Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a különbség a közgazdász...

Mi a különbség a közgazdász és az üzletember között?

Figyelt kérdés

2019. jan. 4. 03:32
 1/7 anonim ***** válasza:

A közgazdásznak ez a végzettsége, tanulta a "fifikát".


Üzletember pedig bárki lehet, aki vállalkozó szellemű, vagy elég anyagi háttérrel rendelkezik, és mondjuk indít egy vállalkozást, valamint ha erős hátszele van.


Attól, hogy Mészaros Lőrinc gázszerelésre vállalkozást indít, még nem üzletember, csak vállalkozó. Most már üzletembernek számít (már akinek a szemében), mert nem fogja a csőfogót, hanem a milliárdjait fekteti be ide-oda (szállodalánc, stb.).

2019. jan. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A közgazdász egy szakma, melyhez diploma kell.

Az üzletember egy tág fogalom, az bárki lehet, aki "üzletel".

2019. jan. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De aki közgázt végez az üzletember lesz,nem?
2019. jan. 4. 10:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.
2019. jan. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor mi lesz belőle?
2019. jan. 4. 11:02
 6/7 A kérdező kommentje:
Közgazdászok nem azt tanulják,hogyan üzleteljenek?
2019. jan. 4. 11:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Én közgázt végeztem, könyvelő lettem, osztálytársam statisztikus, a másik pályázatelbíráló, a következő kormányhivatalban osztályvezető, a következő cukrászdát nyitott, stb. :)
2019. jan. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!