Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 30 napos próbaidő alatt...

30 napos próbaidő alatt kötelezheti a munkáltató a munkavállalót arra, hogy szabaduljon meg az arcszőrzetétől?

Figyelt kérdés
tudom, hülye kérdés, de a munkáltató azt akarja, hogy a párom vágja le a szakállát. ami persze rövid, gondozott, és semmiképp nem akar tőle megválni. viszont még csak most kezdett itt dolgozni, próbaidőn van. elküldheti emiatt a munkáltató? az ilyen döntést nem védi vmilyen törvény vagy valami?
2009. máj. 27. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt nem kell megindokolnia a munkáltatónak, hogy miért válik meg az alkalmazottól.

Tehát akár az arcszőrzet miatt is kirúghatja, következmény nélkül.

2009. máj. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ez mekkora szemétség!! nem?

még írjon, akinek van ötlete, mit lehet tenni...

Köszi a válaszokat!

2009. máj. 27. 19:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Mégis, milyen munka, amihez ezt kérik?
2009. máj. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
építőanyagokat értékesítő cégnél eladó, árukiadó... :S Szóval mi is kiakadtunk ezen kicsit...
2009. máj. 27. 22:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan munkák, ahol logikus kérés lenne, de ez nem az. Lehet, hogy csak ürügy, hogy belekössenek?

Próbaidő alatt nem tud tenni semmit. Ha munkát akar, utána se sokat. Ez egy ilyen világ.

2009. máj. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni a munkatörvénykönyvben, illetve a munkavállalókat védőkhöz kell fordulni, nem tudom a hivatalos nevüket.

Ne hagyjátok annyiban!!!

Lehet, hogy jogot sért, nem tudom.

2009. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!