Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az miért probléma ha valakinek...

Az miért probléma ha valakinek a szülei vesznek lakást vagy kocsit?

Figyelt kérdés
Sokan úgy adják elő mintha ez "szerencse" lenne miközben az adott ember szülei megdolgoztak azért, hogy lakást tudjanak venni a gyereküknek.

2018. dec. 6. 19:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos körökben ez alap. Nem nagyon dolog. A gyereknek jár az autó, és a ház.(vagyis inkább a lakbér a jellemző) A huszonévesek azért akárkik is vagy akármik is lehetnek, nem termelnek túl nagy pénzeket. Én ismerek valakit aki zeneművészetire járt, meg Angliába konzervatóriumba, mert érdekelte a zene, de soha fel sem merült nála hogy egy forintot is keresnie kellene a zenélésből, csak olyan családból jött, hogy ezt megteheti. Most sem keres pénz a munkájával. De egy gazdag környezetben nem kell mindenkinek dolgoznia. Akik a pénzkeresésben találják meg az élvezetet meg a fontosnak levésben, azok eltartják a család többi tagját. Persze drogkarriert már kevésbé szoktak így finanszírozni, de arra is van példa.
2018. dec. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

Miért lenne probléma? Szerintem normális országokban ez teljesen elfogadott és alap dolog, hogy a szülő elért valamit és támogatja a gyerekét az elindulásban. Akkor ezek alapján az is lenézendő ha egy szülő finanszírozza a gyereke oktatását? Elég hülye gondolkodásmód.

Jó tudom, a legtöbb embernek erről a kis 18 éves sz*rcsimbókok jutnak eszébe, akiknek a gazdag, de a gyereket nem nevelő, hanem csak pénzzel elkussoltató szülő vesz egy BMW-t meg valami luxuslakást. Na ez tényleg probléma.

2018. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Itt azzal van a baj, hogy ezek az emberek utána lenézik azokat, akikkel az élet nem volt ennyire jó. Jönnek a lenéző vélemények, hogy "micsoda lúzer, még 30 fölött is a mamahotelben él".

A kedvencem, amikor verik a mellüket, hogy ők bezzeg egyedül értek el mindent... ja úgy mondjuk már könnyű, amikor kaptál egy lakást (vagy csak jelentős összeggel hozzásegítettek) és neked már csak eltartanod kéne magad.


Én bevallom egyébként: irigylem őket. Nem tartom igazságosnak az élettől, hogy egyeseknek minden jár alanyi jogon, mások meg szenvednek, mint disznó a jégen. Ha nekem is lenne egy saját lakásom - nem kéne nagy, elég lenne egy harmincvalahány négyzetméteres - már bőven elégedett lennék. El tudnám tartani magamat. De így, hogyha nem örökölsz, nem tudnak segíteni a szüleid, és nem tehetik meg, hogy eltartsanak, reménytelen a jövő. Nyilván ez nem a szülők hibája - csak hát attól még ez van.


Itt Magyarországon mostanra mindent megtettek, hogy elvegyék a fiatalok jövőképét. Még ha havonta félre tudsz tenni 150 ezer nettót - ami magyar mércével mérve hatalmas pénz! - akkor se vagy sehol. És persze a lakásvásárlásra még rárakódnak egyéb költségek, mint az átírás és ügyintézés, bútorozás, esetleges felújítás. Átlagembernek ez elérhetetlen.


Miért probléma? Hát ezért. Mert mi, akikkel nem volt szerencsés a sors, beledöglünk a frusztrációba, hogy mások a semmiből megkapják azt, ami számunkra elérhetetlen.

Végül pedig ne felejtsük el, hogy mivel jár, ha nincs lakásod. Mert saját lakás nélkül felelősségteljes ember nem vállal családot, nem nemz/szül gyereket.

Ezek nélkül az élet nem élet, csak létezés.

2018. dec. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Jönnek a lenéző vélemények, hogy "micsoda lúzer, még 30 fölött is a mamahotelben él".


A kedvencem, amikor verik a mellüket, hogy ők bezzeg egyedül értek el mindent.."



Azért 30 fölött tényleg gáz a mamahotel. Figyelj, nekem segítettek de ez tudod mit jelent? Hogy családi házban lakhatunk, illetve, hogy csak 5 millió lakáshitel kellett. Ha ez a segítség nincs akkor sem lett volna megoldhatatlan a lakás! Felvettük volna kb 10 miliő hitelt plusz a párommal gyűjtött megtakarítás és tudtunk volna venni egy lakást. Egyébként ez is volt az eredeti terv, csak sajnos nem úgy lett. :(


De egyébként előtte meg fizettünk albérletet, az se mamahotel volt.


Szóval ne próbáld magyarázni, hogy szülői segítség nélkül lehetetlen. Ez nem igaz. Csak te azt hiszed ezzel el van intézve.

