Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelező nekem szombaton...

Alma kukax kérdése:

Kötelező nekem szombaton dolgozni?

Figyelt kérdés
Az lenne kérdésem hogyha napi bejelentett munkás vagyok akkor rám is vonatkozik a kötelező szombat ?

2018. dec. 13. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Megállapodás kérdése.
2018. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem vonatkozik.
2018. dec. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat mert a fönököm azt mondogatja kötelező szombat :) de akkor ez rám nem vonatkozik
2018. dec. 13. 18:33
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Alkalmisként nem is tudnál szombaton dolgozni, ha előtte hétfőtől péntekig dolgoztál, mert egyhuzamban max 5 napot lehet ilyen formán dolgozni.
2018. dec. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben még egyszer köszönöm :)
2018. dec. 13. 18:52
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Sztem olyan mindegy, hogy jogilag mi a helyzet, ha szerinte meg kell dolgoznod.

Nem csinálod, akkor majd kirúg és felvesz mást. Megmondja, hogy többé ne is gyere, nincs szüksége olyan munkaerőre, akire nem lehet számítsni.

Hoppá! Hát igen, ilyet is lehet, bizony. Még akkor is, ha történetesen neked van igazad.

Aztán majd sok sikert 3 év múlva a munkaügyi bíróságon, ahol a napi párezer forintodról lesz szó.

Persze ha úgyis találsz más munkát hamar, akkor ez nem kell, hogy érdekeljen. De ha ez van, akkor meg végülis megintcsak mindegy, hogy igazad van-e. Nem mész be pedig be kellett volna, kirúgnak, nagy ügy, mész máshová.

2018. dec. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűsített foglalkoztatás esetén, mire fel küldenéd a pereskedni?????
2018. dec. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Emlékeztesd a főnöködet, hogy egyszerűsített munkavállalás esetén egyedfüggően csak 5 napot dolgozhatsz és 1 hónapban csak 15 napot lehet így vállalni, valamint 1 naptári évben csak 90 napot lehet így dolgozni.
2018. dec. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*egybefüggően
2018. dec. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!