Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi jó válasz arra egy állásint...

Mi jó válasz arra egy állásinterjún, hogy mik a terveim?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, fogalmam sincs mik a munkával kapcsolatos terveim. Azt szoktam mondani, hogy tapasztalatot szerezni a szakmában.

Ez jó?

Amúgy könyvelői pozícióban szeretnék dolgozni.

Na és a másik nagy kérdés a bérigény. Erre mit lehet mondani? Amennyire tudom, pályakezdőként, vidéken a garantált bérminimumnál úgyse kapok többet.

De azért mondjak többet? Pl. Bruttó 200 000 Ft

Az csak egy 5-össel több.


2019. jan. 17. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Persze mond hogy tapasztalatot szerezni, fejleszteni magad, sokat tanulni a szakmáról, azért szerintem ennel kicsit többet mondhatsz, meg ugye az se mindegy hogy hol van az a vidék...
2019. jan. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

"Ez jó?"


Nem, nem jó. Azt akarják hallani, hogy ott laksz 5 percre a könyvelőirodától, 5 éves korod óta könyvelő akarsz lenni és 50 év munkaviszony után attól a könyvelőirodától akarsz nyugdíjba menni, ahová jelentkeztél. Ha van ismerősöd, aki ismer valakit a cégnél, akkor feltétlenül jelezd és mondd azt, hogy jókat hallottál róla és azért akarsz ott dolgozni! Ha férfi vagy, akkor a családalapítás küszöbén álsz, ha nő akkor még nagyon távol vagy tőle.


"Na és a másik nagy kérdés a bérigény. Erre mit lehet mondani? Amennyire tudom, pályakezdőként, vidéken a garantált bérminimumnál úgyse kapok többet. De azért mondjak többet? Pl. Bruttó 200 000 Ft"


2019-tól bruttó 195 a garantált bérminimum.

2019. jan. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Olyat kell mondani, hogy a megszerzett tudást akarod kamatoztatni és 5 év múlva is a cégnél dolgozni.

Fizuval meg ne legyél szégyenlős, legalább 250-et mondj!

2019. jan. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Elozo szepen megfogalmazta. Relevans tapasztalat, amit kesobb naluk szeretnel kamatoztatni.
2019. jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt válaszoltam anno, hogy szeretnék majd beköltözni Győrbe (a cég ott van).


Egy évvel később meg felrótták nekem, hogy még mindig bejárós vagyok. Hát igen igazuk volt ebben, kaptam nettó 97e-et fejlesztőmérnökként, albérletet pedig 70e+rezsi ár alatt nem találtam.


Soknak tartották a munkába járásom költségeit, főnököm nagylelkűen fel is ajánlotta költözzek egyik lakásába kiadja nekem 150e+rezsiért. Kinevettem, erre másnap kirúgott a munkaügyes :)

2019. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó: hogyan kaphattál nettó 97 ezret mérnökként, mikor a garantált bérminimum már tavaly is 180500Ft (nettó 120 ezer) volt? Ha mérnökként dolgoztál ennyit meg kellet, hogy kapj.
2019. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: Azt írja "anno"... De máskor ezt vagy privátba, vagy válaszolj a kérdésre is mellé.


Amúgy köszi az eddigi válaszokat!

2019. jan. 23. 21:44
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva:

mondd azt, hogy szeretnél gyakorlatot szerezni és minél több kihívással találkozni, szeretnél sok problémát megoldani és a céget minél jobban segíteni a munkáddal, meg hasonló "bullshitet".

A bérre ne mondj ilyen alacsony összeget, mert nem vesznek komolyan. Egy jó könyvelő aranyat ér és rengeteg pénzt takaríthat meg a cégnek.

A másik ellenérv az alapból alacsony bér mellett, hogy nem fog olyan ütemben nőni (ha nő majd egyáltalán), amivel elégedett leszel és úgy érzed a munkába befektetett időddel és energiáddal arányos.

Én anno elkövettem ezt a hibát, hogy túl alacsony bért kértem, a mai napig bánom.

Szerintem minimum bruttó 250 ezret kérj. Vagy adj meg egy sávot, mondjuk 240 és 280 ezer között. Esetleg egyezzetek meg abban, hogy a próbaidő lejárta után kapsz egy normális mértékű emelést (mondjuk 10%). És/vagy próbáld meg kialkudni, hogy legyen éves béremelés és legalább az infláció mértékét kövesse.

2019. jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!