Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mi a tuti biznisz?

Szerintetek mi a tuti biznisz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 19 éves vagyok és a szüleimet és másokat nézve rájöttem már rég, hogy nem akarok dolgozni. Nem a munkával van a bajom, hanem hogy ezzel mást gazdagítok, hogy azzal a munkával amivel keresek magamnak 200 ezret, azzal a munkáltatómnak keresek 2 milliót. Vagy 20-at. Ki tudja. És miért ne lehetnék én az, akinek keresik a pénzt? Magyarországon örül az ember ha 200 ezer forint feletti fizetése van, de basszus, az nem sok pénz, bárhogy is nézzük, az emberek pedig bármilyen mocsok munkát megcsinálnak ezért a pénzért.


Persze nyilván nehéz elérni, hogy saját befutott céged legyen, itt jön képbe a franchise. Nem tudok sokat róla, de ha már van egy sikeres, befutott vállalkozás, miért ne csatlakoznék hozzá, ha van rá lehetőség? Biztosan nem annyira jó, mintha egy saját vállalkozás futna be, de a rizikó is sokkal kevesebb.

Ha van egy McDonalds éttermed, az lehet akárhol az országban, majdnem biztos, hogy megéri. És miért ne lehetne egy olyan embered, aki helyetted a főnök, csak mondjuk fele annyi pénzért is főnökösködik, mert nincs saját étterme, nincs is pénze nyitni, nameg főnöknek lenni jó. 100%-osan elvégzi a munkádat, a fele pénz az övé, a fele pénz pedig a tiéd és semmit sem tettél érte. A McDonalds-ot csak példának hoztam fel.


Biztosan sok pénz kell egy franchise fenntartásához, de inkább kifizetek x összeget egy 99% hasznot hozó üzletért, minthogy több profitot remélve kockáztatok, és mondjuk 20% hogy bejön, 80% hogy nem. Nem olvastam statisztikákat, de biztosan nem jobb az arány. És a 'nem jön be' kategóriába azt is beleértem, amik csak vegetálnak, szóval nincs számottevő profit.


Biztosan összevissza írtam, elnézést.


Szóval van a franchisenál jobb és biztosabb üzlet?


2019. jan. 14. 21:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Egyedi dolgot csinálj az befut ha van rá kereslet, de a sikerhez nagyobb esélyed van ha képzed magad
2019. jan. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem műanyag regranuláló vállalkozásom volt egy alkalmazottal, aki 6-14-ig dolgozott és benyeltem a 30 perc ebédidejét.

Amíg ő kezelte a gépet én a beszerzést, ügyfelekkel való kapcsolattartást, stb. intéztem. Mikor távozott lenyomtam a gépen 6-8 órát én is, hétvégente meg napi 12-16 órát.


Árbevétel szerint, ha csak a hétköznapokra vetítve nézzük 500e Ft bevétel, nyilván hétvégével súlyozva a helyzet sajnos rosszabb. Nekem volt fizetendő hitelem, gép amortizáció, bérleti díj, számlák, stb. és sajnos a hulladék alapanyag is pénzbe kerül.


A bérrel persze elégedetlen volt, annyit fogott fel az egészből, hogy havonta 500e*20=10 millió Ft-ot termel, de csak nettó 154e-et kap.

Amíg ő dolgozott havi 160 órát én dolgoztam 420-480 óra között és első évben mínuszos voltam (-3,4m Ft), második évben havi +400e körül jött ki.


Nem tudtunk megegyezni az emelést illetően, +100-et akart nettóban szemben az én max. br. 50e-es ajánlatommal, 2 hét szabira ment, majd 18 nap betegszabira, az első ismételt találkozásunk alkalmával felmondott és közölte, hogy a felmondási időt letölti, de dolgozni nem fog!


Kifizettem azt az 1 hónapot és nem kellett bejönnie sem,

rám hárult az általa végzett fizikai munka is napi 18-20 órában toltam 2 hónapig.


Nem találtam embert, illetve a munkanélküliből jöttek vagy 20-25-en, de satu részegen, vagy eleve kijelentve, hogy dolgozni nem fognak, vagy bemondtak egy olyan bérigényt, amit egy kórházigazgató sem merne mondani.


Jött egy gépmeghibásodás, a garancia persze már 1 hete lejárt, a szállításért felelős partner árat emelt, alapanyagáram egekbe szökkent +30Ft/kg, nem találtam embert és már nem bírtam a napi 18-20 órázást sem...


Kiszálltam az egészből, eladtam a gépeket, összesítve 6,2m Ft pluszban szálltam ki, de durván 12 000 munkaórám ráment!


Külsős szemlélő mit látott "Havi 10m Ft bevétel!", durván lehet 300m-ja...

Rég nem látott rokonok, ismerősök és magukat barátnak nevező egyének elleptek mint sz***rt a legyek. Adjak pénzt, erre-arra. Nem adtam!


Jelenleg br. 195e-ért vagyok alkalmazott (most emeltek 186e-ről), részmunkaidőben dolgozom heti 30 óra, de papíron teljes idős állás, tulajdonképpen 3 napot megyek, rengeteg szabadidőm van.

