Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres átlagosan egy...

Mennyit keres átlagosan egy pályakezdő gépészmérnök?

Figyelt kérdés
Budapesten. Gyártástechnológia Bsc.-vel. Multinál.
2017. okt. 20. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
200-400 bruttó közt bármi lehet.
2017. okt. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
200 bruttó? Budapesten? Ha ez igaz lehúzom a rolót.
2017. okt. 20. 21:14
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem pont gyártástechnológiával de nekem nettó 200 ezer fölött volt a kezdő bérem. Jó angol és/vagy német nyelvtudással lehetne feljebb vinni.
2017. okt. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Kb nettó 200. Persze pár év után emelkedni fog
2017. okt. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
240-300 nettó között vállaltak munkákat MSC-s papírral rendelkező gépész ismerőseim. BSC-vel kicsit kevesebb a realitás. Habár ez is munkakör függő. Én biztos, hogy magasabb bérrel indítanék. Meg több cégnél is probálkoznék egyszerre.
2017. okt. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Papír alapú munkakultúra...Msc...hát nekem sajnos még nincs 2 évem az életemből, hogy ne dolgozzak. De a 200 nettó se valami sok. Minimum 300 kéne. Ebből külföld lesz, ha ez nem jön össze.
2017. okt. 21. 12:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Msc mellett simán dolgozhatsz, csomó embert ismerek, aki főállású munka mellett MSc-t csinál. Amúgy ajánlott is, már gyakornokként Bsc utolsó éveiben elkezdeni a szakmában dolgozni, hogy aztán a diploma megkapása után átvegyenek teljesállásba. Értem én, hogy sok pénzt akar mindenki, de azért a munkaadókat is meg lehet érteni, egy pályakezdő, tapasztalatlan embernek aki még nem bizonyított, miért adnának 300 nettót, ami a magyar átlagbér másfélszerese (tapasztalt munkavállalókat is beleértve)?
2017. okt. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért nem minden MSC mellett tudsz főállásban dolgozni. Mondjuk nappali mellett (BME-n csak az van) biztosan nem, de átlag 2 nap gyakornokként belefér. 3-4. félévben már kicsit több is és baromi sokat ér azokkal szemben, akik egyáltalán nem dolgoztak.

Szerintem Bsc-vel, munkatapasztalat nélkül nettó 200-250 körül reális, de ez attól is függ, hogy milyen plusz tudásod van az átalghoz képest, az adott cégnek éppen a te tudásodra van-e szüksége és hogy mennyire tudod eladni magad. Csak úgy senki semmire nem fog kifizetni sok százezret. Az első pár hónapban még alig, vagy egyáltalán nem termelsz hasznot, ellenben a betanítással, tréningekkel a cég önti beléd a lóvét. Kb 1 év tapasztalattal lehet majd nagyobbat előre lépni fizuban (ha szerencséd van cégen belül, ha nem akkor váltással).

Msc-vel, releváns gyakornoki tapasztalattal én is várnék kb. n300-at.

2017. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Nettó 300-at több év tapasztalattal rendelkező ismerőseim kapnak nyelvtudással, multinál. Pályakezdőként ennyit szerintem csak akkor kaphatsz, ha valóban valami extra tudással rendelkezel, minimum MSc, de amellett voltak külön projektjeid (pl TDK előkelő helyezés, külföldi ösztöndíjjal tanulás/munka), kiemelkedő nyelvtudásod van nem csak angolból de még egy másik idegen nyelvből ami a munkáltató szempontjából előnyös (pl német gyökerű cégnél ha jól tudsz németül az biztos előny, még ha angol is az céges nyelv) és olyan fellépésed van, amivel egy fél órás interjún meg tudod győzni a leendő főnöködet, (mérnöki területekre jellemzően nem csak a HR-es hanem a közvetlen vezetőd is felvételiztet) hogy te tényleg nem csak egy felfújt lufi vagy, hanem valós tudás áll mögötted.
2017. okt. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bp-en kénytelenek lesznek jól fizetni, különben nem fognak itt maradni az emberek egyetem után. Pont gépészmérnökként van lehetőség vidéken is jól keresni. A budapesti albérletárak mellett netto 200-250, egyszerűen kevés. Ennyit vidéken is röhögve megadnak és azért az albérlet Bp-en kívül kb mindenhol olcsóbb. Aztán persze sokan vannak, akik foggal-körömmel ragaszkodnak Bp-hez, de nem minden áron éri meg szerintem.
2017. okt. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!