Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állás az Esztergomi Suzuki...

Állás az Esztergomi Suzuki gyárban. Megéri?

Figyelt kérdés

Egy barátom jelentkezett az esztergomi Suzuki gyárba, mint szalagmunkás és ő ajánlotta ezt a állást. Képet is küldött a hírdetésről, amin keresztül jelentkezett. Abban az állt, hogy a havi bérezés próbaidő alatt bruttó 172 ezer és próbaidő után 178 ezer. Meg szerepelt rajta jelenléti pótlék, fix műszakpótlék, túlórapótlék, ingyenes céges buszjárat, ingyenes napi meleg étkezés stb.

Őszintén szólva nem tudom, hogy elfogadjam-e, vagy nem. Mert egyrészt Pécsen élek, és azért egy érettségivel, két informatikus szakmával, meg most már egy nyelvvizsgával nem sok kedvem szalagmunkát végezni. Másrészt viszont, egy rakás helyre jelentkeztem, és vagy az volt a baj, hogy nincs elegendő munka tapasztalatom, vagy az mondják, hogy találtak mást. Még apám, aki a kamaránál dolgozik ő is beajánlott programozó cégeknek, de ott is egy ilyen szakatt, lusta embert vettek fel, aki egésznap nem csinál semmit, csak cigizik, meg kávézik, és ráadásul úgy jár be dolgozni, mintha az utcán élne.



2018. dec. 11. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el, mellette keress tovább neked valót.

Addig is lesz valami lóvėd, nem csak otthon ülsz. Ha találsz mást meg dobbantasz onnan.

2018. dec. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha a programozás megy idegen nyelv mellett, akkor szerintem készíts magadnak saját appot referenciaként és menj el külföldi céghez dolgozni (akár távmunkában is).

Még hazai cégeknél is meg tudnál keresni nettó 300.000 forintot, de mint te is írtad, elég nagy baj van a fejekben, így nem ajánlom.

2018. dec. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Nehogy már Esztergomba menjél dolgozni Pécsről 172 bruttóért. Nem alacsonyodj már le ennyire.

Jelenleg én se tudok elhelyezkedni, de nem vállalok el bármely szir-sz_r munkát

Ha már gyári munka akkor nincs ott a közelben?

2018. dec. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Lenne ott szállás. Tehát nem Pécsről mennék Esztergomban. Azt azért nem válalnám be. Megazért ott dolgozik egy barátom, szóval nem lennék egyedül ott. Meghát ilyen jó fejek ott, olyan jó fejek ott az emberek.

Itt Pécsen már bele kostóltam a szalag meg ilyen fizikai munkákba. Magát a munkát élveztem (pakolás, bútorkészítés, összeszerelés, meszelés, stb.), de azt már nem amikor a munkáltató nem jelent be, megtiltja a dologozótól pénteken az ebédszünetet. És amikor kidolgozom a belemet és jó munkát végzek, csak azért is megkapom a lebaszást, ráadásul olyan stílusban, hogy azt még a szüleimtől sem néznék jó szemmel (nem mintha valaha trágár szavakkal szidalmaztak volna). Szóval Úgyhogy én mefogadtam, hogy ilyen munkákat, mégha éhendöglök sem vállalok el Pécsen.

2018. dec. 12. 20:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért a programozás és a szalag meló igen messze van egymástól. Ha tudsz programozni akkor miért nem abban helyezkedsz el?
2018. dec. 13. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kérdésem is az, hogy ha tudsz programozni, informatikus végzettséged van és költözési hajlandóságod, akkor miért nem keresel inkább infós melót, ahelyett hogy ennyire távol mész egy szalagmunkáért...
2018. dec. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én keresek, találok is, csak a munkáltatók, akiknél voltam mindig van valami hülye kifogása. Te túl fiatal vagy! Túl képzet vagy! Ez az egy dolog hiányzik nálad!

Aztán fel vesz egy aberált egyént, aki nem ért semmihez és dolgozni sem akar! Majd 1-2 hónap múlva már megint hirdeti magát. És hiába jelentkezek rá mégegyszer, mert úgy sem fog rá reagálni!


Szalag munkát meg nem én kerestem, hanem a barátom ajánlotta!

2018. dec. 13. 13:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

akinek fogalma sincs, milyen a suzuki, miért ad tanácsokat?


egyetértek azzal a válaszolóval, aki azt írta, h ne hülyéskedj már, vagy hasonlót.


Esztergom mellett lakom, a Suzukiba már a környékről senki nem akar dolgozni menni, még 8 általánossal sem.


Rengetegen meg 3 hónap után felmondanak, annyira trágya munkahely.

a 170 meg nevetséges fizetés ahhoz képest h 1 perced van összerakni egy kocsit, a kajádban meg hajszálak vannak.


azért hirdetnek már mindenhol, mert itt megyén belül már nem tudják bepalizni az embereket, mert mindenki tudja, mekkora okádék egy munkahely.

2018. dec. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Programozót is már egy ideje keresnek a suzukiba. Én sem sok jót hallottam cégről. A haverod meg fejpénzt kap ha odavisz téged.
2019. jan. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

178e bruttó az egészen pontosan 118.370Ft nettó. Na abból megélni...

Még ha a közelben lenne, akkor átmenetileg ok, de ha még a lakhatást is ebből kell megoldanod, akkor kb. semmid nem marad. Persze, ha nincs más, mindent el kell vállalni, de ez legyen az utolsó opció szerintem...

2019. jan. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!