkakeresői járadékot/munkanélküli segélyt igényelni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ha lehetséges igényelnem, mennyi idő mire megkapod?
2018. dec. 3. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Álláskeresési támogatást akkor tudsz igényelni, ha az elmúlt 3 évben volt Magyarországon 360 nap biztosítotti jogviszonyod - azaz munkaviszonyod.

Ha ez nem volt, akkor nem kaphatsz.

A területileg illetékes Munkaügyi központhoz kell bemenni a legutolsó munkahelyed kilépő papírjaival.

2018. dec. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha itthon dolgoztam 6 hónapot de külföldön is, akkor nem kaphatom meg, mert csak M.O-on történő munkaviszony számít. De jó, köszi
2018. dec. 3. 21:46
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Konnyesek szemeim, sajnos dolgoznod kell :((((((
2018. dec. 4. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel van Magyarországon is 6 hónapod, ezért nem biztos, hogy nem kaphatod meg, de még mindig egy csomó mindent nem tudunk: pl van-e magyarországi bejelentett lakcímed, mennyi a munkaviszonyod, hol adóztál, az utolsó munkahelyed volt-e a magyar, stb.


mint írtam, menj be a Munkaügyi központba vagy hívd fel őket telefonon (a bejelentett címed szerinti illetékest) és ők pontosan megmondják.

Minden jogszabályt én sem ismerek :-)

2018. dec. 4. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
56%
Azért az nem baj ha valaki kap valamennyit ameddig elhelyezkedik, annyit úgyse kap amennyiből megélne. Sokaknak jól jön az ilyen segítség.
2018. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!