Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állítólag a munkáltató köteles...

Állítólag a munkáltató köteles fizetni a 30 napos máv bérletem 80%-át. Hogy van ez, miközben én veszem meg? . Havi 28. 000 nekem nem 20%.

Figyelt kérdés

2019. jan. 9. 00:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
28.000 be fáj havonta monorról budapestre..Én veszem meg a jegyet és az 28.000. Hol fizetné ki a 80%-ot a munkáltató? Vagy azt fizetéssel (kéne) kapjam?
2019. jan. 9. 00:40
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Mi van a szerződésedben? Miben állapodtatok meg? Egyébként igen, utólag szokták kifizetni.
2019. jan. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
A cég nevére számlát kell kérni róla. Amúgy te kifizeted az egészet és ő a fizetéskor téríti a 80%ot. Bár idén nem tudom ez hogy megy, mert csúnyán felrúgták a cafetériát és nem tiszta, hogy ezt érinti e.
2019. jan. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Elvileg nem érinti. Pontosan mondva 86%-ot kell fizetnie minimum azzal, hogy a bérletemet bemutatom neki elszámolásként és megkapom elvileg. (Most néztem meg)
2019. jan. 9. 00:48
 5/13 anonim ***** válasza:

MINIMUM 86%-ot köteles fizezni, jogszabály szerint.


Fontos kiemelni, hogy az utazási költségtérítést adminisztrálnia kell a munkaadónak. Ezt megelőzi természetesen egy olyan munkavállalói nyilatkozat tétele, melyben a munkavállaló nyilatkozik a lakóhelyéről és tartózkodási helyéről, tovább arról is, hogy ezek közül melyik címről jár be dolgozni.


A költségtérítést a munkáltató számolja el havonta, melyet a foglalkoztatottak havonta számára leadott bérlettel vagy jegyekkel igazolhatnak. Az alkalmazottaknak nem szükséges bérletükről vagy menetjegyükről számlát kérniük sem a saját, sem a munkáltatójuk nevére, elégséges a bérletek és a jegyek leadása.

2019. jan. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha meg támogatott munkaerő vagy, akkor 100%-ot térít a munkaadó. Ez esetben vagy a munkáltató nevére kérsz számlát és leadod, meg hó vége után magát a bérletet is, és kapod a fizetéseddel a bérlet árát is teljes egészben, vagy eleve a munkáltató veszi meg a bérletet.
2019. jan. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, 86%-ot ők fizetik, nem csak 80-at. Kérd a munkáltatódtól. Lehet nem is tudja, hogy vidékről jársz.
2019. jan. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%-ot és utólag, mivel le kell adnod a lejárt bérletet bizonyítékként.
2019. jan. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

hahahahahahhaaaaaaaa!! kollegám 18 ÉVE !!!!! Vácról jár be vonattal a pesti véghez. SOHA EGY FILLÉRT SE kapott. SOha. A cég meg is mondta még ősrégen ő nem fizte semmit döntse el megéri-e neki így is bejárni.


És itt vagyok én is egy időben Törökbálintom laktam le is adtam a bérletet és felhomályosítottak hogy ne gondoljam már hogy egy fillért is fizetnek.

2019. jan. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
#9: az a te dolgod, hogy hagyod magad. Ettől függetlenül jogszabályok szerint jár a 86%.
2019. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!