Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ingaltanirodába irodai asszisz...

Ingaltanirodába irodai asszisztensként a nettó 200-220 ft bérigény sok?

Figyelt kérdés
2 diplomám van (gazdasági, pénzügyi). Több mint 5 év vezetői asszisztens tapasztalatom van. Angolt napi szinten használom
2019. jan. 1. 16:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy helyileg hol és milyen cégnél akarsz asszisztenskedni, de ennyit a friss diplomás (vagy inkább nem diplomás) 20-as éveik elején lévő lánykák szoktak kapni hasonló munkakörben.


És amúgy igen: mindig bruttó bérigényt mondj, a nettó szóba se kerüljön, köze nincs a főnöködnek ahhoz, hogy mennyi lesz neked abból a nettó.

2019. jan. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
48%

Nem, senki nem mondta, hogy ismeri az életed, hiába nevetsz sírva.


Elárulom, hogy magyar szakos voltam, kitűnő eredménnyel, és még észre is vettem, hogy ott a "vezetői" szó, ám úgy gondoltam, hülyén fogalmaztad meg, biztos siettél, nem ezt akartad írni, vagy átírta a telefonod.

Mindezt csak azért, mert rengeteg fórumon ezt tapasztalom, és ha két össze nem illő szót látok, akkor azt tapasztalom, hogy elírás.

Elég nagy multinál dolgozom, aminek semmi köze a fenti végzettségemhez. Gazdasági társaság.

De bevallom, hogy ezzel a kifejezéssel még nem találkoztam, ismerősöktől sem hallottam soha, álláshirdetésben sem láttam. Pedig olvastam már "néhányat".

De amint láthatjuk, nem vagyok ezzel egyedül, mert lehet ez akármilyen hangzatos, mégiscsak egy titkárnőről van szó. Aki elvégzi az alja munkát, kiszolgálja a főnökét, kávét főz, elmegy a tisztítóba, elveszi a vendégek kabátját, rendezi a piszkos ügyeket.

Az ambíció hiányát már leírták előttem, a stílusodért meg én kérek elnézést...

A szövegértésemmel viszont semmi gond.

Ebből a szövegkörnyezetből inkább az jön le, hogy valaki furán fogalmaz, mert ilyen végzettséggel és nyelvtudással nem arra asszociálunk, hogy valaki büszkélkedik a korábbi titkárnői állásával.

Egyébként ha már intrika: angolt napi szinten használod? Nos, én is: ebay-ezek, és be kell írni a kulcsszavakat, hogy mit akarok rendelni. :D

2019. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
57%

Létezik ilyen pozíció, hogy vezetői asszisztens. Nem tudom mi ebben olyan meglepő.


Tessék parancsolni: [link]


Ahhoz képest amúgy, hogy magyar szakos voltál, elég botrány módon fogalmazol. :D

2019. jan. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Jobb helyeken" ezek már a 2000-es évek óta menedzserasszisztensnek tituláltatják magukat (csak és kizárólag) és sikítófrászt kapnak, ha valaki titkárnőnek nevezi őket. Pedig hát azok, legfeljebb nem a csoportvezető mellett, hanem a nagyfőnöknél.


Létezik amúgy olyan pozíció, ahol ez a szóösszetétel magasabb szintű tevékenységre, illetve a többi "sima" munkatárs irányítására is kiterjed, ilyen például a vezető irattáros, aki jellemzően néhány irattáros munkáját irányítja, a folyamatokat szervezi. De a klasszikus értelemben még ez sem vezetői pozíció, nem szoktak vele kocsit, meg pláne nem menedzserasszisztenst adni...


Itt viszont a lényeg az, hogy a lényegi kérdésre (miért nem inkább a szakmában, az elvileg meglévő pénzügyi diplomával...?) nem kaptunk egy mukk választ se, csak pattogást, hogy senkinek semmi köze hozzá.


Na, egyébként pont ilyen egy menedzserasszisztens :>

2019. jan. 4. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!