Az első pár hónapban a falat kapartam, nem tudtam magammal mit kezdeni, hozzászoktam, hogy alszok 4 órát, majd egész nap munka.


Tulajdonképpen lazán kijövök ebből a fizetésből, kertészkedek, állatokat is tartok és félretenni is tudok. Bár ebben nagy szerepe van, hogy számlák kijönnek 12e-ből, egyedül élek, élelmiszert részben megtermelem, soha nem drogoztam (alkohol, dohány), bár a kávé tulajdonképpen egyfajta drog, de ennyi szenvedély szerintem belefér.

2019. jan. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a mekis példádnál meg franchiseoknál maradva:


Első büfémet, profilt váltó P&P pékárus üzlet ( helyette virágbolt) berendezéséből raktam össze fillérekből. 50.000 Ft-ot fizettem azért a bútorokért, amit a franchise keretében x00.000-ért csináltattak, hogy illeszkedjen az arculathoz.


Majd rá két évvel nyitottam egy újabb üzlete, mit az első termelt ki. Ezt már kicsit másabb profillal gondoltam, streetfood jellegű kaják ( Megaburgerek, tortilla tekercsek, nachos stb. volt a fő vonal ) a belvárosban. Ki is néztem egy kis helyet, úgyis minden elvitelre lett volna, 25 nm-es kis üzlet 80.000 Ft bérleti díj. Már előkészítettem a projektet, árak ki lettek kalkulálva, stb, amikor kiderült ugyanabba az utcába költözik a Fald Fel Amerikát. Már rá következő héten hirdették is, torony burgerek, stb. Na mondom, akkor ez cancel.. végül a belvárostól távolabb az egyetemi épületek mellett, lett egy 25nmes önkormányzatis ingatlan havi 45-ért bérelve, Campus büfé jelleggel. A Fald fel Amerikát, megnyitott részben, mivel az épület több részből állt, így elsőnek csak egy részét adták át. Élt kb fél évet sem, a beruházás sem folytatódott, a másik részt nem hogy át nem adták, már addigra a már átadottat is bezárták.


Árakban kb a dupláját kérték mint mi a saját hasonló termékeinkért.


Közben betalált az a látványpékség is, az első üzletembe, akik korábban már helyi pék mintabolttal is szerződni akartak arra hogy helyeznek ki sütőket, meg hát franchise.. szegény pék srác nem tudta, hogy sírjon vagy nevessen az ajánlaton, amikor saját péküzemének a mintaboltjába felajánlanak pékáru forgalmazási lehetőséget franchise-ba.


Kaptunk árlistát, pizzaszelet fagyasztott, csak sütni kell,290 Ft + áfa.. Mi a nem fagyasztott, hanem helyi termék alapú pizzaszeletünket adjuk fogyasztói áron 250-ért.


Miután elment a Fald Fel Amerikát, jött a Kolbice. Kb hetente egyszer ha láttuk nyitva, akkor is üresen tengett. 3 milliós franchise díj, a sétáló belvárosban 600-850 ezres havi bérleti díj emellett.. Pár hónapot ha élt.

Ahogy jött utána a Korzó is, a tortillával, fekete hamburger bucival,Angus marha stb, már nem is mondható extrém elvárásnak ( E téren, talán extrémebb, hogy én pl. jövő héten kapok krokodilt, kengurut, kacsamellet, vaddisznót és marha meg sertés pofahúst burgernek) ők már csak 1490-ért adták azt a fajta tortillát, amit mi 690-ért itt, ők lehet egy évet is kihúztak, de már ők sincsenek, ahogy a gofrisok sem, több franchise pizzéria sem, stb.


Akik életben maradtak és fejlődnek, pl. helyi hírlaptól kirúgott sajtófotós. Kisboltot nyitott a sétáló utcában, éjjel nappalit, ma már a szomszédságában az övé egy kajálda is, saját termékekkel, saját árakkal, vagy épp több üzletes vállalkozások, akiknek van megfelelő helyismeretük és rálátásuk a helyi igényekre. Mert egy franchise, meg standard dolog, nem fog sose a helyi igényekhez igazodni. A franchiset azok hirdetik zömében,akik saját tőkéből nem tudnák bővíteni a meglévő üzleteket. Holott, kb az jelenti azt, hogy működik valami, ha pl. 1-2 évente egy újabb és újabb, ha nem is épp ugyanolyan, hanem a helyi igényekhez alkalmazkodva tudsz terjeszkedni, és üzleteket nyitni.


Az alkalmazottra visszatérve, pedig, ugye Te is úgy kezdted... "És miért ne lehetnék én az, akinek keresik a pénzt? " Ilyenre is sok példát láttunk már.

Ahogy akár arra is, hogy leszerződj egy beszálíltóval, aki elhalmoz minden földi jóval, aztán egyzercsak kapod az értesítést, hoy eladták a fejed felett azt az üzletet, amit béreltél .felfuttattad, bejárattad, stb. és pont a beszállítód vette meg, akinek ezzel már semmi baja, a termékeit ismerik általad, Te meg mehetsz isten hírével...

2019. jan. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Visszatalalos hsz. jo sztorikat irtok. 👍
2019. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!