Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyik hónapról a másikra...

Egyik hónapról a másikra nettó 1 milliót keresel. Hogy osztanád be?

Figyelt kérdés

Átlagos jó magyar ember vagy, átlagos anyagi helyzettel, átlagos szülői támogatással, átlag és minimálbér közötti jövedelemmel, papíron 8 órában dolgozol, kapod a fizetésedet havonta mint a legtöbb ember (vagy esetleg alacsony jövedelmű egyéni vállalkozó vagy).

Nagyjából kijössz a pénzügyeiddel, jut egy olcsóbb bérelt lakásra vagy egy alacsonyabb törlesztőjű saját lakásra, viszonylag változatos étkezésre, kis szórakozásra, pár 10.000 forintot még félre is tudsz tenni havonta, viszont óriási kilátásaid nincsenek a távoli jövőre nézve.


Egyik hónapról a másikra felemelik a fizetésed nettó 1.000.000 forintra (vagy korábban alacsony jövedelmű egyéni vállalkozóként tartósan ilyen összegekre ugrik a bevételed, adózás után) és egy ideje már ömlik hozzád a pénz, telik mindenre.


- Általánosságban min változtatnál az életedben?

- Mit vennél meg viszonylag gyorsan, amit korábban nem tudtál?

- Félretennéd a pénzt, esetleg befektetnéd?

- Esetleg drágább autót vennél belőle (10-15m), vagy jobb lakást?

- Mik lennének a fontosabb távoli terveid?

- Vennél fel nagy összegű hitelt, hogy gyorsabban menjen az életed?



2018. dec. 15. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Felre tennék önerőre, vennék egy lakast, ugyanannyit probalnek kolteni mint eddig. Aztan a lakast amilyen gyorsan cdak lehet kifizetnem.
2018. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%

Az ÉN, mostani helyzetemet nézve.


1. Anyuék teljes havi számláit átvállalnám. Ez olyan 50-60.

2. Vadászengedély. Nem vadászni, csak 1-2 világháborús puska legális birtoklása miatt. Ez egyben befektetés is lenne!

3. ROLEX Submariner óra. Álmom. 2,5M.

4. Csajok. Prostik főleg. Max. 100/hó.

5. Kard. Max. 3-4M. Ez is befektetés lenne!


Ennyi. A lakásom nekem jó, hitelem nincs. Kocsi nem kellett még soha.

2018. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

Attól függ, hogy mennyire biztos ez a fizetés, de állandónak tekintve:


Mivel most használt lakást keresgélek a feleségemmel, de kerteset szeretnénk inkább és építész vagyok, biztos, hogy maradnék albérletben és belefognék egy építkezésbe saját tervek alapján. Visszafogott, optimális passzív jellegű házikó lenne, mivel így a bekerülési költség igen magas, biztos, hogy kellene hozzá hitel is.


Autó elsőre nem kellene 15 milliós, elég 5-7 misiért valami új.


Valamennyit tennék félre, ha nagyobb lábon él az ember, akkor nagyobb tartalékra van szüksége a biztonsághoz.


Szülőket mindenképp támogatnám, megszabadítanám őket a hitelüktől.


Hosszabb távú cél nem nagyon lenne, maximum olyasmi, hogy saját irodát nyitnék, bár, ha ugyan azt kellene csinálnom, mint most, akkor végülis minek? Nevelném a gyerekeket, utaznék keveset, nyugodt lennék. Ennyi kb.



De amúgy az ember igényei nagyon hamar igazodnak a fizetéséhez.

2018. dec. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Hasonló velünk megtörtént (párom váltott, én visszamentem dolgozni 2 hónap szünet után), csak ketten kezdtünk el keresni ennyit.


Ezelőtt is beosztással éltünk, így egyszerű, ugyanis csak a félretett összeg nőtt.

Ha nem lenne már lakásunk tuti azt vettünk volna előbb, de az már van.

Autó egyelőre nem kell, az úgyis ez pénztemető, gyorsabban nem érünk be a munkahelyre mint BKV-val, gyerekünk még nincs.

Hogy mit vettünk meg, hmm egy nagyobb tévét (150k) mert egy 6 éves kicsi volt, mindketten munkakezdésre új rend ruhát (40-40 fejenként).

Illetve most lecseréltem a kisebb háztartási gépeket (3 db össz 20ezer Ft-ért) és jövőre 1 klímát akarunk beszereltetni (250 ezer).


