Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire lehet magyar mérnökké...

Mennyire lehet magyar mérnökként érvényesülni Németországban?

Figyelt kérdés
A nyelvtanulás folyamatos, de anyanyelvi szinttől nagyon messze van. Egy jegyzőkönyv megírása sem megy olyan könnyen idegen nyelven. Ilyen szempontból mindig hátrányban leszek, van értelme egyáltalán próbálkozni?

2017. nov. 14. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem.


Hacsak nem beszélsz társalgási szinten angolul legalább.

2017. nov. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért lennék előrébb egy angol társalgási szinttel???? Ezt nem értem. Egyébként angolul és németül is beszélek társalgási szinten. A kérdés arra vonatkozik, hogy mire megyek a társalgási/középszinttel a németek anyanyelvi szintjéhez képest? Ez mindig hátrány lesz.
2017. nov. 14. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Mérnöki területen, főleg multinál, az angol az alap, legyen szó bármilyen országról. Ha NO-ba mész, akkor ehhez hozzájön, hogy németül is tudnod kell, hiszen anélkül hogyan kelhetnél versenyre egy német mérnökkel (ha csak nem valami specializált területről van szó)? Ha minden 3x kell elmondjanak neked, hogy megértsd, illetve te sem tudod magad rendesen megértetni, akkor inkább csak kulimunkát bíznak rád, valószínűleg kevesebb fizuért. Jobban megéri, ha itthon érvényesíted a német tudásod egy német cégnél, így nem lesz elvárás az anyanyelvi szint.
2017. nov. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sok helyen elég az angol is, de hátránynak számít, ha nem megy a német. A mérnök hiányszakma, biztosan találnál állást.
2017. nov. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Több ismerősöm is ment ki az építőiparba, illetve a vízügyi ágazatba mérnökként. Mondjuk valaki csak az osztrákokig jutott. Eleinte kuli melót kaptak, szerkesztési feladatokat pl., ami nem igényel annyi kommunikációt. Évek mentek el ezzel, de így is többszörösét kapták az itthoni mérnök fizetéseknek. Mostmár azért felelősségteljesebb feladatokat is kapnak, egyikről tudom, hogy ő már privátban is tervez. Vagyis megéri a mérnök kulimunkáért is kimenni kezdetben, aztán fokozatos fejlődéssel és nyelvtanulással szerintem lehet egyre magasabbra törni.

Olyan ismerősöm is van, aki mosogatni ment ki mérnök diplomával direkt a nyelvért és azért, mert majd ott helyben már könnyebb lesz mozgolódni. Ígyis lett, kb. négy hónapig mosogatott csak.

Én azt gondolom az sem mindegy milyen szakterület. Ha ügyfelekkel, beosztottakkal kell kommunikálni, akkor nem lesz elég az angol nyelv.

2017. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozz vmi mast mig a nyelv jol megy -jo kommunikacios szinten. Udb
2018. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó nyelvtudás kell külföldön akárhova is mész. Én felsőfoku speciális akadémiai cambridge meg midnen ló.fasz nyelvvizsgával jöttem ki Anglába Magyarországon mindenki eldobná tőle az agyát mégis az első fél évben kb senkit nem értettem és nem nagyon mertem meszólalni. Szóval középfokkal nem tudom mi lett volna,
2018. máj. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!