Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha sem a gyári, sem a bolti...

Ha sem a gyári, sem a bolti munkát nem bírtam akkor mit kellene kipróbálnom?

Figyelt kérdés
A gyári monoton munkától megőrülök, egy műszak több napnak tűnik, annyira nem megy az idő. Ráadásul nagyon sok a primitív munkatárs, folyamatos attrocitások értek, amiért nem viselkedtem úgy ahogy ők. A bolti munka fizikailag megterhelő volt, egész napos gyaloglás, árufeltöltéskor hajolgatás, emelés. Amikor kasszázni kellett, az még rosszabb volt, egyszerűen ha emberekkel kell kommunikálnom és sokan néznek, remeg a kezem, izzadni kezdek, elrontok alapvető dolgokat. Az elmúlt évek után arra jutottam hogy ez így nem élet, hogy utálattal, rettegve járok dolgozni, pedig kipróbáltam már 9 munkahelyet, az említett munkakörökben, és egyiket sem szerettem. Ahová még lenne esélyem bekerülni az takarítás, konyhai kisegítés. Ezeken gondolkozom, de nem tudom jobb lenne e. Tanulni nincs lehetőségem, nem vagyok már fiatal, 2 ingyenes szakmát már megszereztem, felsőoktatáshoz nincsenek meg a képességeim, illetve az érettségim sem lenne elegendő a mai ponthatárokhoz. Pénzem pedig most, ilyen fizetés mellett nincsen egy fizetős tanfolyamra még részletekben sem.
2018. dec. 14. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Segédmunka esetleg
2018. dec. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig valahol kompromisszumot kell kötnöd, ha nem vagy hajlandó tanulni. A takarítás és a konyhai kisegítő munka pedig az eddigieknél sokkal nagyobb szívás lesz (persze nyilván munkahely függő, de általánosságban véve nem egy leányálom).


Én a tanulást javaslom, ahelyett, hogy zsigerből elutasítod és kifogásokat gyártasz, hogy miért nem tudsz tanulni keress inkább megoldást és próbálj kapacitást felszabadítani rá. Mert csak azért is, mert ilyen munkakörökben hosszútávon nem tudsz tervezni, de, ha már ideje benne vagy akkor te is láthatod. Mindig csak csapongani fogsz egyik munkahelyről a másikba. Az fizetések pedig hosszútávon csökkenni fognak a betanított munkakörökben, mert egyre könnyebben lehet gépekkel pótolni a kétkezi munkaerőt.

2018. dec. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem menekülnöd kellene, hanem szembenézni a kihívásokkal, feladatokkal.

A műszak monotonitását, ha engedi a cég, lehet enyhíteni pl. zenehallgatással, esetleg megpróbálhatod magad átkérni anyagmozgatónak.

A lámpalázat lehet enyhíteni, vagy legalábbis enyhíteni.

Szinte minden munkahelyen vannak primitívek, ha nem a munkatársak, akkor a főnök, és minden munkahelynek van valamilyen hátránya (monotonitás, egyészségügyi kockázatok, stb.).


Nem azt akarom mondani, hogy légy egész életedben szalagmunkás, de a gyakori munkahelyváltás nem jó. Képezni pedig szinte ingyen is tudod magad, egyes szakmákat autodidakta módon, netről és könyvekből is elég jól el lehet sajátítani, vagy ha ezt nem is, akkor legalább a nyelvtanulást lenne érdemes megpróbálni.

2018. dec. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Tanulsz vagy tönkremész fizikailag és éhen maradsz. Mindent meg lehet oldani csak akarni kell. Tanulj! Ennél jobbat nem tehetsz!
2018. dec. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyárban portás? Az fizikailag nem megterhelő.
2018. dec. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért nem helyezkedsz el a 2 megszerzett szakmádban ?
2018. dec. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!