Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kevesebb lett a fizetésem 10....

Kevesebb lett a fizetésem 10. 000 Ft-al, jogosan, vagy tudok valakihez ez ügyben fordulni?

Figyelt kérdés
2012 óta dolgozom egy iskolában takaritóként közalkalmazotti jogviszonyban. Mindig kaptam a bérkompenzációt. 2017-ben átvett minket az állam,a Tankerületi Központ. A bérem maradt ugyanannyi. Tavaly 2018 január 1.-től ugye volt béremelés, meg is kaptam a bérválltozásról a szükséges papírokat. Ezt követően bejelentette az iskolában a gazdaságis hogy üzeni a berszámfejtő hogy idén már nekem nem jár a bérkompenzáció, vagyis 2018-ban. Erről semmi papírt nem kaptam. A fizetésem a béremelés után nem hogy több lett volna, hanem kevesebb, kb 10.000 Ft-al. Igaz ez már egy éve így van, nem jártam igazából utána mert a gazdaságis elbeszélt róla hogy fölösleges ezért úgymond bele törődtem, de azért bánt a dolog. Tudok tenni ez ügyben valami hasznosat?

2018. dec. 31. 08:43
 1/5 anonim válasza:
25%
Jogos.
2018. dec. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 belapus ***** válasza:
46%
Látod, így működik a kormánypropaganda.Nagy nyilvánosságot az kap, hogy emelkednek a fizetések.Az nem, hogy megszűnnek a kompenzációk, támogatások.
2018. dec. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Üzeni a bérszámfejtő?

Az is ugyanolyan alkalmazott mit te, az államkincstár számfejti a közalkalmazottakat, az nem üzenget.

2018. dec. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Örülj neki hogy van munkád
2018. dec. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Ezt tanárokkal is megjátszották, nem ám csak takarítókkal.

És senki nem szólt nekik, csak észrevették, hogy kevesebb összegről jön az sms.

Cikk is volt róla ősz körül vagy az indexen, vagy az origon.

2018. dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!