Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ipari termék- és formatervező...

Ipari termék- és formatervező mérnökök keresettek a munkapiacon? Megéri elvégezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van valakinek bármiféle tapasztalata a szakot illetően, hogy utána milyenek a kilátások? Jó kézügyességem van, szeretek rajzolni, így mindenképp valami kreatív irányban tudnám elképzelni magam. Ez jó választás volna, vagy többet érek egy tervezőgradikával/egyéb iparművész képzéssel?


Nagyon nagy segítség lenne, ha kapnék pár hasznos választ, mert épp válaszút előtt állok és bizonytalan vagyok.. Köszönöm!



2019. jan. 7. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon nem ajánlom!

Nagyon nagyon rossz ötlet. Nem keresettek, a fizetés nagyon elmarad a többi mérnöki szakon végzett diplomásétól (talán az építészekétől nem csak...).

De nagyon sokuk nem tud elhelyezkedni a szakmában.

2019. jan. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hmm.. Most már szinte biztos, hogy több negatív megjegyzést kapok róla, mint pozitívat.


Akkor jobban járnék egy iparművészetivel? Csak mert sokaktól úgy hallottam, első sorban az a baj a képzéssel, hogy se nem mérnöki, se nem művészeti. Viszont ha az egyikre (nálam adott esetben művészeti részére) teljesen rámegyek, akkor az többet érne?

2019. jan. 9. 12:58
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja meg persze az sem mindegy, hogy így ugyanazon szenvedem szinte át magam, mint például egy gépészmérnök - az alapozást tekintve - és közel nem lennék olyan keresett/megfizetett.


Lehet nem kéne reállal szenvednem, ha inkább művész beállítottságú vagyok

2019. jan. 9. 13:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Iparművészetiről nem tudok mit mondani, hülyeséget meg nem akarok beszélni. De termék és formatervező mérnök ismerősöm van legalább 10, és nagyon gyér lehetőségek vannak. Akinek van, az is olyan fizetéssel, hogy inkább hagyjuk.
2019. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vodafonelive ***** válasza:
Volt két szaktársam lány aki 1 év utan jelentkezett gépészmérnökire és párhuzamosan csinálta a kettőt, mert a tárgyak 75%-a kb. megegyezett. Annyi, hogy a formász könnyebb volt, meg pont a formászos tárgyak voltak ilyen ingyen 4-5 kreditesek. Ha teheted, inkább kerüld, szerintem évente ha 10 formászra van szükség.
2019. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!