Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondási idő alatt...

Ha felmondási idő alatt leszek beteg és tovább tart a táppénz, mint ameddig a munkaviszonyom tartana, akkor annyival hosszabbodik a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Pl január 10-ig szól a munkaviszonyom, de ma beteg lettem és kiírt az orvos táppénzre. Ha pl 15-ig táppénzen tart, akkor 15-ig szól a munkaviszonyom, vagy akkor is megszűnik 10-én?

2019. jan. 3. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
A munkaviszony mindenképp megszűnik a felmondás szabályai szerint. Az orvos csak x napra írt ki keresőképtelennek.
2019. jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Az orvos nem táppénzre ír ki, ezt csak "így szokás mondani". Az orvos csak megállapítja keresőképtelenséget, és ezt a papírt leadhatod a munkahelyeden. Ha van munkahelyed. 11-én már nem lesz, így akkor már nem leszel táppénzen, csak beteg munkanélküli leszel.
2019. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Rég nincs passzív táppénz.

Ha 10-én megszűnik a munkaviszonyod, 10-ig jár a táppénz. Hiába van táppénzes papírod 15-ig.

Ahogy előttem írtak csak beteg munkanélküli leszel.

2019. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!