Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes mérnökként elmennem a...

Érdemes mérnökként elmennem a gyártósorra dolgozni 3 műszakba?

Figyelt kérdés
Konkrétan 2-szer annyit keresnék ugyanannyi munkaórával.
2018. dec. 6. 16:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%
Mérnökhiány van, a te végzettségeddel bármelyik autóipari cég felvesz minőségügyi mérnöknek. Ha mondasz megyét megmondom hová jelentkezz!
2018. dec. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%
Hát ilyen a jó kis építőmérnöki fizu. Felvesznek tervezőnek 150-ért :DDD Akármilyen irányba is de vàltsál minél előbb! Ennyivel hagyod, hogy hlynek nézzenek.
2018. dec. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
5-ös nem tudom hovatenni a válaszod, nem értesz a témához de muszáj beröfögnöd valami hülyeséget. Miért?
2018. dec. 7. 06:39
 14/21 anonim ***** válasza:
80%

Akkor rossz helyen dolgozol. Az építőmérnökök igenis tudnak jól keresni, az építészek vannak alulfizetve, de még én is karcolom vidéken a 300-at.


Kérdező, nem tudom pontosan, hogy hogy vannak nálatok a jogosultságok és az átjárhatóság, mi például az út- és közműtervezőket brutál jól megfizetjük, többet szakítanak minimális munkával, mint mi.

Nem tudom, hogy jogosultsággal esetleg emelkedne-e, mert ha csak szerkesztő/rajzoló vagy, akkor hát sokkal többet nem fognak fizetni...


Nekem kezdő építőmérnök kollégáim Pesten rajzolóként 300-400 körüli kezdő nettóval helyezkedtek el, ők mondjuk közmű tervezők. Egyikőjük most szerzett vízközmű és folyószabályozással kapcsolatos jogosultságot, ő már bőven 600-800 körül keres.


A nagy autópálya kivitelező cégek a fővárosban folyamatosan keresnek műszaki előkészítőket, építésvezetőket, ezek mind 300 nettó feletti állások már kezdőként is.


Szóval én azt tudom mondani, hogy vagy nem képzed eléggé magad/nem vagy eléggé türelmes a jogosultságokkal kapcsolatban, vagy nagyon rosszul helyezkedtél el. Viszont ha nincs lehetőséged előrelépésre és nem vagy hajlandó költözni sem, mert köt a család vagy akármi, akkor sajnos lehet opció a gyár... Viszont nagyon szomorú, hogy így tűnnek el szakemberek a "süllyesztőben", visszatérni a mérnöki pályára nagyon nehéz. Én kicsit küzdenék még a helyedben.

2018. dec. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

sok építésvezetőt ismerek, abban a 300-ban benne van nekik a szombati munkanap és hétköznap is 10 órát dolgoznak. Így órrabérre lebontva nem is olyan jó, meg persze ott a hatalmas felelősségük. Engem max kirúgnak ha nagyon elrontok valamit, de ők börtönbe is mehetnek mert pistabá túl sok rakétát ivott reggel és lezuhant valahonnan.

Semmilyen jogosultságom nincs még.

2018. dec. 7. 11:52
 16/21 anonim ***** válasza:
62%

Igen, ez így van, tényleg hajtós a művezetés, viszont rengeteg tapasztalatot és kapcsolatot lehet szerezni.

Ezt a börtönbevonulós dumát mi is nyomtatjuk a megbízónak, ha hülyeséget akar, de az igazság az, hogy ilyesmiért senki nem vonult még börtönbe. Természetesen a szabályokat be kell tartatni, figyelmeztetni stb., de ha valaki ittasan dolgozik a tiltás ellenére, ott azért az nagyrészt személyes felelősség.


Na, viszont kifogásokat lehet keresni, de felesleges, ha te gyárban szeretnél dolgozni, dolgozz gyárban, nincs abban semmi.

2018. dec. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
66%
#13 Röfögöm a hülyeséget... Mondja egy mérnök, aki diplomás emberként még annyit sem tud önállóan eldönteni, elmenjen-e szalagra dolgozni. :-)
2018. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%
El tudnad kuldeni hogy melyik gyar fizet ennyit? Nagyon szeretnek jrlentkezni, előre is köszönöm.
2018. dec. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
90%
Vajon mennyit keres egy munkaerőkölcsönző azon, hogy belök ide egy ilyen kérdést?
2018. dec. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
2018. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!