Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anglisztika alapszak után...

Anglisztika alapszak után lehetek tanár?

Figyelt kérdés
Vagy még kell hozzá mesterszak is? Csak alapképzéssel hol tudok elhelyezkedni milyen fizetéssel? Nektek hogy ment?

2019. jan. 1. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Fel kell venned hozzá pedagógiai krediteket. Utána, ha közoktatásba akarsz menni, akkor még megsterszak is kell.

De, ha akarsz is tisztességesen keresni, nem a bértábla szerint, akkor inkább menj angol nyelvtanárnak, esetleg mellette nyelvtanítani, azt már alapszakkal is csinálhatod, illetve még akkor is ha nem fejezted még be a sulit.

2019. jan. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, semmikép nem a közoktatásban szeretnék. Szóval magántanár lehetek a 3 év elvégzése után? Illetve közben is?
2019. jan. 1. 11:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Anglisztika alakpképzéssel nem lehetsz tanár. Vagy osztatlan tanárképzéssel működik, ahol az angol mellé kell választani egy másik tárgyat is, vagy pedig az anglisztika BA után el kell végezni az MA-t és utána még egy két féléves tanári MA-t is. Hivatalosan így néz ki a tanárképzés és én amúgy nem tartom hülyeségnek, mert azért egy tanárnak szerintem igenis jót tesz, ha tanul pszichológiai, pedagógiai, szakmódszertani ismereteket, a gyakorlatról nem is beszélve. Az, hogy magánban mit csinálsz pl. otthon nyelvórákat adsz vagy csinálsz egy saját nyelviskolát, az már más tészta. Sok helyen nyelviskolába is felvesznek tanítani tanári végzettség nélkül, szóval oda akár a sima BA is elég lehet, ha megvan a megfelelő tudásod és készségeid is stb. ahhoz, hogy taníts (mert azért a tudás nem elég szerintem, én is nyelvszakos voltam és vagyok, viszont soha nem tudtam tanítani, mert egyszerűen nem vagyok rá alkalmas).


Alapképzéssel amúgy szerintem max. a nyelvtudásodra tudsz hagyatkozni, így olyan állások jöhetnek szóba, ahol fontos a folyékony, kifejező, helyes angol és a jó kommunikációs képességek (pl. ügyfélszolgálatok, kapcsolattartó pozíciók és hasonlók). Ha valami olyasmit szeretnél inkább, ami jobban kapcsolódik a szakodhoz vagy esetleg tanár szeretnél lenni (mármint rendesen, a közoktatásban), akkor tovább kell tanulni.

2019. jan. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!