Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A tegeződés egy állásinterjún...

A tegeződés egy állásinterjún pozitív, vagy negatív dolog?

Figyelt kérdés
Az elmúlt két héten voltam pár állásinterjú, és szembeötlő volt, hogy azonnal felajánlották a tegeződést. Akár egy HR-es tartotta az interjút, akár a vezető, akár mindketten. Még le sem ültünk interjúzni, de már kérdezték hogy "tegeződhetünk-e". Első pillanatban még szimpatikus is volt ez a közvetlenség, de minden alkalommal elkezdett motoszkálni bennem az a gondolat, hogy mi van ha ez a cég egyszerűen nem veszi sem magát, sem a tevékenységét komolyan? Én karriert szeretnék építeni, és egy megdolgozni a pénzemért, nem egy baráti lötyögésben részt venni. Túlgondolom ezt az egészet, vagy tényleg kezd teljesen kikopni a komolyság, és a fegyelem a mai világból?

2018. nov. 25. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
SAjnos minden multi tegeződik, ha annyira magázódni akarsz akkor javaslom a közszférát, ott magázódhatsz:)
2018. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A multiknál ez teljesen normális, mert lehet dolgozni is ahelyett, hogy erőfeszítést teszünk egymás udvarias körbenyalogatására...
2018. nov. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen atlagos dolog, kis ceg, kozep vallalkozas, multi, lenyegtelen. Az elmult evekben ~60-70 allasinterjun voltam, minden fajta cegnel, szerintem egy kezemen meg tudom szamolni, hogy hany helyen nem ajanlottak fel a tegezodest. En ugy gondolom, hogy a megjelenes/talalkozas mivoltja nem kellene, hogy befolyasolja az udvariassag hatarait. Gondolok itt arra, hogy csak olyannak illik tegezodest felajanlani, aki egyertelmuen jo par evvel fiatalabb nalunk ranezesre. (egy interjuztato tisztaban van az eletkorral amugy, hiszen a kezeben a CV). Ennek ellenere, ugy hogy en sem vagyok oreg (26) kifejezetten zavar, ha egy 20-as eveiben jaro, barmilyen pozicioban elhelyezkedo illeto tegez az elso kezfogas utan. Viszont, ha egy 50-es, 60-as eveiben jaro, karizmatikus, jo kiallasu, magas pozicioban allo ember kerdezi meg, azt elfogadom.

N szeretem, ha egybol a legjobb kollega vagy haverkent kezelnek, bonusz hogy introvertalt vagyok, eleve elutasitom az ilyen jellegu magatartast. Tovabba nemi kovetkeztetesre ad okot a cegen beluli munkamorallal kapcsolatban. Legutobbi munkahelyemrol valo felmondasom okai kozott szerepel a komolytalan, gyermeteg, abszolut de nem munkahelyhez melto kozeg. Ez meg is latszott a ceg tevekenysegenek mennyisegen, minosegen egyarant, ami tovabbi felmondasi okokat szult.

2018. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a tegeződés egyszerűsíti a helyzetet, ezért pozitív. Az is benne van, hogy leendő munkatársként kezelnek, ami szintén jó. Ahol nem ajánlják fel, ott valószínűleg nem vagy nekik elég rokonszenves (ami rossz jel), vagy ilyen a vállalati kultúra, de akkor meg a céggel van baj, nem fordulhatsz a munkatársakhoz bizalommal (mert ennek a feltétele legalább a tegeződés lenne). Tehát a tegeződés az interjún mindenképpen jó.
2018. nov. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem attól lesz komolyság és fegyelem, hogy magázódunk és úgy bánunk egymással mint a gépekkel.


Ráadásul általában országon belül kisebb cégek vannak, vagy nagyobb cégekben is csoportok, lesz 10-20 ember akivel évekre össze leszel kötve, akkor nem mindegy, hogy képesek vagytok beszélgetni vagy sem. Nem csak bájcsevegés miatt, hanem alapból jó az, ha tudtuk kommunikálni.


Illetve a karrier építés egyik fontos momentuma a kapcsolatépítés is, ahhoz pedig kellenek a "baráti lötyögések".

2018. nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Sosem dolgoznék olyan cégnél, ahol nem alap az első perctől a tegeződés. Egy 30k főt foglalkoztató vállalatnál dolgozom, egy CEO-t is keresztnéven szólítja mindenki és ez így normális. Semmivel nem érdemel nálam több tiszteletet ő, egyszerűen más beosztásban dolgozik.


A fegyelem nem kell, hogy ilyen poroszos baromság legyen, sokszorosan bizonyított tény, hogy az kimondottan rosszat tesz a produktivitásnak, mert csomó energiát vesz el a külsőségek fenntartása.

2018. nov. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy kb. 700 fős cégnél dolgozom már egy éve, pályakezdőként jöttem ide, tehát kvázi az első normális munkahelyem. A HR vezető csak azután ajánlotta fel, hogy tegeződjünk, miután felvettek, aláírtam a szerződést. Előtte magázódtunk (nyilván kölcsönösen). Szerintem ez így korrekt volt. Egyébként ez a magázódás dolog eléggé idejétmúlt sokszor nagyon megnehezíti a kommunikációt, ami a hatékonyság rovására is mehet. Csak azért benne van az emberekben (főleg a fiatalabbakban), hogyha JÓVAL idősebb nála a kolléga, vele azért furcsa tegeződni.
2018. nov. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy utolsó írja. Amint él a munkaviszony, és mindketten eldöntöttétek, hogy elkezditek a közös munkát, mehet a tegeződés. Addig engem kifejezetten zavar, lényegtelen hány éves a velem szemben ülő leendő kolléga vagy kolléganő.

Aki valóban komoly karriert akar, nem akad fenn azon, hogy valakit tegez illetve őt valaki tegezi, vagy sem. Észre sem veszed egy normális, valóban komoly közegben hogy magázódtok. Ez kb. ugyan az mint az idegen nyelv. Ha figyelned kell a magázódésra, és ez benned feszütséget kelt, illetve csökkenti a teljesítményed, akkor vagy túl fiatal vagy, vagy túl nagy a megfelelési kényszer. Engem kifejezetten motivál, mikor pl. ügyfélhez megyünk, és egy multi vállalat közép vagy felső vezetőjével le tudok folytatni egy magas színvonalú szakmai beszélgetést, és ehhez nagyban hozzájárul a kölcsönös tisztelet. Nem a haverommal beszélgetek, hanem azzal az emberrel akitől a fizetésemet kapom a kollégáimmal együtt.

2018. nov. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
@8 Munkámból adódóan mind a cég legfelső vezetésével, mind más cégek felsővezetőivel kapcsolatban vagyok, eszembe nem jutna, hogy egy tárgyaláson ne a keresztnevén szólítsak valakit. Megengedem, magyarul ritkán kell fontosabb emberekkel beszélnem, de képtelen lennék magázódni munkahelyi környezetben.
2018. nov. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az eddigi magázódós munkahelyeimen valahogy sosem fizették ki a túlórát (pénzügy).


Általában ilyen kisujj eltartós hangolatok voltak. Ezzel kompenzálták teljesítményük hiányát.

2018. nov. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!