Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy pályakezdő...

Mennyit keres egy pályakezdő gépészmérnök?

Figyelt kérdés

Üdv!

Most végeztem a BME-n, gyártástechnológia szakirányon. Bsc.-s diplomám van, felsőfokú angol és középszintű német nyelvvizsgával és ahhoz tartozó nyelvtudással, Creo/Solidworks magas szintű ismerete, C++ programozáshoz is konyítok. Valamint Budapesten szeretnék elhelyezkedni.

A problémám az, hogy ahogy böngészem az álláshirdetéseket, SEHOL nincs megadva, hogy mennyit méltóztatnak adni, se bérsáv, csak annyi, hogy "versenyképes" fizetés. De már az önéletrajzhoz kérik, hogy jelöljem meg benne a bérigényem. Gondolom ez alapján szanálják az embereket.

Körülbelül mennyi lenne a reális? Én nettó 300.000 körüli összeget szeretnék. Kevesebből sajnos nem tudok megélni.

2019. jan. 7. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Milyen munkakörben pontosan?

Budapesten: 350-420 bruttó

Komárom megye, Fejér megye, GyMS megye 350-450 bruttó

De ne add meg a CVben, hiába kérik, ha felhívnak, akkor előbb beszéld át a feladatkört és utána mondj egy összeget, bruttónan

2019. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Gyártástervezéssel szeretnék foglalkozni.

Tehát, ha az átlagot nézzük, akkor kereshetek kb. 250 ezret nettóban. Ami a magyar viszonyokat tekintve nem rossz. Emelésre szerintem 1 éven belül nagyon nem számíthatok.

Na akkor nézzük. Albérlet havi 65 ezer ft, kondibérlet 11 ezer, kocsi fenntartása durván 50 ezer, étel nagyjából 80 ezer ft, telefonszámla 5 ezer ft. 211 ezer forintnál tartunk. És akkor még nem raktam félre, nem ruházkodtam, nem vettem semmilyen használati tárgyat, nem számoltam semmilyen plusz költséggel. Szórakozásról nem is beszélve.

...öhm...Németországban mennyit lehet keresni? 😂😂😂

2019. jan. 7. 22:55
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Albérlet Pesten 65 ezer? Minimum 120 ezer egy albi, és az is már nagyon messze van a belvárostól.
2019. jan. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hárman béreljük a lakást. Nem is voltak olyan nagy vágyaim, hogy egyedül. Az már tényleg anyagi csőd.
2019. jan. 8. 01:26
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

80 ezer kajára? Miket eszel te?

Az autó feltétlenül kell neked? Pesten azért meg lehet lenni anélkül is.

2019. jan. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Van valamilyen referenciád, gyakornoki tapasztalatod? Ha igen, akkor ilyen nyelvtudással br 350-450 között reális és sokat keresned sem kell.

Első év után meg ha nem emel a cég, csak ilyen pár százalékot, akkor lehet gondolkodni váltásban és br 500 körüli fizu esélyes. Bérigényt soha ne adj meg előre. Majd, amikor kérdezik, akkor az elhangzottak alapján mondod, hogy neked mennyiért érné meg az adott pozi.

Ja és MINDIG bruttó összegről beszélj, abban kérd az ajánlatot is. A mutyizást és a zsebbefizető, feketéző cégeket ne támogasd (szerencsére van sok cég, akik rendesen, bejelentve is adnak rendes fizetést)

2019. jan. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Borsod br450 legalább
2019. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kb br 250-300. Egy pályakezdőnek sokkal többet nem fognak adni, de az is csoda, ha felvesznek. Nincs munkaerőhiány.
2019. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Utolsó: ez csak a rosszabb régiókban igaz, azt azért tegyük hozzá
2019. dec. 8. 08:30