Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem fogad el egy munkált...

Miért nem fogad el egy munkáltató, másik kezdési időpontot?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy állásra, felvettek, kértek pontos időpontot, mikor tudok kezdeni. A jelenleginél szerződés szerint 3 hónap a felmondási időm. Megadtam egy olyan időpontot annó, hogy másfél hónap múlva kezdek. Rémálmaimban sem gondoltam volna, hogy akit találnak a helyemre bemondja az unalmast, most keresnek mást, ami megint idő és addig nem engednek el. Könyörögtem a jelenlegi munkáltatómnak, akit ez nem érdekel, majd a jövőbeli munkáltatómnak is, akit szintén nem érdekel vagy kezdek vagy viszontlátásra. Munkanélküli lettem?
2019. jan. 7. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha te valakivel kötnél egy üzletet aki vállalna 1,5 hónap múlva valamit és mikor már egymás kezébe csaptatok akkor nyögné be, hogy bocs, 3 hónap múlva fog menni csak te elnéző lennél? Mert én nem.
2019. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Hát én a helyedben mostantól csak és kizárólag tökrészegen, esetleg mocskosan, büdösen, borotválatlanul járnék be a régi helyre, vagy be se járnék azt' kész. Rúgjanak ki rendkívüli felmondással.

Ha meg nem rúgnak ki, akkor is simán elmennék az új helyre kezdeni amikor kell. Előtte vagy rendkívülivel felmondanék, vagy csak simán elmennék és nem járnék be továbbra se.

Pereljenek be, ha akarnak. Meglátjuk, ki bírja tovább...

2019. jan. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
A felmondásod átvették? Arra ráírták, hpgy elengedik a felmondási időd felét vagy az utolsó nspod rajta van?
2019. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha megegyeztetek a felmondásban és a 1,5 hónapban akkor az jogellenes ha most akkar hosszabbítsni rajta.

Átvette a felmondásod? Aláírta mikortól enged el? Akkor nem teheti, hogy nem enged el.

2019. jan. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Szó elszáll, de ha írásban van, hogy X. Y. nappal mehetsz, akkor hiába ugrál a mostani munkáltatód.


Ha nincs, akkor gond.


Még egy lehetőség, ha nem töltöd le a felmondási idődet. Ilyenkor a cégnek két lehetősége van:

1) Jogellenes lesz a felmondásod, és a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeget köteles vagy megfizetni a cégnek.ű

2) Az előző pontban felsoroltakon kívül még kártérítési igénnyel is élhet a cég, ha bizonyíthatóan a hirtelen távozásoddal kárt okoztál neki.


Az 1) pontban leírt fizetési kötelezettséged, ha önként nem teljesíted, fizetési felszólítással követelheti, majd behajtásra adhatja.

A 2) pontban leírt kártérítést munkaügyi per keretén belül érvényesítheti.


Fentiek alapján dönts, hogy a két rossz közül melyik a jobb.

2019. jan. 8. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Miért igérgetsz olyant, amit nem teljesítesz?

Szerintem maradj a régi helyeden!

2019. jan. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Aláírták a felmondásomat, de nem írták rá a felmondási idő végét (nyilván nem véletlen).

Nekem annyi. Ahogy írtam rémálmaimban sem gondoltam volna, hogy akit betanítok 1 hónap után közli, hogy bocsi mégsem. 2 hét alatt pedig, ha találnak is másik embert, akkor is betanulásra kell minimum 2 masszív hét.

2019. jan. 8. 19:06
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Tehát eleve rosszul adtad be a felmondásid, eleve olyat igértél az új munkáltatónak, amit jogkövető módon nem tudsz teljesíteni, és tájékozodás előtt felhívtaf és hülyét csináltál magadból.
2019. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

"Aláírták a felmondásomat, de nem írták rá a felmondási idő végét (nyilván nem véletlen)."


Bocsi, de ilyen kötelezettsége a cégnek nincs.


Nem kell ráírni a felmondási idő végét. A felmondás átadását követően elindul a felmondási idő, és a meghatározott időtartam elteltével letelik.


De ha Te a munkáltatóval megállapodtál abban, hogy előbb elenged, akkor azt írásba kellett volna kérned. Ha nem adja írásba, mint ahogy már írtam: Szó elszáll...

Szóbeli ígéretre manapság nem alapítunk semmit.

2019. jan. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Sajna pech
2019. jan. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!