Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyarok hány százalékának...

A magyarok hány százalékának lehet legalább 1 évi megélhetést biztosító megtakarítása?

Figyelt kérdés

2018. dec. 5. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Azon a szinten, amin jelenleg él? Szerintem olyan 1%.
2018. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Mindenkinek, csak lölőnél van letétben.
2018. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
60%
Nekem van megtakarításom, de nem megélhetésre. Lakásra és utazásra van félretéve. Megélni munkából kell. Ez örökölt pénz!
2018. dec. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

kb 10-20%


a többiek nagy része fizetéstől fizetésig él

vannak akik ezt segélytől segélyig éléssel oldják meg

2018. dec. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a múltkor kérdeztem, h ki mennyit tesz félre és olyan megdöbbentően sokat mondtak ( százezres nagyságrendek), hogy csak lestem.

Amúgy,multinál dolgozok olyan beosztásban ahol némileg rálátok az emberek anyagi helyzetére. Ha ebből a kb 40 emberből (fizikai és szellemi dolgozók) indulok ki, akkor 50 százalék.

2018. dec. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk volt, de inkább leléptünk külföldre. Most kb. 6 havi van, de úgy, hogyha nem lenne semmi bevételünk, de a munkánkon kívül van még 3 fix bevételünk, tehát kicsi az esélye.
2018. dec. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem több havi van, de 3 évvel ezelőtti előnyös élethelyzetem miatt és nem az én érdemem. (Egyetem alatt, ösztöndíj és otthonról)


Mióta a saját lábamon élek, többszázezer fogyott, pedig saját lakás lakótárssal.

Nekem tanfolyamokra és egy bizonyos, mondjuk úgy egészségügyi dologra ment.


Lassan már cipőt, nadrágot nem merek venni. Fogy az a régi pénz.

2018. dec. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Andrejcsik Gábor ***** válasza:

Sziasztok,


Pontos számokat nem tudok, de az eddigi tapasztlataim alapján meglepne ha 20% feletti lenne ez az arány.


Néhány gondolat az eddigi válaszokra.


Véleményem szerint akkor célszerű egyéb célokra, mint lakás, utazás gyűjteni, amikor már legalább hat havi megélhetésünk egyben van. Ez azért fontos, mert ha menet közben elveszítjük a munkánkat, vagy a vállalkozásunk egy nehezebb időszakon megy keresztül, akkor a kieső bevételt a fenti egyéb célra félretett pénzből kell elvenni.


Nagyon fontos, hogy több lábon álljunk, mert abban az esetben ha egy lábat ki is rúgnak, akkor a többire még tudunk támaszkodni. Ilyen lábak lehetnek:

- másodállás

- saját vállalkozás

- befektetések hozamai

- ingatlan bérbeadás, stb.


Amennyiben a félretett pénzünk folyamatosan apad, akkor az egyértelműen azt jelzi, hogy több kiadásunk van, mint amennyi bevételünk. Ebben az esetben célszerű minél hamarabb - lehetőleg azonnal - megvizsgálni a havi pénzáramlásunkat.


Szerintem a legfontosabb, hogy ha nincs ilyen célú félretett pénzünk, akkor legyen, legalább hat havi. Ha pedig van, akkor azonnal felejtsük el, hogy van, mert ebből nem lehet önerő hitelfelvételhez, nem lehet belőle nyaralási pénz. Ehhez csak akkor szabad nyúlni, ha az a vészhelyzet, amiért félretettük valóban bekövetkezik.

2018. dec. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, én lassan már semmire se költök. Az a bizonyos dolog viszi el a pénzt.

Életem sincs sok és nem vagyok partiarc, tehát piára se.

2018. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 0-1-2 % körül mozoghat Elsőre 0,000001-et mondtam volna, de aztán eszembe jutott valami ábra, ami úgy volt kiszínezve; hogy dúsgazdagok, meg leszakadók. Azért írtam oda mégis , hogy 1-2; és a nullát a végén biggyesztettem oda; mert azért lehet, hogy még nincs meg 1%
2018. dec. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!