Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hívnak be interjúra?

Miért nem hívnak be interjúra?

Figyelt kérdés
Végzettség, tapasztalat alapján megfelelnék, a cv-t a legújabb trendek szerint írtam meg, mégsem hívnak sehova. Több mint 10 helyre pályáztam, de még csak elutasítást sem kapok.
2018. dec. 13. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom nem hiányszakmában dolgozol, én 20 helyre küldtem be és mind a 20 helyről behívtak elbeszélésre. Valahol az interjú után akarták a szerződést aláírni.
2018. dec. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi a szakmád?
2018. dec. 13. 15:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit takar ez a legújabb trendek?

Lehet előnytelen a kép rólad (most csak mondtam egy példát). Te szerkesztetted az önéletrajzod vagy online töltöttél ki egy mintát?

Milyen szakma? Ennyiből nem lehet semmi konkrétat leszűrni.

2018. dec. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Mikor adtad be? Ha pár napja, akkor várj még türelemmel.
2018. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Mi a szakmád?

IT szektor?

2018. dec. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy legújabb trendek szerint? Nem a trend a lényeg, hanem a tartalom.
2018. dec. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos ilyen :( Szeptembertől keresek állást, 1 helyre hívtak be, oda mást választottak, 1 írt választ a jelentkezésemre, hogy hamarosan keresnek, ez több, mint 1 hónapja volt, a többitől semmi. Ellenben többet is újra meghirdettek.
2018. dec. 14. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:
78%

Szerintem is kérdés még, hogy mi az a bizonyos legújabb trend. Nagyon sok információ található az interneten és bocsi, de ha igazán olvasott lennél a témában, meg sem lepődnél a visszajelzés hiányán. További következmény, ha mégsem vagy elég olvasott önéletrajz témában, akkor az önéletrajzod is esélyesen kívánnivalókat hagy maga után.


Amúgy ha csak még többet és többet olvasol mindenről ami ehhez kapcsolódik, azzal csak jobban jársz. Youtube is van!


Amit én kérdeznék az az email-ek elküldésének időpontja. Mikor küldted? Ha csak egy hete akkor még bőven van idő a visszajelzésre.


Nyilván az is lehet, hogy lenne még mit javítani az önéletrajzon, és ha végzettség és tapasztalat alapján megfelelnél akkor van egy lehetősége, hogy ez a probléma forrása.


Végül ott van az is, hogy ha volt 5-10 megfelelő jelentkező, és csak egyet vettek fel, akkor a többieknek nem szoktak erről jelezni.

2018. dec. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
HR-es, álláshirdetéses ismert oldalakon olvastam cikkeket ezzel kapcsolatban és ezen vonalak mentén írtam meg. Pl. kinézet, elrendezés, tartalom, karriercél és motivációs levél tartalma stb. Nincs benne gyakorlatom, mert több mint 3 éve nem pályáztam. Hogy mikor jelentkeztem? Valahova szeptember végén...
2018. dec. 15. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!