Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért tartják sokan kevésnek...

Miért tartják sokan kevésnek a nettó 200 ezres fizetést?

Figyelt kérdés
Sokan diplomával is 120 körül keresnek,itt meg azt mondják nekik 200 kevés

2018. dec. 5. 03:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 TappancsMancs ***** válasza:
70%
Mert nem elegendő az önálló életvitelhez, nincs benne a teljes megélhetés, vagyis egy ilyen fizetésben nincs benne a lakbér, vagy lakáshitel. Saját részletmentes lakással már egyszerű életvitelre elegendő, luxus nélkül. Számolgass.
2018. dec. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
82%

Az igények lehetnek viszonylagosak, de mivel az átlagfizetés jelenleg 217 ezer, ezért 200 ezer tényszerűen is átlag alatti.


És akkor vedd hozzá, hogy ugyanazért a munkáért külföldön még mindig 2-4-szeresét megkeresheted, de akár itthon is, csak másik cégnél. Tehát ha én orvosként 200-at kapok, de a legtöbb magánintézményben 300-at kaphatnék, akkor a 200 ezer alacsonynak számít.

2018. dec. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
40%
Azért mert 120 ezer egy albérlet, 50-60 ezer a rezsi, ha még egy tömegközlekedési bérletet is veszel, akkor ennyi volt. És lehet hogy enni is kéne valamit. Ha meg még gyereked is van...
2018. dec. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
40%

Én nem tartom kevésnek. Több olyan ismerősöm is van, nem bp-iek, 200 a nettójuk, albérletben élnek, megélnek, ebből 2 olyan ismerős is van, aki egyedül él albiban, garzonban, kitudja fizetni, kajára is jut, sőt hétvégente pár sörre is. :) Akik párban vannak, hazavisznek havi szinten 4-500 ezret, ők félretenni is tudnak, első lakásra gyűjtenek.

Ők elégedettek a fizetésükkel. Persze az elégedettséghez lehet hozzájárult az is, hogy (nem politizálni akarok, csak így egyszerűbb megfogalmazni!!!) a szocik idején 74-85 ezret kerestek!

Ha van kölcsön is, akkor biztos, hogy kevés a netto 200 ill. ha a pesti albérleteket nézzük, akkor is akár lehet baromira kevés ez a 200. Szóval én inkább úgy gondolom, hogy azért tartják sokan kevésnek, mert nem ugyanazokkal a lehetőségekkel élhetünk mindannyian. Nyilván Bp-en is egy személynek elegendő méretű lakást ugyanúgy bérelhetsz akár 40-50 ezer forint környékén, csak nagyon nem mindegy, az hol van, az milyen messze van a melóhelyedtől, míg mondjuk egy vidéki nagyvárost akárhonnan nézzük kb. bárhol bérelhetsz, az bejárható.

2018. dec. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
100%

Mert a magyar ember nagyja nem ambíciózus. Amolyan langyos pocsolyában bőven elvan típus egy nagy százaléka.

De a fiatalok, főleg akik nagyobb városokban laknak ahol 3-4 éve elindultak az árak felfelé, és megalapoznák későbbre az életüket, hát ők látják hogy ezt még 2x200 nettóból is alig lehet. És igazuk van.

Pesten, Debrecenben, szerintem már Pécsett is 30-50 ezer ft egy szoba. Akkor még bérlet, kaja, alapszükségletek (tisztítószer, ruha, javítások, szórakozás, telefon), és semmi nem marad már félretenni.


És itt szoktak hőbörögni hogy nem kell telefon meg nem kell háromhavonta valami új ruhanemű, de most komolyan?? Komolyan, 2018-ban Magyarországon luxusnak számítson hogy tudsz-e új cipőt venni télire, vagy 1-2 új pulcsit, pólót??

Hát azért szálljunk már le a földre! Ezért tart itt ez az ország ott, ahol...

A lényeg, hogy egyáltalán nem ez az etalon. És ha valakinek van ingerenciája tanulni (NEM egyetemen feltétlen!!), fejleszteni magát és lépni egy rossz helyről, ettől bőven kereshet többet is.

(Csak megjegyzem, egy buszvezető keres 300 nettót Pesten, az ő hajtós munkájukért én ezt is keveslem őszintén).

2018. dec. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:

Nem kell albérletben lakni,lehet élni a szülői házban,aztán gyűjteni saját lakásra.

Én meg már 6 éve ugyan azt a kopott cipőt hordom.Vettem azóta újat is,de jó ez a régi

2018. dec. 5. 10:03
 7/61 anonim ***** válasza:
86%

A szülői házam 200+ km-re van a munkahelyemtől, a cipőim pedig nem szoktak kibírni egy évet se.


De hogy visszautaljak a korábbi válaszomra, kérdező, ha te 200 ezret keresnél, míg minden más kollégád 400 ezret, az álláshirdető oldalak pedig tele lennének 400 ezres ajánlatokkal a szakmádban, akkor se éreznéd kevésnek a 200-at?

2018. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván Bp-en is egy személynek elegendő méretű lakást ugyanúgy bérelhetsz akár 40-50 ezer forint környékén"


Az szép. Ez igaz volt egyébként olyan 2006 -ban nagyjából.

2018. dec. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
92%

Aki diplomával elmegy nettó 120-as bérért, az meg is érdemli. Ha senki nem vállalná ennyiért, kénytelenek lennének többet adni!


A nettó 200 elég lehet egy normális megélhetésre, attól függően, hol él az ember. Viszont tényleg nem mondanám soknak.

Két ember havi 200-ból már csak szűkösen tud megélni, gyerekkel meg ennyiből lehetetlen normálisan kijönni, hacsak nincs saját tulajdonú lakásod, amit már nem kell törleszteni.

2018. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
49%

"Nem kell albérletben lakni,lehet élni a szülői házban,aztán gyűjteni saját lakásra."

Lehet, én is ezt tettem, de egy bizonyos pont után kezd nagyon ciki lenni és jönnek a feszültségek. Nekem csak 32 évesen sikerült külön költözni, de legalább saját kéglibe.


"Én meg már 6 éve ugyan azt a kopott cipőt hordom.Vettem azóta újat is,de jó ez a régi"

Azért ha már 6 évig kell használni egy cipőt, hogy spórolj, ott gáz van.

Én inkább azt mondanám, hogy ne vegyen az ember drága cipőt. Egy 30 ezres cipő sem fog többet bírni, mint egy 8 ezres.

2018. dec. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!