Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató megtilthatja,...

A munkáltató megtilthatja, hogy konkrétan X és Y hónapokban nem vehetünk ki szabadságot?

Figyelt kérdés
És ha igen, a munka törvénykönyvében ezt hol találom pontosan, hogy ez lehetséges? Kerestem már, de nem találtam olyat, hogy ez lehetséges lenne.

2019. jan. 11. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Igen. Megtilthatja.


A szabadság kiadásának szabályai között keresd.

2019. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én ezt találom...


"A munkáltató évente 7 munkanap szabadságot – a munkaviszony első három hónapját kivéve – legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni."

2019. jan. 11. 17:52
 3/11 anonim válasza:
25%
Elég gyökér munkáltatóra vall az ilyen, nem érdemes ilyen helyen dolgozni
2019. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Az konkrétaqn, hogy x és y hónapban nem veheted ki, nincs leírva a Munka törvénykönyvében, mert:


"A SZABADSÁGOT – a munkavállaló előzetes meghallgatása után – A MUNKÁLTATÓ ADJKA KI.


A munkáltató főszabályként évente hét munkanap szabadságot – a munkaviszony első három hónapját kivéve – legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét legalább tizenöt nappal a szabadság kezdete előtt be kell jelentenie, és e körben is irányadó az a szabály, hogy a munkavállaló részére, ha a munkaviszonya év közben kezdődött vagy szűnt meg, a szabadságnak csupán az arányos része jár."


és:


"A munkáltató jogosult továbbá arra, hogy kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén többek közt- a szabadság kiadásának közölt időpontját módosítsa, illetve- a munkavállaló már megkezdett szabadságát megszakítsa, köteles azonban megtéríteni a munkavállalónak a kiadás időpontjának módosításával vagy a megszakítással összefüggésben felmerült kárát és költségeit. "


Szóval a szabadságod összesen 7 napjával rendelkezel Te - az összes többivel a munkáltató. De ha pl. egy konzervgyárban dolgozol, ahol a gyümölcsöket zömmel júliusban dolgozzák fel, akkor ne csodálkozz, ha szezonban nem kapsz szabadságot.

2019. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Ja, lemaradt a forrás (4-es vagyok):

[link]

2019. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem olyan helyen dolgozok, ami pl. az említett példa, hogy konzervgyárban csak nyáron lehet feldolgozni a terméket.

És az oké, hogy igen, a 7 nappal én rendelkezek, de pont ez az, ha én abból akár csak 1 napot is az adott hónapban akarok felhasználni, akkor hogy a fenébe tiltják meg??


Egyébként november és december hónapról van szó, ráadásul nem kereskedelem és nem pincér vagyok vagy hasonló.


Ezeket a bemásolt részeket én is megtaláltam, köszi azért, de ezekszerint ilyenre nem ad lehetőséget szerintem a Mt.

2019. jan. 11. 18:03
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Attól, hogy az Mt-t a saját logikád szerint értelmezed, még nincs igazad. Ahogy 4 írja, nem kell kiadnia neked nov-dec



Ezzel együtt, neked meg nem kötelező ott dolgoznod, keress másikat.

2019. jan. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Minden másra ott a táppénz :)
2019. jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
#3 nem feltétlenül, ha mondjuk egy vendéglátóegység kimagasló forgalommal dolgozik pl. fesztiválszezonban, teljesen korrekt elvárni (és előre tudatni, megbeszélni!) a munkavállalóval, hogy a munkakörhöz hozzátartozik, hogy ilyenkor van egy extra hajtás, de pl. év közben lightos.
2019. jan. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

# 7


Szerintem te értelmezed sajátosan a Mt.-t, mert 7 nappal a munkavállaló rendelkezik. A kivételesen fontos gazdasági érdek meg nem úgy működik, hogy a hasára üt a munkáltató, és letilt 2 hónapot.

2019. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!