Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 58 évesen felvesznek még...

58 évesen felvesznek még szoftverfejlesztőnek?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy sok helyen ún. recruiter-ek (toborzók) kapják meg a CV-met. Ezek általában 30 évvel fiatalabbak nálam, szakmailag írhatok bármit az önéletrajzomba, szerintem a korom miatt elvből elutasítanak, gondolom, nem illek a mindenhol hangoztatott "fiatalos, dinamikusan fejlődő csapat" koncepciójukba, és így még csak esélyt sem kapok arra, hogy jobban megismerjenek emberileg. A szakmai vezetőkhöz pedig el sem jut a jelentkezésem.

2018. nov. 15. 11:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk pl. a cég tulajdonosa 34 éves. A legidősebb alkalmazott 36 éves. Csapatvezetők között sokan vagyunk 26-27 évesek. Be kell vallanom, kellemetlen lenne egy apámkorabelinek feladatokat kiadnom, netalán rászólnom, ha valami gond van.


Olyan helyet kéne keresned, ahol az átlagéletkor kicsit magasabb. Bizonyára van ilyen.

2018. nov. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
16%
Mindenkit felvesznek, akkora munkaerőhiány van. Profession.hu-n dunát lehet rekeszteni a fejlesztői pozikból. Elküldöd mindenhová, elmész akár 10-20 állásinterjúra is, ha akarsz és kiválasztod a legjobban tetszőt.
2018. nov. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
Vagy felteszed magad a Linkedin-re és megvárod, amíg egy fejvadász rád talál.
2018. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:

1#

Dolgoztam ilyen környezetben 2-3 éve és volt akinek ott is ilyen prkoncepciói voltak, aztán vele jöttem ki a legjobban, a 30 év korkülönbség ellenére, mert amikor megismert láthatta, hogy nem vagyok olyan őskövület, aminek elképzelt.


Egyébként, mondj olyan szoftverfejlesztő helyet, ami nem a te generációddal van feltöltve.

2018. nov. 15. 12:18
 5/68 A kérdező kommentje:

2#

Munkaerőhiány ide vagy oda, azt tapasztalom, hogy nem jutok át az első körön, ha megadom a születési dátumomat, mert ilyen-olyan végzettségű "toborzólányoknak" túl magas a korom, ha meg mégis átjutok, akkor jön az, amit az 1. hozzászóló írt.

2018. nov. 15. 12:23
 6/68 anonim ***** válasza:
Ne írd rá a korod és kész!
2018. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
Akkor keress kisebb fejlesztőcéget.
2018. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:

Első hiba:kört nem adunk meg! Az iskolánál se kell, hogy mikor jártad.

Elég csak egy telefonszám, e-mail cím,2 sor, hogy miért az xy céghez pályázol, szakmai tapasztalat, kompetenciák. Még fénykép se kell. Ha a tudásod nem kelti fel az érdeklődésüket, így jártak. Ha egy hr-es komolyan veszi a munkáját már csak kíváncsiságból is behív. Amúgy meg 55év feletti munkavállalókra adnak a cégnek szocho kedvezményt.

2018. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
*kort
2018. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik legjobb fejlesztőm bőven 40 felett van. Én külön örültem a 20 év tapasztaltának és be is váltotta hozzá fűzött reményeket.


Pedig megamulti amerikai cég vagyunk és a fejlesztő alvállalkozó egy másik mega IT cégen keresztül...

2018. nov. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!