Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 400-as fizetésből hogy...

Nettó 400-as fizetésből hogy tudok kijönni Budapesten?

Figyelt kérdés

Jelenleg vidéken lakom, ennek kb a felét keresem, de 150 ezret el tudok tenni havonta, ha semmire nem költök, csak a szükséges dolgokra.

Ugyanezért a munkáért Budapesten 350-400 körül tudnék keresni, de drága albérletet kellene fizetnem, nem akarok másokkal osztozni rajta. Ahogy nézegettem az albérletárakat, és matekozgattam, az jött ki, hogy a fizetésemből olyan sok elmenne mindenre, hogy igazából maximum annyit tudnék félretenni egy hónapban, mint amennyit eddig tudtam (150k), vagy kevesebbet.

De nem vagyok jártas az ott élésben, ezért lehet, hogy tévedek.


Tehát mennyire drága ott az élet, hogy jönnék ki nettó 400-ból?



2018. dec. 4. 21:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Leülsz egy papírral a laptopod elé, lefixálod hogy neked mekkora lakás kell, megnézed az átlag árakat, hozzáadod a havi egyéb kiadásaidat, azt levonod a fizetésedből.

Rezsi az változó, de még a közös költség is, van ahol 10 van ahol 30 eft, és az is változó hogy ebbe mi van benne. Van ahol a komplett vízfogyasztás, van ahol semmi és még a szemétdíj is külön jön. Nem nagy összegekről beszélünk, de pár 10 eft-al el tudják tolni a havi mérleget.

Én úgy szoktam csinálni ha munkahelyet váltok, hogy kiszámolom az órabéremet, amibe a bejárás idejét is beleszámolom. Vidéken 6-ra jártam dolgozni, 5:40-kor indultam kerékpárral és még át is tudtam öltözni mikor beértem. 14:40-kor már otthon voltam. Itt Budapesten volt olyan, hogy a Gyöngyösi utcánál laktam és Csepelen, majd Budatétényben dolgoztam. Ez BKV-val sok idő, ha elindultam 7:00-kor nem mindig értem be 8-ra... Hazafelé ugyan ez. Később autóval jártam Óbudáról az Aréna pláza környékére autóval. Ez nagyon változó volt, van amikor 17-8' van amikor 60-70'. Az azért nem mindegy, hogy összesen 190 vagy 220-230 óra a munkára fordított idő havonta (8 órás normál munkavégzéssel számolva egy 22 munkanapos hónapban). Már is elég vacak az az órabér, persze van akinek megéri, van akinek nem.

Nagyon sok múlik azon is, hogy mennyire használod ki a nagyváros adta többlet lehetőségeket. Ha a lakóhelyedtől fél órára dolgozol, és a kettő közötti távon van minden amire neked szükséged van (gondolok itt boltra, szórakozási vagy sportolási lehetőségre) akkor nem lesz nagy differencia csak a fizetésben. Viszont, ha van 10km a munkahely meg a lakóhely között, a számodra potenciális sportolási lehetőség a másik irányba 5km-re, egy általad preferált bev. központ a harmadik irányban 3km-re, úgy nehezebb. A napi tényleges szabadidőd nagy részét a BKV-zás fogja kitenni. Ezen az időn egy autóval drasztikusan lehet csökkenteni, de annak nyilván vannak költségei, amik a lakással együtt bőven elvinnék azt a többletet amit megkeresel.

Végszóra, én úgy gondolom ezek ellenére megéri. Sokkal több lehetőség nyílik ki előtted ha már itt laksz, iletve ha most találsz állást nettó 400-ért, egy év múlva kereshetsz nettó 500-ért. Inkább így gondolkozz, a felköltözés egy hosszú távon jó befektetés.

Viszont, ha már befektetés, bele elhet vonni a lakás kérdést. Egy ingatlan ami önmagában ugyan azt az értéket képviseli számodra (szolgáltatás szinten, nem piaci értékről beszélek), vidéken jóval olcsóbb, tehát az ottani nettó 200 eft-od-ból jóval hamarabb lehet lakásod, mint itt akár a nettó 400 akár az 500 eft-ból.

Igazából az tudja kihasználni a budapesti fizetések előnyét 100%-ban akinek van a fővárosban egy tehermentes ingatlanja. A többiek szívnak az albérlettel, vagy/és lakáshitellel, utazással.

2018. dec. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi a francnak kell neked egy magadra 50nm es lakás ?


Vagy kuplerájt akarsz berendezni?

2018. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem őshonos budapesti vagyok, hogy a kis helyen való nyomorgáshoz legyek hozzászokva. Én vidéken születtem, ahol tág helyek vannak.
2018. dec. 30. 22:11
 14/15 anonim ***** válasza:

Közértből enni sokkal olcsóbb, mint vidéken, az alapszükségletek minden olcsóbb, és saját lakásban akár 70 000-ből is kijövök úgy, hogy ha mindent megveszek teljes áron és nem keresem az erősen leárazott vagy ingyen dolgokat - pedig arra is van számos lehetőség.

Bérlet 9500 Ft.


Az ingatlannal kapcsolatos szolgáltatások viszont (zárjavítás, kőműves, villanyszerelő, stb.) akár hússzorosa is a vidékinek.


Tehát ha saját gépeid, bútoraid vannak, javításra, költözésre, karbantartásra kell költeni, akkor hosszú távon a személyes költségekre kell havi 120-150 000 Ft.

Ha 3-4 hónapos időtávban gondolkodunk, amikor ezekre nem kell költeni, akkor 100 000 alatti összeg is elég.

2019. máj. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

13: Itt is tág helyek vannak, csak ki kell menni a térre vagy ki kell nézni az ablakon!:)

Gondolom, otthon egymagadra nem jut 50 nm....

2019. máj. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!