Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket csinálnátok inkább?

Melyiket csinálnátok inkább?

Figyelt kérdés

Felszolgáló végzettségem van (érettségi+OKJ). 3 évig dolgoztam benne kisebb kihagyásokkal, novemberben otthagytam a munkahelyem , így az ünnepek előtt , nem is nagyon akartam keresni más vendéglátós helyet, így elmentem egy munkaerő kölcsönző céghez, raktáros munka, de inkább a szalag mellett vagyunk fél 2 től fél 10ig. Heti 5 napot dolgozok(hétfő péntek) , 1250 Ft-t kapok egy órára, így havi 200-210 re jön ki a fizetésem. A gondom az, hogy így elmegy az egész napom, mivel 1 órát utazok a munkahelyemre és haza, fél 11 után érek haza. A másik lehetőség, hogy elmegyek egy étterembe dolgozni, heti 4 napban, 12-13 óra /nap ~ 240 nettó fizetésért, + 2 meleg étkezés, így a kajára sem kell nagyon költenem. Viszont nem szeretem a szakmát. Elvagyok, de nem érzem, hogy nekem való a vendéglátás.Jelenleg 6 órás bejelentéssel dolgozom, vendéglátásban sem lenne másképp. Ami zavar, hogy nagyon robotmunka az amit csinálok, 8 általános iskolás emberek között, akiknek még ez a munka is gondot okoz. A másik, későn érek haza, barátnőm reggel elmegy, mire hazaérek már lassan alszik, semmit sem tudunk beszélni, csak hétvégén. De itt legalább fix , hogy minden hétvégém, és ünnepnap szabad. Vendéglátásban is későn érnék haza amikor dolgozom, viszont az csak 4 nap, de nem biztos, hogy lesz hétvégém (havi 1 maximum 2), több stressz, mivel jelenlegi helyemen senki sem cseszeget, csak robotolok napi 7.5 órát. Szeptembertől szeretnék tanulni így addig kellene "kihúznom" valamelyik munkával. Nyilván lenne más lehetőségem is, de 150 nettóból nem jövök ki, mivel egyedül élek.(Saját lakás, nem kell fizetnem sokat, de szeretnék félretenni)

Ti melyiket választanátok inkább?



2019. jan. 8. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:

"A másik, későn érek haza, barátnőm reggel elmegy, mire hazaérek már lassan alszik, semmit sem tudunk beszélni, csak hétvégén...

de 150 nettóból nem jövök ki, mivel egyedül élek."


Tessék?? Most akkor egyedül élsz vagy sem?

Barátnőd dolgozik? Ha vendéglátóznál, még kevesebbet lennél otthon és még egy hétvégi programot sem tudnátok csinálni. megértem, hogy zavar a robotmunka, de azt írod, szept-től amúgy is tanulni akarsz, akkor addig azért ki lehet bírni.

Nemsokára jön a jó idő, tavasszal-nyáron el lehet menni kikapcsolódni, kirándulni, hogy ápold a kapcsolatot és ne zakkanj meg a gyárban :-)

2019. jan. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kicsit félreérthető lett, szóval, ő még tanul, hétköznap nálam van,mert egyszerűbb a bejárás neki, hétvégén otthon a szüleinél.
2019. jan. 8. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a suliig a gyári melot választanám, kevesebb hajtás biztos hétvégék amiket a baratnod is biztosan értékel. 200bol azért már félretenni is lehet ha Bem túl magasak az igények.


A sulit viszont mindenképp kezdd el ;)

2019. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából barátnőmnek nem nagyon tetszik ez, nekem sem a legjobb, de hétköznapi szabadnapokkal nem sokat ér az ember.
2019. jan. 8. 11:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia megkérdezhetem hol dolgozol melyik gyárban? Én amúgy azt választanám a te helyedben mert hiába robotmunka mégse egy olyan helyen dolgozol amit a hátad közepére se kívánsz
2019. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!