Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 400-as fizetésből hogy...

Nettó 400-as fizetésből hogy tudok kijönni Budapesten?

Figyelt kérdés

Jelenleg vidéken lakom, ennek kb a felét keresem, de 150 ezret el tudok tenni havonta, ha semmire nem költök, csak a szükséges dolgokra.

Ugyanezért a munkáért Budapesten 350-400 körül tudnék keresni, de drága albérletet kellene fizetnem, nem akarok másokkal osztozni rajta. Ahogy nézegettem az albérletárakat, és matekozgattam, az jött ki, hogy a fizetésemből olyan sok elmenne mindenre, hogy igazából maximum annyit tudnék félretenni egy hónapban, mint amennyit eddig tudtam (150k), vagy kevesebbet.

De nem vagyok jártas az ott élésben, ezért lehet, hogy tévedek.


Tehát mennyire drága ott az élet, hogy jönnék ki nettó 400-ból?



2018. dec. 4. 21:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

80-100e az albérlet és annak a rezsije 35-40e az meg 140 körül áll meg havonta.

viszont ha ennyit keresnél,akkor ilyen helyen esetleg várható lenne az évenkénti fizu emelés,előléptetés,prémium.

2018. dec. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én ennél csak drágább albérleteket látok, sokkal. Én úgy látom, hogy pár éve kerültek ennyibe, azóta már sokkal drágábbak.
2018. dec. 4. 22:11
 3/15 anonim válasza:

Nem gondolkoztál azon, hogy környékbeli településekről bejárj? Aztán ha emelkedik a fizud/találsz egy jó albit, akkor kiveszel egyet BP-n.


Az albi olyan 150 ezerből megvan rezsivel, ehhez a plusz kiadások olyan 50-60 ezer körül vannak (ha nincs semmi "különleges" dolog, amire költeni akarsz). Így én azt gondolom, hogy pár tízezret tudsz spórolni.

2018. dec. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell környező településeket nézni, peremkerületekben is van 110-120 körül értelmes albérlet. Pl: [link] (nem én adom ki, és nem is ismerem, random találtam)


Innen pl. 5p sétára van a busz, amivel 15p alatt Nagykörúton vagy.

2018. dec. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Na ez itt a probléma. Nekem 30 négyzetméter édeskevés. 50 talán elég.
2018. dec. 4. 23:32
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha igények vannak, pénz is kell hozzá, ez ilyen. Csak akkor ne azt mondd, hogy nincs ennyiért lakás. Van, csak neked nem tetszenek.
2018. dec. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a számítás, amit sokan nem tesznek meg mielőtt elindulnak, mert csak azt látják, hogy ott ennyivel több a fizetés, ennyivel jobb lesz az élete. Beszéljünk akár vidék-Budapest, vagy egyáltalán Magyarország-külföld viszonylatban.

Ha helyben kényelmes életet akarsz érni, nem alkudsz meg közös albérlettel, szerényebb élettel, akkor bizony nem fogsz nagyságrendekkel jobban keresni, mint ahol éppen vagy. A piac elég jól beárazza magát.


Azért lehet érdemes inkább váltani, mert helyben kilátástalan a sorsod. Nincs munka, nem lehet váltani, a helyi megélhetéshez képest nevetségesek a fizetések, stb. Tudok olyan vidéki kisvárosi cégről, ahova nettó 140-ért keresnek minimum 5 év tapasztalattal rendelkező villamosmérnököt. És persze nem találnak... Valami ilyesmiről beszélek, amikor a nevetséges kategóriát emlegetem. Persze hogy eljön a környékről a valamire való ember.

Budapesten jelenleg a munkavállalók vannak jó helyzetben, versenyeznek értük a munkáltatók, felnyomhatók a bérek, kénytelenek megadni, ha meg akarnak tartani.

Vidéken kihasználják, hogy kevesebb a lehetőség, esetleg már idősebb is az ember, úgysem tud/fog váltani. A mentalitás más.

Én azt mondom neked kell mérlegelni rengeteg szempontot és a saját igényeidet figyelembe véve. Én nem bántam meg a költözést, bár az eleje nem volt könnyű.

2018. dec. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Valószínűleg előbb-utóbb oda vinne a sors, mert folyamatosan növekszik a szakmai tapasztalatom és páréven belül eljutok arra a szintre, amivel már keresnék ott annyival többet, hogy megérje, de ha a jelen állapotot nézem, nem vagyok benne biztos, hogy most megéri, és nem lenne-e jobb, ha még várnék vele 1-2 évet itt.
2018. dec. 5. 08:04
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre lehetetlen válaszolni, mert amikor megpróbálunk ésszerű keretek között, kiderül hogy nagyon nagyok az igényeid.

Én hiába éltem meg 2-3 éve nettó 350-ből vidáman egyedül + megtakarítás, neked tisztán más igényeid vannak, ha kajában, lakhatásban tök mások az igényeid, nem tudjuk megmondani mennyi lenne NEKED.

Lehet felköltözöl, elsőre tetszik a sok bolt, étterem és többet költesz mint kéne, mert van miből.


Listázd fel a dolgokat, reszi egy 50nm-es lakásra átlag 40-50ezer (de tényleg függ a lakástól magától), kaja, nemtom, max 3000/nap átlagban és akkor vettél már mindenfélét + szórakozás + BKV bérlet.

Ha a spórolás a fő célod akkor viszont nem értem miért vagy kiakadva a 30nm-es albérleten. Egy 35-40nm-es már egy embernek palota, őszintén. Priorizálj hogy melyik a fontosabb - nagy, drága albérlet és alig van spórolás, vagy szerényebb albérlet, de többet spórolsz.

2018. dec. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért most hol laksz ami ingyen van és több mint 50nm?
2018. dec. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!