Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan legyek sikeres ember?

Hogyan legyek sikeres ember?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 16 éves fiú vagyok, és azon gondolkodom, hogy lehetnék sikeres / gazdag ember az életben? Előttem áll még rengeteg idő, és nagyon (bár szerintem mindenki) szeretnék sikeres és gazdag lenni. Talán az az apró különbség, hogy én hajlandó vagyok érte tenni, csak nem tudom hogy mit. Milyen középiskolába mennyek? Mire fordítsam a szabad időmet? Miket tanuljak és mit tegyek?

2019. jan. 6. 23:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

16 évesen kérdezed, hogy milyen középiskolába menj?

Egyébként:

Találd meg azt a dolgot, amit szeretsz is csinálni, és keresett is. Ezt követően pedig szorgalmasan tanulj és dolgozz ezen a területen.

Érdekel pl. az informatika? Ha igen, az már egy jó dolog. Ha viszont tudod, hogy undorodsz tőle, akkor inkább keresgélj más irányba.


A másik lehetőség, hogy kitalálsz valamit, amit előtted még senki, és erre építesz egy vállalkozást, csak ez ugye nagyon kevés embernek sikerül.

2019. jan. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy jó diploma, egy átlagembernek ez a legelérhetőbb kulcs a sikerességhez, hiába vannak csodasztorik milliárdokat kereső, diploma nélküli emberekről. Az 8 milliárd emberből pár tucat.
2019. jan. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#1-es, igen 16 éves vagyok (~1), és idén kell sulit választanom. Az informatika nem nagyon érdekel.

#2-es, hát nem a tanulás a kedvencem, és ismerek sok olyan embert, aki a diplomával nem ment sokra.

2019. jan. 7. 00:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy egy JÓ diploma. Én meg nem ismerek egy BME vagy Corvinus diplomást sem, aki hónapról hónapra vegetálna.

De akkor összegezzük, nem akarsz tanulni, nem érdekel az infó, meg úgy tulajdonképpen a kérdésedből nem derül ki semmi sem, hogy bármi is érdekelne, csak gazdag akarsz lenni. Ja, de hajlandó lennél érte tenni, csak tanulni nem. :D Középiskola teljesen mindegy, csak ne alja putri legyen, olyan társasággal, akik még tanulni sem hagynak. Valami középszerű gimnázium megteszi. Szakgimnázium felesleges szerintem, ha szakmát választanál azt úgyis 0-ról tanítják egy OKJ-n. A továbbiakban meg gondolkodjál, hogy mi érdekelne. Járj nyitott szemmel, olvass sokat, akár neten is, aztán valami iránt csak érdeklődni fogsz, mondjuk 2 év múlva jön egy szikra, hogy te orvos akarsz lenni Hollandiában, vagy nem tudom.

2019. jan. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy mit választasz, de abban legyél te a legjobb.

Szakács akarsz lenni ? Tanuld meg és főzz olyanokat hogy sorban álljanak az étterem előtt az emberek.

Lehetsz asztalos is aki olyan egyedi bútorokat készít amiért milliókat fizetne az összes újgazdag.

Vagy autószerelő aki nem csak olajat tud cserélni, hanem mondjuk belevarázsol még vagy 50 lóerőt egy sport verdába mert tudja mit kell állítani a vezérlésen.

Szóval rengeteg szakma van ahol diploma nélkül is lehetsz sikeres és kereshetsz az átlag felett. De ehhez az átlag feletti szaktudásra lesz szükséged.


Talán két dolog van amire mindenképpen szükséged lesz. Tanuld meg biztonságosan kezelni a számítógépet. Nem kell gurunak lenni csak egy stabil felhasználói szint, hogy egy word levél vagy egy egyszerűbb excel tábla ne jelentsen gondot.

A másik a nyelvtanulás, angol vagy német a választott szakmától függően.

2019. jan. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A jó diploma mell3 kell az angol ew nem b2 hanem inkabb c1 szinten, a madik pedig a penzugyi tudatossag, ne szorr a pénzt, merten bizony jo par bmes corvinusos diplomast ismerek aki honaprol honapra el igaz 500 ezree nettóbol...
2019. jan. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hali, megint csak köszi a válaszokat :D !

Még annyit akartam, hogy angolul tudok, és értek a számítógépekhez, szimplán csak nem érdekelnek annyira, hogy az egész életem azzal akarjam tölteni.

2019. jan. 7. 09:31
 8/11 A kérdező kommentje:
#3-as még annyi, hogy nem úgy értettem hogy nem akarok tanulni, csak, hogy nem szeretem a fölösleges dolgokat bemagolni, amire úgyse lesz szükségem, tehát ha lehetséges ezt kihagyom, viszont a szakmán belül (vagy más számomra érdekes dolgokat) szívesen tanulnék / tanulok, fejleszteném magam, próbálkoznék új dolgokkal stb.
2019. jan. 7. 12:06
 9/11 anonim ***** válasza:

A tanulás, a diploma nem biztos hogy együtt jár a sikerrel.

Környezetemben sok olyan ember van, akiknek van 1-2 diplomájuk, és bár van munkájuk, de kevés pénzért, nem sikeresek.

Ennek van a fordítottja is, nincs diplomája, sőt van olyan akinek még érettségije sem, és van egy szuper jól menő vállalkozása.

Nem elég hogy valamit jól csinálsz, el kell tudni adni magadat.Kevés emberben van meg egyszerre mindkét képesség.

Nekem is van 2 diplomám, jól tanultam, mégse vagyok az életben sikeres.Nem találok "pénzesebb"munkát,ha van munkám azt nem szeretem,stb.

Vállalkoztam is, de hiába csináltam jól, szakértelemmel, ha nem tudtam a vállalkozást menedzselni.Ahhoz külön képesség kell, életrevalóság, talpraesettség.A tudás önmagában semmit nem ér, szerencse kell hozzá hogy találj egy jól fizető állást vele.

Nem tudom,érted-e amit akarok írni.

2019. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ha erre konkrét választ tudnánk adni, sokkal többen lennének gazdagabbak és sikeresebbek, mint ahányan ténylegesen azok:)

Először is: az érdeklődésednek megfelelő pályára menj. Mondjuk, azt én sem értem hogyhogy nem vagy még középsulis, de ez most lényegtelen.

Véleményem szerint nagyon fontos a műveltség: tehát agysejtölő tévéműsorok és youtube csatornák bámulása helyett olvass sokat, lehetőleg sokféle témában.

Hogy mit tegyél egész pontosan, arra a középsuli alatt fogsz rájönni.

Legalábbis reméljük:)

2019. febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!