Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmákban lehet...

Milyen szakmákban lehet németországban, ausztriában, svájban kevés német nyelvtudással elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
szakács, pincér, takarító munkán kívül.
2019. jan. 17. 15:30
 1/5 A kérdező kommentje:
alapszintű nyelvtudással*
2019. jan. 17. 15:30
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Svájcban bármi lehetsz, ha jól beszélsz olaszul vagy franciául.
2019. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szex iparban kb... de milyen melot varsz a felsoroltakon kivul keves tudassal?...
2019. jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Konyhai kisegítő
2019. jan. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Komissió, konyhai kisegítő, nyári idénymunkák, keményebb fizikai munkák stb. Ezekben közös, hogy kevés fizetésért dolgozol nagyon sokat. Én voltam konyhai kisegítő (mosogató) napi 15+ óra munka, heti 7 napból 7-et 1000 euró, voltam komissiós Németországban havi 800-1100 euro heti 7 napból 6 nap, változó műszakbeosztás és változó műszakidő. Volt olyan, hogy 6 óra, de volt olyan is, hogy 12+ óra.


Én azt mondom, hogy a minimális nyelvtudást pár hónap alatt fel lehet szedni amivel már kategóriákkal jobb állást lehet találni, ha nem is több fizetésért, de kényelmesebb és kevésbé kizsigerelőt. Nem ajánlom, hogy valaki nyelvtudás nélkül menjen ki. Mind két helyen ahol eddig voltam jószerivel havi szinten lecserélődött a műszak minimum fele. Volt olyan aki reggel bejött délelőtt vagy délután már fel is mondott.


Az ilyen 800-1200 eurós fizetések pedig vicckategóriák. Persze van akinek megéri, mert borsodi zsákfaluból esett ki, de a többségnek, főleg az én (20-as) korosztályom, tehát a fiatalabb generáció jobban teszi, ha Magyarországon belül mozog olyan helyre ahol tud nyelvet és szakmát tanulni. Ha addig hónapról hónapra él szűkösen, kb. olyan 2-3 évig utána sokkalta jobb lehetőségekkel vághat neki a kinti életnek.


Én is jelenleg szakmát tanulok és nyelvet, és olyan 1-2 év múlva ugrok neki megint, de tudom, hogy sokkal jobb feltételekkel tudok majd nekikezdeni.

2019. jan. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!