Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek túl sokat kérnék?

Szerintetek túl sokat kérnék?

Figyelt kérdés
Porgamozói állás. Felsőfokú végzettségem és fél év tapasztalatom van (tudom ez kb semmi, de úgy érzem értek a szakmához). Nettó 280 alatt nem fogadnám el az állást, pedig emellé kapnék cafeteriát és telefont. Szerintetek sokat kérnék?

2018. nov. 20. 17:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy Budapesten.
2018. nov. 20. 17:53
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

A végzettség, tapasztalat jó. De mien programozol? Ha Delphi, azt nagyon meg kell pld. csípni. Ha Java, C-k, Python, SQL vagy frontend nyelvek, akkor már más a leányzó fekvése.

Ismerősöm nagyon jó szakember, de vagy 4 hónapig keresett munkát mert ilyen hibrid munkából jött (nem csak programozást csinált) és ezt sok hülye recruiter nem nézte jó szemmel. Aztán 2 hét alatt úgy felvette a fonalat az új helyen, mint a seniorok. Tehát ne csüggedj!

2018. nov. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Hany gyereked van? Elso hazas vagy? Ertelmetlen ez igy bruttót kérj
2018. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Ha fel tudsz mutatni valamilyen kisebb referenciát, akkor egyáltalán nem, sőt: egy komolyabb erőfeszítést igénylő helyen jó lesz az nettó 380-nak is...


25/f

2018. nov. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%
Nem is vesznek komolyan, ha nettót kérsz. A munkaadó nem bérszámfejtő, ő azt tudja, hogy neki mennyibe kerülsz, hát azt kell mondani. Nézd meg a bérkalkulátort, mielőtt állásinterjúra mész.
2018. nov. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ahhoz képest, hogy én mindenhol azt hallom, hogy multinál a kezdőfizetés bruttó 450.000? Én már nem tudom mi az igazság.
2018. nov. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

És nettó 280 az olyan messze van a bruttó 450-től kedves utolsó?

Legalább bruttó 450-et kérj. Egyébként NE nettót.

2018. nov. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, még hozzátenném, hogy amit még egyébként nagyon szeretünk, az egy jelképesebb fizetés felajánlása 1-3 hónapig, ugyanis sok esetben ennyi ideig eltarthat a "beilleszkedés" (itt nem a céges jópofizásra kell gondolni, hanem pl. coding-conventions átvétele vagy meglévő kódbázis megismerése).

Ez egyrészt alacsonyabb kockázatot jelent arra nézve, ha esetleg a munkavállaló nem működne (nem feltétlenül azért, mert nem jó a területén, hanem csak mert egyszerűen nem úgy gondolkodik, ahogy mások a csapatban), másrészt megmutatja, hogy a munkavállaló tisztában van a dolgokkal, ami plusz pont. Csak mindenképp legyen ott a szerződésben valamilyen formában hogy rövidesen masszívan fel fog ugrani a fizetés.

2018. nov. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
marha jó!-tőlem mindíg a nettót kérdezik ha állas interjúra megyek.
2018. dec. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Rendkívül bonyolult: nettó / 0,66 = bruttó

Körülbelül :D

Amúgy szerintem reális, engem hasonló összeggel simán felvettek, úgy hogy nem volt programozói munkatapasztalatom (csak hobbi programozó voltam).

2018. dec. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!