Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire számít a munkáltatóna...

Mennyire számít a munkáltatónak a diploma minősítése, évek elteltével?

Figyelt kérdés

Egy büfészakon kettes diplomát szereztem 10 éve, nem én választottam és nem érdekelt, mellette dolgoztam is, opponensnek pedig kifogtam a legköcsögebb tanárt aki a záróvizsgán is ott volt.

A munkahelyemen meg vannak velem elégedve de jó lenne továbblépni ahol többet keresnék, ha már van valami papírom jelentkeznék diplomát kérő helyre is. Csak végzés után még a legalja munkahelyen is szóba került és húzták a szájukat, érettségis helyen lehet jobb lenne letagadni az egészet.



2018. dec. 8. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
tőlem a büdös életben nem kérdezték milyen jegyeim voltak az egyetemen. Igazából az első munkahelyem kivételével már el sem kérték a papírokat sem, "elhitték bemondásra".
2018. dec. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Inkább azzal foglalkoznál ha többre vágysz, hogy valami ráépülő diplomát szerezzél. Biztos van valami szakirányú továbbképzés az adott munkakörben.


Na, ha lenne valami ilyen aktuális, a diplomára ráépülő továbbképzésed amit nem kettesre végeznél el, az abból írt szakdolgozatod, mellette az adott munkakörben szerzett gyakorlatod, akkor már AZ lenne a beszédtéma az interjúkon (ezt is írhatnád be első helyre az önéletrajzba), nem pedig az alapdiplomád milyensége, amit max. a HR-es látna mikor lefénymásolja a felvétel után.


Számomra ez nyilvánvaló volt, én azzal kezdtem miután felvettek az alapdiplomám utáni munkahelyemre, hogy be is iratkoztam egy olyan szakirányú továbbképzésre ami érdekelt és munka mellett elvégeztem a saját keresetemből. Ez már négyes átlagú lett.

Azokat a szakmai, emberi kapcsolatokat, amiket a képzés során szereztem, a mai napig hasznosítom, ha nem is hullik az ölembe minden nap egy jobb állásajánlat. Szóval nekem igencsak bejött ez.


De ezeket még azok a volt kollégáim sem voltak képesek felismerni, akik valami amúgy potenciálisan piacképes alapdiplomával kerültek be velem ugyanarra a kezdő munkehelyre (pl. közgazdász, jogász, IT-s). Mondjuk nekem rá is ment szinte minden péntekem meg szombatom a képzésre 2 éven át, amit a saját szabadságaim terhére vettem ki, a képzést meg a saját zsebemből fizettem, ahelyett hogy elbuliztam volna.


Na de cserébe én már rég nem is vagyok ott, míg a fentemlítettek jobbára igen. Aztán látom facebookon hogy panaszkodnak, hogy így szar, úgy szar, egyre szarabb, és hogy milyen szopó az élet hogy mások mennyit keresnek, őket meg egyre jobban csicskáztatják a semmiért.


Hja kérem... hát igen.. nem is tudom, miért lehet ez...

2018. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Senkit nem érdekel a diplomád minősítése sem eleinte, sem később. Legyen meg a papír és legyen mellé tudásod.
2018. dec. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nana...

Azért ez attól függ, milyen helyen.

Jogászoknál pl. nagy divat a diploma minősítése után érdeklődni. Sőt a helye után is, hogy ELTE adta-e azt a diplomát?

Programozóknál meg diploma se kell, semmi nem kell, csak tudás legyen.

2018. dec. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó önéletrajzban a diploma megnevezése csak egy sor az utolsó oldalon. Ha meggyőző munkatapasztalatod van, akkor nem nagyon érdekel senkit, hogy mi volt az egyetemen.

Sőt az sem érdekel senkit, hogy mit csináltál 5 évvel ezelőtt mert az már nem releváns tapasztalat.

Szánj néhány napot egy ütős önéletrajz készítésére. Rengeteg helyen találsz információt a neten.

2018. dec. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A 4-ss válaszolót meg tudom erősìteni! Nagyon szakmafüggő, jogon számít, tapasztalatból tudom.
2018. dec. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5 éves teljes képzés volt, nem alapdiploma. A ráépülők, mesterek se érdekelnek igazán, ami talán érdekelt volna, az nem indul már. A szakirányom is érdekelt de nem túl piacképes mivel nem a gazdasággal hanem a környezetvédelemmel foglalkozik - államvizsgán ezért meg is akartak húzni, hogy milyen gazdaságtalan f°szságokat írok, mit számít pár erdő meg hülye gazda a profittal szemben.

Ugye nekem még egy diploma pénzbe kerülne ami két gyerek mellett máshová is elkel, bár nem is az lenne a fő probléma, hanem az idő.

Helyben egy gagyi főiskola van tehát utazni kellene, szabit kivenni - ami viszont a szünetekre is kellene, mivel a férjem nem tud bármikor szabira menni.

Esetleg helyben OKJ-n gondolkodtam, pénzügy vagy valami keresettebb.

2018. dec. 8. 23:52
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Diplomával az a helyzet, hogy az egy eldöntendő kérdés. Van/nincs. A többi senkit sem érdekel, mindenki pontosan tudja, hogy a felsőoktatásban a tényleges tudás és az érdemjegyek között sokszor sesmmiféle kapcsolat nem fedezhető fel.


Jogászoknál érdekesebb lehet, illetve bizonyos IT területeken (nem is feltétlen az érdemjegy, hanem a tanintézmény).

2018. dec. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!