Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet valakiből osztály...

Hogyan lehet valakiből osztályvezető főorvos?

Figyelt kérdés
Buta kérdésnek tűnhet, vagy csak én vagyok buta, de komolyan nem tudom. X évet dolgozni kell az adott osztályon, teljesítményfüggő? Esetleg PhD fokozat kell hozzá? Az igazgató nevezi ki? Világosítson fel legyen szíves, aki kompetens a témában.

2018. dec. 10. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Szerinted egy FŐORVOSNAK hogy a pcsába ne kellene PhD?
2018. dec. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem? Szerintem fogalmam sincs:D Ezért kérdezem. Meg ne egyél.
2018. dec. 10. 08:55
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Kell nekik.

Azt, hogy pontosan ki nevezi ki, nem tudom, de igazából olyan szintű az orvoshiány, hogy nem is akkora a merítés, amiből választani lehet, de általában az idősebbek, tapasztaltabbak kerülnek erre a pozícióra. Nem véletlen, ők már átlátják az adott osztály működését.

2018. dec. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
El kell végezni az egyetemet, szakorvossa válni, nagyon jónak lenni a szakmában legalábbis remélem hogy így van
2018. dec. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Igen.
2018. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Részletezzem?

- Elvégezni a 8 általánost,

- leérettségizni,

- elvégezni az orvosi egyetemet,

- kitölteni a rezidens-időt,

- szakosodni és szakvizsgát tenni,

- elvégezni a doktorit,

- a szakmában magas fokon bizonyítani,

- nem megharcolni a büntetett előéletért,

- aztán megpályázni a főorvosi állást,

- végül nyerni a pályázaton.

2018. dec. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
dehogy kell PhD...
2018. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Istenem, dehogy kell PhD hozzá. Klinikán esetleg, hiszen ott oktatási és kutatási tevékenység is történik, de kórházakban pont senkit nem érdekel. Pontosan úgy van, ahogy mondod, el kell tölteni X évet az adott osztályon, és a teljesítményed, hozzáállásod, tapasztalatod és kompetenciáid alapján neveznek ki. Általában az igazgató, bár ez az adott intézmény működési szabályzatában van rögzítve a jog-, hatás- és felelősségi köröknél.
2018. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. dec. 11. 12:52
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

PhD-t ne keverjük a foglalkozásdoktori címekkel.


Több orvos csinál aztán klinikai PhD-t, és nyilván előnyt jelenthet a kiemelkedő újító tevékenység egy főorvosi pozi megszerzésénél, de szerintem sem követelmény.

Azért sokaknak van.

2018. dec. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!