2018. dec. 13. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Annyira jó példája vagy a gyakorikérdék primitív gondolkodására, hogy az valami hihetetlen. Eleve ki mondta, hogy én 30 éven felüli vagyok? Ha én nem tartozok egy adott szegmensbe, akkor már ki se állhatok mellettük? Szánalmas gondolkodásmód…


Aztán: úgy beszélsz arról az 5 millió forintos segítségről, amit kaptatok, mintha az valami jelentéktelen dolog lenne. Szerinted kölcsön szempontjából mindegy, hogy 5 vagy 10 milliót veszel fel? Nagyon nem, kedves hölgyem/uram! Magasabb fizetésre van szükséged, hogy egyáltalán megkapd a kölcsönt, magasabb törlesztőrészlete lesz, jóval több kamatot fogsz visszafizetni és akkor még a bútorozás/átírás/felújítás költségei ugyanúgy ott vannak!

Albérlet: egy fekete lyuk, amibe csak dobálod a pénzedet. Adott hónapban elvagy, de hosszútávon semmivel sem jutsz közelebb a saját lakáshoz. Éves szintén egy lakás árának 5-10%-át teszi ki az albérlet költsége. Nem értem mivel jobb az, ha valaki elköltözik huszonévesen albérletbe, és aztán még negyven éves korában sincs saját lakhelye. Na AZ már inkább ciki! (Ezt az albérlet kérdést amúgy sem szeretem. Lényegében miről is szól? Hogy akinek vagyona van, az még több jövedelemhez jut semmi munkával, és azokon nyerészkedik, akinek amúgy sincs vagyona.)


Még valami: Párral könnyebb lakáshoz jutni ez tény, a matematikai törvényszerűségek alapján is. Több havi jövedelem, közös hitel stb. De mi rá a garancia, hogy a kapcsolat működni fog 5, 10, 15 év múlva is? Azt se felejtsd el, hogy nem mindenkinek jut pár. Rengeteg egyedülálló van a huszonévesek és a harmincasok között - főként férfiak - akik nem képviselnek akkora vonzerőt a másik nem szemében, hogy párral gondolkozzanak a jövőjükön.


De ha már itt tartunk: mennyi volt a te béred, mennyi volt a párod bére? Mennyit kellett beleadnod a családi kasszába? Ezek megint csak olyan kérdések, amik nagyon nem elhanyagolhatóak a téma szempontjából. Most egy átlagember keres mondjuk 200 nettót, abból belead mondjuk 50-et a családi kasszába. Kifizeti továbbá a kötelező költségeket (bérlet, mobiltelefon stb.). Na mégha félre tud tenni 100 ezer forintot (ami ismétlem, megint csak nem egy gyakori jelenség ebben az országban), még akkor sem lesz a közelében sem a lakásnak évek múlva sem.


Ez a „tegyél érte” szintű szövegek, meg pofázás gusztustalan. Hidd el, milliószámra vannak fiatalok és már nem annyira fiatalok is, akik mindent megtettek, hogy a lehetőségeikhez mérten boldogulni tudjanak az életben. Szakmát választottak, tanultak, dolgoznak, keresik a lehetőséget. Csakhogy ebben az országban NINCS lehetőség. Behozták a CSOKot, ami felrobbantotta a lakásárakat, most meg még a béren kívüli juttatások közül is elveszik a lakáshitel támogatást. Ez az ország mindent megtesz annak érdekében, hogy akik nem születtek jó helyre, azoktól elvegyék a jövőt.

2018. dec. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Én bevallom egyébként: irigylem őket. Nem tartom igazságosnak az élettől, hogy egyeseknek minden jár alanyi jogon, mások meg szenvednek, mint disznó a jégen"


Én meg azt irigylem akinek élnek a nagyszülei! Nekem születésemnél már csak 2 élt, 10 éves koromtól már csak 1, most már egy se.

És tudod egyáltalán nem vígasztal, hogy ennek "köszönhetően" havi 30 ezerrel kevesebbet fizetek hitel törlesztésre. Inkább fizetném csak élnének még. :(

2018. dec. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Aztán: úgy beszélsz arról az 5 millió forintos segítségről, amit kaptatok, mintha az valami jelentéktelen dolog lenne."


Félreértesz, 5 milliót mi fizetünk most, hitelre. A ház egy része szülők öröksége, szóval csúnyán mondva meg kellett halni érte valakinek.


És igen, ha ez nem lett volna akkor megoldjuk magunk! Akkor felé ennyibe kerülő lakásunk lenne és kétszer annyit fizetnénk hitelre. De simán megoldható.


Párral persze, hogy könnyebb, mi is együtt értünk el mindent. Bárkinek lehet párja, én is csúnya dagadt vagyok. Fizetésünk sose volt magas, jelenleg ketten együtt kicsivel 500 fölött. De ebben már a gyerekek miatt járó dolgok is benne vannak. De 1-2 éve még a 400 is alig volt meg ketten együtt. Azelőtt 200-250 volt ketten együtt. Szóval mi általában keveset kerestünk. Azért tudtunk lakásra spórolni mert sok mindenről lemondtunk cserébe.


Aki csak a mának él, elkölti az összes pénzét annak nehéz lesz lakásra gyűjteni. Láttam ilyen példát is! A pár havi 1 millió körül keresett de kb semmi megtakarítás, mert örökké wellness, külföldi utazás stb.

2018. dec. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!