Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiből lehet szoftverfejlesztő?

Kiből lehet szoftverfejlesztő?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy "meddig nincs más" állásom van, és a munkaügyi központban hoztam egy listát az aktuális képzésekről.

Szokott indulni a hiányszakmából ingyenes OKJ-s képzések, tudjátok...amiért csak 60ezret fizetnek, de cserébe te tanulsz, és nem kerül pénzbe a képzés.

Ott volt egy olyan 8 hónapos szzoftverfejlesztő.

Csak elképzelésem van, miből áll ebgy ilyen munka. A kérdésem az volna, hogy egy ilyen okj-s képzéssel tényleg elsajátitható-e ez a szakma, vagy ennek felsőbbfokú képzése van?


2019. jan. 15. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseriteni, de sajnos ezek a tanfolyamok silanyak szoktak lenni. De ha odateszed magad es sokat tanulsz meg hozzá lehet belole valami. De először próbáld ki, higy tetszike a programozas, sok ingyenes tanfolyam van. A programozashoz kell logika stb. Nem lesz mindrnki programozó ezert probald ki előbb. Ja és ami meg fontos tudj angolul, ne nyelvvizsga szinten hanem m olyan szinten hogy szakirodalmat, forumokat stb tudj olvasni.
2019. jan. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Barkibol aki rt hozza. Ismerosom magatol tanult meg konyvekbol nem iskolabol mert az lemvan maradva mint a borravalo. Londonban dolgozik milliokat keres.
2019. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen komoly alapokkal ne állj neki. A cég megkapja utánad a fejpénzt de te nem leszel szoftverfejlesztő. Egy tanfolyamon megkapod a szükséges tudás 10%át a többit internetről önszorgalomból lehet csak megszerezni.

Kicsit bonyolulutabb mint a targoncás vagy motoros fűrész kezelő.

2019. jan. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tételesen szoftverfejlesztő mint ebben a munkakörben dolgozó ember akárkiből lehet (a legtöbb helyen papírt sem kérünk), én dolgoztam már együtt olyan ostoba, kitömni való barmokkal is, hogy utána hónapos szünetet kellett tartanom. Összességében nem az a terület, ahová úgymond be kell kerülni (jelentsen ez akármit). Mondhatni úgy is, hogy az ajtó mindenki előtt nyitva áll.

*Jó* szoftverfejlesztő viszont ezzel a felállással felejtős, két okból: (1) az OKJ tanfolyamok (sőt az egyetemi képzések is) csapnivaló, értéktelen tudást adnak, ami sokszor évtizedekkel le van maradva a valóságtól, (2) akire igazán szükségünk van ezen a területen, az már tizenéves kora óta ezzel foglalkozik, puszta kíváncsiságból és érdeklődésből tanulta meg, nem rágták a szájába. Te, mint írtad, képzésekben és képzési szintekben gondolkodsz, ez pedig meglehetősen messze van a valóságtól, ami egyébként a 24/7 önképzést jelenti.

Ha nem az az ember voltál, aki már kiskorában mindenféle kütyüket szerelt, iskolás korban/fiatalon tanult programozni és en bloc is van tehetsége az "ilyenekhez", akkor nem érdemes belevágni, mert nem az a terület, amit "muszáj"-alapon egy tanfolyammal el lehetne sajátítani belátható időn belül.

Sokan bepróbálkoznak a pénz miatt, de én a saját szememmel látom, hogy sokaknak ez szenvedés, nem tudják beleélni magukat, nem tudnak jól teljesíteni, és az ilyen munkavállalóktól idővel meg is kell válnunk.

Ha valóban érdekel, akkor nem érdemes tanfolyamokkal vesződni, inkább saját magad tanuld meg. Kötelező irodalom bőségesen áll a rendelkezésedre, hogy az elméleti része is menjen, de ez akadémiailag is nagyon mély víz egy olyan embernek, aki eddig "muszáj"-alapon dolgozott.

2019. jan. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
keres rá inkább a szoftver tesztelő állásokra :)
2019. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Googleban rakeresel barmelyik egyetem (elte, bme, oe, szte, gamf, miskolci egyetem, stb...) elso 1-2 feleves programozas targy anyagara. Biztos hogy talalsz infot, pdf-ek, doksik, amiket programozast tanito emberek irtak. Innen megtanulod az alapokat elmeleti szinten, ezutan nekiallsz egy konyvnek ami kifejezetten az alapoktol veszi at a C nyelvet. Ha ez megvan, ugyan ezt vegig viszed egy piackepes nyelvvel. Utana mar jelentkezhetsz minimalis penzert munkara. Valami diy referenciad legyen. -3 ev mulva tudsz programozni es valthatsz munkat 2-3* fizetesert.
2019. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!