Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora fizetésemelés reális...

Mekkora fizetésemelés reális egy év után?

Figyelt kérdés
Tesztmernoki pozícióról van szó egy autóipari multinal. Tavaly tavasszal kezdtem, palyakezdokent bruttó 400 ezer forint alapfizetéssel, ezen felül van még cafeteria és bónusz. A munkámmal a visszajelzések alapján kifejezetten meg vannak elégedve és hosszú távon is terveznek velem. Szerintetek mennyi lenne a reális emelés?

2018. dec. 8. 19:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén 20% körüli emelés lenne az, amivel elégedett lennék. Lehet ez soknak tűnik, de kezdeshez képest ennyivel biztosan többet ér már a munkám és ezt el is ismeri a közvetlen felettesem, de nyilván a multi berendezkedés miatt az ő kezei is megvannak valamilyen szinten kötve. Majd beszámolok róla, ha kiderül...
2018. dec. 10. 12:57
 12/17 anonim ***** válasza:

"Viszont, azt hogy mashol mennyit kapnal, csak ugy tudod kideriteni ha elmesz interjura."


Járok néha. Innen tudom, hogy még nagyjából ugyanannyi vagy kicsivel több pénzért is többet várnak mint most tudok. Persze nyilván lehet, hogy csak én nem találtam be jó helyekre. (az persze nekem is nyilvánvaló, hogy önképzéssel, több tudással többet érnék, de jelenleg arról beszélünk, hogy az aktuális tudáshoz keressük a legjobban fizető munkahelyet)

2018. dec. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mikor én végeztem az egyetemen 2012ben, nagyon nehéz volt elhelyezkedni. Mindenhol több éves gyakorlatot vártak el győr környékén, és pályakezdőként fillérekkel ki akarták szúrni a szemem. Végül találtam egy normális céget, aki hajlandó volt bejeleni és a többi szaktársamhoz képest magasabb alapbért is kaptam. Ez volt akkor 245000 bruttó, ami pótlékokkal, mozgóval és tulorákkal nettóba elérte a 250000 (ehhez 4 szombaton dolgoztam) . Ittvoltam 3 évig egy fillér béremelést sem kaptam, pedig kb 60%ra lenyomtam az üzem költségeit, mindezt úgy hogy a gépek kiváló állapotba kerültek, az éppen működőből... Ezt be is bizonyítottam az igazgatónak de semmi... Felmondtam.

Következő helyen majdnem 2 évig voltam itt kb 270000 et kaptam nettóba alapbérbe(ehheznagyon kellet dolgozni) , az előzőhöz képest kb nettó 100000 plusz, viszont itt nem fizettek semmi pluszt. Majd ismét váltottam és most nettó 380000 az alapom. Sajna tulorázni itt sem lehet, vagyis lehet, de szabiba kapom meg. Ehhez még hozzájön 13. Havi ami egész havi bér, évente 3xvan jutalom ami min fél havi fizu. Béremelést sajnos nem valószínű hogy kapok mert még egy éve sem dolgozok itt. Talán jövőre. Bár azt azért megjegyzem próba idő után kaptam bruttó 60000et az alapbéremre így lett a nettó 380.

Összeségébe 3 év alatt 2 váltással azért szépen növekedett. Ha csak az első hely alapbért veszem figyelembe túlóra nélkül akkor 180ról 380ra nőtt. Ez kb 110%.

Gépészmérnök vagyok, de nem a szakmámba dolgozok, viszont a poziciómhoz elvárás ez a végzettség.

Mindig változatos, és rugalmas a munkám, próbaltam tervezómérnöknek elmenni, de 1 nap után azt mondtam én ezt nem csinálom.. 8 órán át szinte fel sem áltam a székből. Folyamatmérnöknek meg sajnos nem vettek fel pedig nagy érdekelt a dolog.

2018. dec. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
+ jelenegi helyemen nagyon sokat tudok tanulni, ugyhogy itt min 3 évet még maradok, ha emelek, ha nem. És ha ezután váltok a jelenlegi béreket nézve min nettó 500 at fogok kérni.
2018. dec. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

" de kezdeshez képest ennyivel biztosan többet ér már a munkám"


Valószínűleg így van, de ezt be is kalkulálták amikor felvettek, mert akkor több bért kínáltak mint amennyit teljesen kezdőként a munkád ért.

2019. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nesze né meg itt sitteskedekacsor180 bruttomal xd
2019. jan. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

(Valamiért feljött ez a kérdés nekem)

13-as vagyok: Mikor írtam az volt a helyzet, hogy úgy tippeltem nem fogok emelést kapni. De ez nem így lett 2019-ben :). A lényeg tavai átlag bérem kb 470-480000 volt, idén is kaptam béremelést, 9%-ot.

A tanulság számomra valószínűleg jól végzem a munkámat.

2020. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!