Most az esküvőre teszünk félre (visszafogott lesz így is) és a nászútra (az már komolyabb :)).

Illetve lakáshitel előtörlesztésre és a gyerekprojektre, hogy mindig legyen 3-4 millió, amihez tudunk nyúlni. Szeretnénk (felváltva) a 2 tervezett gyerekkel összesen 3-4 évet otthon maradni, erre is teszünk félre.

Egyelőre nem látok itthon olyan befektetést, ami 10 éven belül megtérülne (a saját használatú lakásunkon kívül), úgyhogy a likviditást növeljük, és inkább törlesztjük a lakásba.


Majd jól lepontoznak hogy "de ha 1 millát keresünk miért ilyen kis olcsó csicska dolgokat veszünk, ez baromság" - hát pontosan azért van megtakarításunk mert nem költjük el indokolatlanul drága dolgokra. :D

2018. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
200kt kivennek koltsegekre a tobbit meg betennem bitcoinba. Ha 10 honapig fennalna a helyzet akkor kb 10 et tudnek venni. Az tagsag a 2.1 millio clubba.
2018. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pupusz ***** válasza:
43%
Vállalkozóként azon ügyködnék, hogy mielőbb 2 legyen belőle, aztán 3. Házat aztán vennék, kp-ra és drágább autót is. Addig elmennék nyaralni egyszer-egyszer, de nem vernék a pénz s..re, amíg nem stabilizálom a helyzetemet. Havi 1 azért elég hamar el tud menni. Átlagos élethez elég, persze nem magyar viszonylatban. Egy német átlagfizu kb. Csodákra azért nem elég.
2018. dec. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Hát pályakezdőként valami nettó 70.000et kerestem, aztán egy év után váltottam és ez felugrott 250-re, de a költségeimet nézve nem sok minden változott, ugyanúgy kijöttem a havi 70ből, a többi meg ment megtakarításba.
2018. dec. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Velem hasonló megtörtént. Nagyjából 5 éve 80 ezer forint körül kerestem Szegeden IT PM-ként.


2014-ben Budapestre költöztem, akkor IT projektmenedzserként nettó 196500 Ft-ot kerestem. Több munkahelyváltás után egyéni vállalkozó lettem, és a tiszta nettó profitom, amit ki is tudok venni mára 1 millió fölött van.


Összességében annyi változott, hogy :

- egy kicsit nagyobb lakásba tudtam költözni (havi 130 ezret fizetek érte),

- minőségibb ruhákba járok (nem a legdrágábba, de business casual stílusban)

- rengeteg pénzt költök sportra és egészséges táplálkozásra (havi 200 körül)

- viszonylag sokat utazok külföldre, átlagosan havi 1x

- Többnyire minden tech cuccom apple (telefon, tablet, notebook, vettem egy apple tv-t is)

- hajlandó vagyok előfizetni spotifyra :D


Ami pozitívum, hogy van megtakarításom, illetve havi szinten ezt tudom gyarapítani, így nem a mindennapi kiadásokra kell koncentrálnom.


Autót nem vettem, amikor volt céges, akkor sem használtam ki. Lakást addig nem vagyok hajlandó venni, amíg nem zuhan be a lakáspiac.

2018. dec. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Nálam kb 1 éve lett hasonló előrelépés minkahely váltás miatt. Így a nettó 250 ből 400 lett. Persze ez meg se közeliti a milliót, de nekem sokat jelentett. 1 év alatt félretettem annyit hogy némi hitellel vidéken tudjak venni egy felujításra váró házat. Kifejezetten ilyeneket kerestem. Januártol pedig gyüjtögetek a felujításra. Addig meg kiadom albérletbe. Emiatt kb 10000 ft ba fog kerülni nekem a ház havonta. Ugy saccolom 3 év után neki kezdhetek. Addigra végtörlesztek, kb 50% ba felujitom, majd veszek fel még egy hitelt amivel befejezem.

Semmivel nem költök többet mint korábban, sőt inkább nagyon is oda figyelek akiadásaimra, hogy minél hamarabb elérjem a meghatározott összeget. Emiatt lemondtam sok dologról... De kb 4 év mulva beköltözhetek egy szinte ujjá épített teljesen kész házba. Szerintem megéri, de majd kiderül mennyire tudom magam tartani az elmélethez. Már egy fél éve igen jol megy.

2018. dec. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!