Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fizikai munkásoknak miért...

A fizikai munkásoknak miért szenvedés, a szellemi munkásoknak pedig miért karrier a munka?

Figyelt kérdés

Természetesen mindkét esetben lehetnek kivételek de most nem ezekre vonatkozik a kérdés.


Hanem arra az általános életérzésre ami megfigyelhető, hogy általánosságban a fizikai munkát végzőknek az életérzése a munkával kapcsolatban hogy csak ússzuk meg, legyen már vége a műszaknak, és hogy jaj mennyit kell még dolgozni a nyugdíjig.


A szellemi munkásoknak viszont eleve van egy karrier cél a szemük előtt, szakmailag fejlődni, pozíciókat elérni, feladatokat megoldani stb.


Mi az oka ennek a látványosan nagy különbségnek a fizikai és szellemi munkások közt?



2019. jan. 6. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nah látom, most meguntuk az SSC-ket és jönnek a fizikai dolgozók... Nem képzeld el, hogy nekik is van karrier céljuk, tudod ők is fejlődnek, jobb szakemberek lesznek, vállalkoznak .
2019. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai munkás is tág fogalom. Mert más egy autószerelő vagy egy szerkezet lakatos szemszöge, mint egy gyári munkásé. Míg az első 2 látja egy egy munkadarabjának a végét, sajna szalag mellett ez nem mondható el. Diákként dolgoztam gyárban és 2 nap után úgy érzed legszívesebben soha többet nem mennél, mert öli a lelked. Ha jó vagy az a baj, mert több munkát adnak azonos időre ugyanannyi pénzért, ha meg lassú vagy azért cseszegetnek, mert nincs meg a kívánt norma.


Irodában is van olyan munkakör, ami örök mókuskerék, mint pl az adatrögzítés. De ha valaki projekteken dolgozik az élvezi, mert ha le tudja, jöhet egy új probléma /kihívás, amit még kell oldani.

2019. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Te is abba a hibába esel,hogy a fizikai munkát kizárólag a gyártósori munkával azonosítod.És ez hiba.

Rájuk tényleg jellemző,amit írsz.


Viszont egy szakmunkásnak, kell az agyát használnia, kell kreatívnak lenni.


Én is szellemi dolgozó vagyok, ha lehet így nevezni.

Én eleve azért jártam felsőoktatásba, mert ilyen jellegű munkát akartam, olyat,ahol a szellemi képességeiddel keresel pénzt.

2019. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Gyere mellém autószerelőnek.

Egész nap állsz, jelen pillanatban fűtetlen műhelyben, a szerszám hozzáfagy a kezedhez, közben néha azért leülhetsz, mert a neten kell mazsoláznod, mi a franc baja van egy Denso szivattyúnak. Csak tudj felállni utána.

Itt fejlődés akkor van, ha nyitsz egy saját műhelyt.

A kezdő 10 milla hiányzik csak.

2019. jan. 7. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Èn kertèszetben dolgozom.Az is már összetettebb munka,mert nem mindegy,hogy vetemènyezik valaki,hogyan futtatja a paradicsomot,hogyan kaccsaz stb.
2020. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!