Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak munkahelyváltással...

Miért csak munkahelyváltással lehet elérni magasabb fizetést?

Figyelt kérdés
2019. jan. 3. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak úgy lehet.
2019. jan. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Én 4 éve dolgozom a cégnél, 260 nettóval vettek fel, most 420 nettó a fizum, és még mindig ugyanitt vagyok. Szóval a kérdésed nem igaz :)
2019. jan. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak azzal lehet - de igazán jó dealeket egyszerűbb váltással.
2019. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb multinál így van a gazdasági válság miatt. Vezetőség meghatároz egy előre tervezet kiadást, és azzal számolnak még évekre is, ebben van benne a max 10% béremelkedés is. Valljuk be az semmi se, ahhoz képest évente mennyit emelkednek az árak.

Példaként három éve dolgozik a munkavállaló cégnél és a bruttó fizetése évente 10%-ot emelkedik. Majd elmegy egy másik helyre jobb fizetésért. A vicces pedig az egészben az, hogy a megüresedett pozícióra felvesznek valakit egy nagyobb bérért, jóval többért mint amennyi az előzőnek volt. Szóval nem értem ez miért jó, szerintem se a cégnek, sem pedig a munkavállalónak nem éri meg, akinek már a tapasztalat, a rutin a kezében volt.

2019. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Egy cégnek van egy bérbeállási szintje ahol gazdaságosan tud termelni és hellyel közzel arányosak a bérek. Ezeket az arányokat nehezen módosítja a vezetés, ezért kicsi az esély arra hogy ugyanabban a munkakörben jelentős emelést kapsz.

Ha megüresedik egy pozíció csak akkor töltik fel jelentősen magasabb bérért ha egy minőségi váltást is szeretnének vagy a termelés szempontjából kulcspozíció és mindenképpen be kell tölteni.

Én már láttam olyat is ahol belső pályázattal egy alacsonyabb munkakörből helyeztek át valakit akinek jelentős emelés volt a megajánlott pénz és ráadásul 20%-al kevesebb mint amennyit az eltávozott munkatárs keresett.

2019. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem helyben is lehet jelentős. Én kezdetben minden juttatással együtt havi átlag nettó 220 körül kezdtem. 2 év után ez már 400 felett van. És váltással se sikerül többet elérnem egyelőre, pedig szoktam nézelődni.
2019. jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen,lehet többet kapsz ha ranglétrán felfele lépegetsz, de a multik nagyrészében az átlag 10% béremelés a jellemző ugyanarra a munkakörre.
2019. jan. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint jobb, hogy nem multinál dolgozom. Van élet rajtuk kívül is.
2019. jan. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

VAGY pedig azért jobb multinál dolgozni, mert ott eleve azt a fizetést kapod, amit egyébként is kaphatnál, és nem kell a főnökkel harcolni (esetleg évente többször), hogy

1: annyi fizetést kapj, amennyit érsz is,

2: meg is kapd a havi fizetésed.

2019. jan. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért kéne harcolni? Minden hónap első napjaiban utalják a fizut. Most pl január 3, de van mikor 2-án.

Én amikor a jelenlegi helyemre jöttem akkor az volt a piaci áram, de azóta beletanultam így nyilván többet kaphatok.

2019. jan. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!