Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bolti eladó 300ezer fölött...

Bolti eladó 300ezer fölött vihet haza?

Figyelt kérdés
Valaki azt állítja a Facebookon, hogy bolti eladóként 300ezer felett visz haza. A rendőrök is sírnak 180-290ezres fizetésekkel. Én diplomásként 170ezret viszek haza. Eddig nem éreztem ezt gondnak. (2 gyerekem van.) Akkor én most ennyire rosszul keresek?
2019. jan. 12. 12:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%
Hidd el mindent amit látsz meg írott szöveget .Multinál átlag bruttóról van szó , kezdőként 160 ra jön ki cafetéria egyéb juttatással . De főpénztáros kap többet időarányosan . Maszek adhat zsebbe 3 kilót de napi 16 óra óhne szabi betegség .....
2019. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 TappancsMancs ***** válasza:
Na ja és diplomásként is találhatsz jobb állást.
2019. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%

"Óránként 900-1000 nettó? Az havi több, mint 300 munkaóra lenne. Az elég nehezen kivitelezhető."


Bejelentkezel munkanélkülire, beiratkozol tanfolyamra. Ezért kapsz havi 80.000 Ft támogatást, mellette alkalmi munkával nettó 1000 Ft-os bérért havi 15 napot dolgozhatsz. Ha csak hétvégéken viszel 2*12 órás műszakot, akkor 136.000 nettót kapsz és még szja-t sem kell utána fizetned.


Kiegészítve a támogatással, már havi 216.000-nél vagy és szabadok a hétköznapjaidnak a fele. ( ha akarsz még dolgozhatsz mellette napi 4000-ért másik munkáltatónál is, az további 80 ezer nettó 20 hétköznappal számolva, igaz akkor már nagyon max.-ra járatod magad.


És ugyanúgy igénybe tudod venni az adókedvezményeket, családit, stb amivel még nem is számoltam :-)

2019. jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%
Képezd át magad rendőrnek stb . Megtudod milyen 24 órásba lenni folyamatos készenlétben tartalékban , állandó tájékoztatás kötelező ünnepek emléknapok meg műbalhék felvonulások biztosítása . Aztán egy albérlet 100as a többi dolgok is drágák a két kilónem túlfizetés . A számok ne tévesszenek meg mert lehetnél alkotmányjogász 3-4 milkóért vagy bankvezér X tíz száz milkóért , ja de te nem azt tanultad vagy nem vagy rá alkalmas ...
2019. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Én diplomásként 170ezret viszek haza. Eddig nem éreztem ezt gondnak"


Ha pár éve még csak 100-120 körül kaptál akkor ahhoz képest oké.

Ha évek óta kb ennyit kapsz akkor nagyon kevés most már, mert az utóbbi 2-3 évben eléggé kilőttek a bérek.


A Lidl, Aldi eladók sokszor nem heti 40 órában dolgoznak. De heti 40 órára vetítve keresnek 300 fölött, persze csak bruttóban.

2019. jan. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A bolti eladókról tudjuk, mit csinálnak. A rendőrökről is tudjuk, mit csinálnak. Te meg beírtad, hogy "diplomásként" keresel ennyit. A "diplomás" nem egy szakma, és nem egy munkakör, szóval nehéz olyanokhoz viszonyítani, ahol konkrétan tudjuk, miről van szó.
2019. jan. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Hogy a fő kérdésre is legyen válasz: a legjobb eladói fizetéseket MO-n a nagyobb üzletláncok adják, pl. Aldi, itt bruttó 270 körül kell elképzelni a fizetést (tehát kb. 180 körül viszel haza).

Én nem hallottam még olyanról, hogy egy egyszerű bolti eladó ennél számottevően többet vigyen haza, max ha saját boltot visz vállalkozóként, mert akkor egy jól működő bolttal ennek sokszorosát is gond nélkül zsebre tudja vágni havonta (akár milliókat), de az teljesen más kategória, mint egy egyszerű bolti eladó alkalmazott.

Arra a kérdésedre, hogy te rosszul keresnél-e... ha csak a számokat nézzük, akkor szerintem ez egy nagyon nagyon alacsony jövedelem, ugyanakkor sokaknak normál, akár magas fizetésnek is tűnhet (főleg vidéken, bár én is vidéki vagyok).

Persze ha könnyű a munka, van mellette sok szabadidő, kipihent vagy, van saját ingatlanod és van mellé még jövedelem (pl. párod jövedelme), akkor szerintem el lehet képzelni vele egy teljesen normális és kényelmes életszínvonalat, de dőzsölés vagy átlagon felüli lehetőségek nem nagyon lesznek belőle. Én biztosan nem elégednék meg ennyivel hosszabb távon, de én pl. nagyon sokat is dolgozok azért, hogy ennél többet keressek (vállalkozó vagyok).

2019. jan. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
27%

Én diplomásként 400.000 nettót kapok 4 év gyakorlattal.

Gépészmérnök vagyok és közegellátással foglalkozok.

2019. jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
27%

Nem csak élelmiszer áruházak vannak. Volt barátnőm 195 000 nettot keresett az OBIban (fél éve). Szokott pakolni is, de ahogy ő szokta mondani, ők szakeladók, s külön cég csinálja az árufeltöltést. Igy nem kell nehezeket pakolni, meg ő amugy is lámpa/elektromos részlegen volt.


Megyei város, bp-n több a fizu, havi 2 hétvége (ami hetköznap szabad), vasarnapra 50 helyett 100 %ot kap (havi 2). Szereti, de szokta mondani h van aki megtøbbet keres, mert régebbóta dolgozik ott.

2019. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!