Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kontrollerek munkája mennyir...

A kontrollerek munkája mennyire van kitéve az automatizáció veszélyének?

Figyelt kérdés
2018. dec. 5. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kifejezetten. Kevés a jó kontroller alapból. De alkalmazkodni kell az automatizáláshoz. Egyre több IT skill szükséges. Excel menjen magasfokon, VBA makrók, tableau, powerBI, alap SQL lekérdezések... nem árt ezekhez is érteni. De ilyen skillekkel szépen lehet karriert építeni. A lényeg hogy ne félj az automatizálástól, hanem ismerd meg az új eszközöket amik kapcsolódnak a szakmádhoz.
2018. dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kontroller,

az alábbi link egy amerikai kutató csoport munkáját összegzi, hogy melyiket milyen mértékben veszélyezteti a digitalizáció.

Ha beírod Finance and Accounting és azon belül Financial Analyst, akkor meglátod hogy mit mutat.

Nálam jelenleg 17% az automatizálás lehetősége...

[link]

Üdv

2018. dec. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2,


Ez kb. olyan mint a facebookon terjedő kvízek, hogy "mit mond rólad az aurád színe" meg hasonlók. Másrészt 2015-ös, azonkívül amcsi területre készült.



Én nem is találom benne a szakterületetet amiben dolgozom, ez akkor megnyugtató is lehetne :>


De szerintem ilyen felméréseket kár készíteni, meg erre hagyatkozni bármilyen szinten.


Azt kéne látni, hogy jelenleg egy ipari forradalom kellős közepén vagyunk. Biztos van, akinek ez meglepően hangzik. Ipari forradalom? Hát az az 1800-as években volt, nem? Hát, nemcsak. Azóta már volt pár másik ipari forradalom, a számítástechnika elterjedését is beleértve. És most is van épp.


Ez nem fog mindenhol ugyanúgy, ugyanolyan gyorsan lejátszódni. De ahogy megyünk előre az időben, úgy lesznek egyre olcsóbban megvalósíthatóak azelőtt baromi drága, futurisztikusnak ható elképzelések, amiket akár készen meg lehet venni Nyugatról jóval olcsóbban.


Szerintem itt, Magyarországon először a fizikai munkákat kiváltó megoldások fognak elterjedni, hogy miért, azt leírtam már a másik duplikátum kérdésnél amit a kérdező kiírt.


De persze nem gátolja semmi, hogy ha egy cég infokommunikációs osztálya talál olyan algoritmus licenszt amivel ezeket a munkafolyamatokat kiváltja és az biszonylag olcsón megvásárolható, akkor abba ruházzon be, és akkor kontrollerek nem lesznek.


Semmi se biztos.


Én mégis úgy gondolom, hogy jelenleg a magyar kormánynak inkább a fizikai folgozók munkaerőhiánya, az erre kitalált túlóratörvényei elleni tüntetések szúrják a szemét és ennek a praktikus megoldásával fog majd foglalkozni, ha valamivel.

2018. dec. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!