Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mi számít ma...

Szerintetek mi számít ma Magyarországon jó fizetésének? Nettóban. Mi az amivel Ti már elégedett lennétek?

Figyelt kérdés
2018. dec. 8. 11:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy nettó havi 300.000 forint ma Magyarországon meglehetősen jó fizetésnek számít, ennyiből egy bérelt lakás mellett is meg lehet élni, akár egyedül is. Még félretenni is tud az ember kisebb-közepesebb összegeket, így már hosszabb távon is tud tervezni (biztos vagyok benne, hogy sok ember örülne ennek a pénznek), sőt, szerintem még egy használt autó hitele (+ fenntartás) is belefér a költségvetésbe. Saját tehermentes lakással akár nettó 200.000 forintból is simán el lehet élni szerintem.

Én viszont ennél többre vágyom, aktív munkával legalább havi 2 millió forintot szeretnék megkeresni (adózás után, úm. nettó), egy ideje már küzdök ezért és már félúton vagyok (havi nettó 1m körül per pillanat, egyéni vállalkozóként, de ebben nagyon sok munkám van). Célom azonban legalább havi 1 millió forint passzív jövedelem, ezzel lennék igazán elégedett.

Mivel kérted: 25/F, Baranya

2018. dec. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

1-es vagyok - 28 éves férfi, Budapesten lakom. A számokat nem a kisujjambol szoptam ki, hanem az utolsó 3 havi költségvetésem főbb sorainak az átlaga.

Edzést, tapkieget direkt nem írtam, mert az vinne igazán félre a számokat, és az nem is létszükséglet.

2018. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

#13

"Kamukat mindenki tud írni. Én 12 évesként programozó agysebészként havi 20 milliót kapok egy hongkongi cégtől."

Na de az azért ugye nem annyira hihetetlen, hogy valaki huszonévesen jól tudjon programozni, beszéljen angolul, és megkeressen távmunkában egy picivel átlag alatti nyugat-európai vagy észak-amerikai programozói fizetést, igaz?

USA keleti part, $23 az átlagos fizetés egy fejlesztőnek, ez forintra átszámolva kicsit 1 millió forint felett van havi ~200 órában. Attól még, hogy te ennek a közelében nem fogsz járni soha az életedben, nem jelenti, hogy kamu lenne bármilyen ízben.

2018. dec. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
83%

#10

Én is lehúztam pár évet államigazgatásban, elég is volt. Azóta a többszörösét keresem, most nettó 500 megvan havonta.

Nem értem, hogy diplomás emberek miért hajlandóak hulladék pénzért folyamatos stresszben leélni az életüket.

Aztán nesze b...zdmeg életpálya modell, kirúgják nyugdíj előtt pár évvel. Mivel nincs ipari tapasztalata átképzik műtősfiúnak.

2018. dec. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Én nettó 260-at keresek, plusz nettó 20 a havi cafeteria keret és fizetik a bérletemet is.

Barátnőm nettó 140 ezret keres, nettó 10 ezer cafeteria.


Ez összesen 430 ezer forint, de nem mondanám hogy olyan hű de nagy lábon élünk, persze nem szűkös az életünk.


Albérlet elvisz 120 ezer forintot, marad 310 ezer forint kettőnkre amiből kell a rezsit, kaját, kondibérleteket, ruhát, szórakozást, nyaralást, diákhitel törlesztést fizetni. Ezenkívül kell nyugdíjtakarék, vésztartalék, lakásra félrtenni.


Rezsi: 30 ezer

Kaja: 75 ezer (mindketten speckó diétán vagyunk)

Kondi 2 főre: 20 ezer

Mobiltelefonok: 20 ezer

Diákhitel: 30 ezer

1 BKV bérlet: 10 ezer

Ruha: 20 ezer

Háztartási cuccok: 5 ezer

Étterem: 20 ezer

Nyugdíjtakarék: 30 ezer

Lakástakarék: 40 ezer

Egyéb: 10 ezer

2018. dec. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
28%

Nos én tökéletesen jól megvagyok a fizummal, bár kicsit egyéni a kivitelezés.


