Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egy munkáltató a diplomás munkavállalóról a takaritónőn keresztül szedi össze az infókat?

Figyelt kérdés
Én ugyanis így jártam. A takarítóról egyébként is azt beszélték, hogy szeret nagyotmondani. Aztán pár hónap munkaviszony után rólam is elkezdte a valótlan infókat szórni...

2018. dec. 28. 01:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Ne csak az etikai bizottságnál!


HA van bizonyítékod, akkor a rendőrségen! Jelentsd fel a takarítót rágalmazásért és polgári per útján kérj kártérítést.


HA van bizonyíték! Aláírtad a kilépő papírt? Ha igen buktad az ügyet!

2018. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen aláírtam. Hozatott egy ügyvédet és rámerőszakolták.
2018. dec. 29. 00:08
 13/18 anonim ***** válasza:

"Aláírtad a kilépő papírt? Ha igen buktad az ügyet!"


Miért is bukta?


"Kirúgták", tehát azonnali hatállyal elbocsátották - gondolom - nem még próbaidő alatt. Ez még nem jelenti azt, hogy jogszerűen. Ugyebár ezt a fajta "felmondást" indokolni kell.


Ha a dolgozó ezt jogellenesnek érzi, az azonnali hatályú elmondás közlését követő 30 napon belül munkaügyi bírósághoz fordulhat jogorvoslatért.

2018. dec. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Hozatott egy ügyvédet és rámerőszakolták."


Miért, az ügyvég pisztolyt tartott a fejedhez? Vagy hogy eröszakolták rád, hogy "önként" aláírj valamit? Egy ügyvédnek semmi különös joga vagy hatásköze sincs, amivel kényszeríteni tudna bárkit is!

2018. dec. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ja mondjuk nem te voltál abban a szituban. 28 évesen 2 50 es pasi ellen szerinted mit tudtam voona tenni. Egyébként akkor kimentem oár percre és felhívtam egy ismerős ügyvédet, aki azt tanácsolta, hogy írjam alá a közös megegyezést és húzzak abból a gusztustalan szektából amilyen gyorsan csak lehet. Nyilván megfogadtam a tanácsát. Aztán meg igen megbántam. Meg ott mondogatták, hogy ha nem írom alá, akkor milyen rossz lesz a jövőmre nézve, hogy kirúg.
2018. dec. 29. 08:56
 16/18 anonim ***** válasza:

"Ja mondjuk nem te voltál abban a szituban. 28 évesen 2 50 es pasi ellen szerinted mit tudtam voona tenni."


Egyszerüem NEMET mondani - nem értelek egészen, 28 évesen (és elvileg diplomásan, azaz valószínüleg azért nem vagy teljesen hülye) már nem kellene az "apukának" szót fogadni!


"Egyébként akkor kimentem oár percre és felhívtam egy ismerős ügyvédet, aki azt tanácsolta, hogy írjam alá a közös megegyezést és húzzak abból a gusztustalan szektából amilyen gyorsan csak lehet. Nyilván megfogadtam a tanácsát."


Ezt az "ismerös" ügyvédet sürgösen felejtsd el, ha ennyire rossz tanácsot ad!


"Aztán meg igen megbántam. Meg ott mondogatták, hogy ha nem írom alá, akkor milyen rossz lesz a jövőmre nézve, hogy kirúg."


Ha mesékben hiszel, akkor magadra vess - ha OK NÉLKÜL - el akarnak bocsátani, akkor az nem a TE jövödre nézbe rossz, hanem NEKIK. Viszont ezzel lényegében beismerted, amivel vádoltak, az sokkal többet ártott neked, mert vagy azt hiszik, tényleg nem megfeleöen viselkedsz, vagy annyira nyámnyila vagy, hogy nem tudsz kiállni magadért.

2018. dec. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
86%

"A kérdező kommentje:


Ja mondjuk nem te voltál abban a szituban. 28 évesen 2 50 es pasi ellen szerinted mit tudtam voona tenni. Egyébként akkor kimentem oár percre és felhívtam egy ismerős ügyvédet, aki azt tanácsolta, hogy írjam alá a közös megegyezést és húzzak abból a gusztustalan szektából amilyen gyorsan csak lehet. Nyilván megfogadtam a tanácsát. Aztán meg igen megbántam. Meg ott mondogatták, hogy ha nem írom alá, akkor milyen rossz lesz a jövőmre nézve, hogy kirúg."


28 éves, diplomás nőként, nem jutnak eszedbe ilyen bonyolult kifejezések, mint:


Nem!

F@Xt!

Hülyék vagytok?

Viszont látásra!

Soha!

Még mit nem!


Ismerős ügyvéd meg idióta!


Alá írtad? IGEN! Van bizonyíték? NINCS! Buktad!!!

2018. dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem az agonizálást. :)


Egy ilyen munkahelyet, amint lehet, ott kell hagyni. Megtetted, lépj tovább, tedd le ezt a csomagot.


Ha jobb a lelkednek, várd meg az utcán a takarítónőt, aztán vágd pofán. :)

2018. dec. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!