Mi 6-an élünk együtt, így nem semmi pénzzel gazdálkodunk.


A mostani fizuk:

1. 420.000HUF (Enyém)

2. 640.000HUF

3. 330.000HUF

4. 790.000HUF

5. 550.000HUF

6. 280.000HUF

Azaz az összkereset: 3.010.000HUF


A 200k feletti részt mindenki berakta a közös külföldi számlára. Jó betétcsomag, kamatos kamat.


Nekem a SharedHouse-ban 65000 a bérleti díjam + rezsi (ami télen sem megy 30000 felé, bár ezt még leosztjuk), a kaját megoldjuk elég olcsón. A közös kajákra mondjuk 400/nap, vasárnap 500Ft, az egyéni kaja (munkanapokon amit boltban veszek, benne van az innivaló is) 700/nap, felkerekítve egy ezres naponta.


Szóval mondjuk 2018 januárban (31 napos, téli, tehát magas rezsi):


Díj: 65000

Rezsi: 30000/6 = 5000

Lakás = 70000

Egyéni kaja: 22*700 = 15400

Közös kaja: 27*400+4*500 = 12800

Étkezés = 28200

Lakás + étkezés = 98200


Az abszolút kötelezőm 98200Ft.


Tusfürdőt, sampont, meg egy-két ilyen általános cuccot közösen használunk a csajokkal (5 különböző korú és foglalkozású nővel élek együtt 2013. március óta), ruhát egymásnak és magunknak is veszünk, így ezeket nem tudom számolni, a szórakozás pedig végképp változó, azt nem tudom átlagolni sem. Talán a takarítószereket, macskagondozási (kaja, alom, játékok, minibútorok) cuccokat, egyéb kis általános cuccokat mondhatnám, de az se megy fejenként 10000 felé egy hónapban.

Az akkor 108200. Még rászámolom a heti 2 közösbe vett üdítőt, az 4500 volt januárban.


Szóval 112700-at költöttem, és csak kevés dolog maradt hátra.


20/F, Budapest (nem konkrét belváros, de belső terület)

2018. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%

ezek az 1-2 milliókat író trógerek szerintem még egy napot nem dolgoztak, csak arcoskodnak


1-2 milliós fizetés?


kb az emberek 1% ának van


Amugy a jó fizetés 300-400 forint tól indúl

2018. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Bp-en élek, nettó 600e a fizetésem, ami tudom, hogy átlag feletti, de azért nem ugrálhatok. Egy öreg autóm van, egy panelem amin lakáshitel van. Nem mondom, hogy az egyik hónapról a másikra élek, de nincsenek is milliók a bankszámlámon. Ahhoz, hogy szintet lépjek (jobb lakás, jobb autó, nagyobb megtakarítás) szerintem 1 millió feletti fizetés kellene.
2018. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
16 oa meg mindig várom a selfidet az autókkal :)
2018. dec. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

30 alatti ffi, Bp:

a mostani ingatlanárak mellett a nettó 750 az a minimum. (nem keresek csak 600at, szóval pontosan tudom mi az ami hiányzik)

Persze lehet itt bemagyarázni, hogy egy 30 nm-es lyuk a panelbe a soroksári úton is jó, de hát nem az.

Most hogy a négyzetméter árak a 800 ezret simán verik a XIII. kerületi gettóban is (tripolisz - eladja magát a hely), szerintem nem kell tovább magyarázni.

Az utóbbi 2 évben a kaja is iszonyat megdrágult, tudom jönnek majd azok hogy főzz magadnak: a kérdés arra vonatkozott, mivel lennél elégedett. Ha napi 2 órám még elmegy arra, hogy főzzek, az megint gáz.

2018. dec. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!